MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

„Anioły codzienności” w Centrum Handlowym Echo

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 16 lipca 2011, 7:45
Aktualizacja: 7:46
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Letnia wystawa stworzona przez wolontariuszy i podopiecznych Fundacji S.O.S. Codzienność została wczoraj otwarta w Centrum Handlowym – Echo. Prace w postaci obrazów, rzeźb oraz ręcznie robionej biżuterii i kartek można podziwiać do 17 lipca. Przy wystawie działa również kącik dla dzieci.

Na wystawie znalazły się zarówno obrazy malowane pastelami, akwarelami, farbami olejnymi, aerografem i techniką kładzenia gładzi, jak i ręcznie robiona biżuteria, kartki pocztowe, czy też ozdoby o motylich kształtach. Swoistym symbolem fundacji są anioły codzienności, które pokazują, że każdy może stać się takim cichym aniołkiem, który poprzez własną inwencję twórczą obdaruje drugą osobę odrobiną radości.

- Dzięki życzliwości Centrum Handlowego Echo zorganizowaliśmy wystawę naszych prac i mamy nadzieję, że będziemy to mogli robić cyklicznie, aby promować produkty, które wyrabiamy własnoręcznie. Celem akcji jest też zachęcenie innych do działania twórczego. Przychodzą do nas głównie matki z dziećmi, ale nie tylko. W czasie trwania warsztatów dzieci pod opieką zajmują się własną twórczością, a mamy oraz wolontariusze tworzą swoje prace. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych na nasze warsztaty artystyczne. Szukamy również większego lokalu, bowiem nasza grupa wciąż się powiększa – powiedziała Alina Boreta, prezes Fundacji S.O.S. Codzienność.

Wolontariusze oferują także malowanie pokoi dziecięcych w fantazyjne wzory. Na wystawie można obejrzeć jeden z takich wzorów, a mianowicie arlekina. Bardzo ciekawe są również tryptyki, które tworzą jedną całość, natomiast można je powiesić osobno, nierównomiernie, co nadaje przestrzeni namiastkę muzeum.

Artyści z Fundacji S.O.S. Codzienność malują obrazy także na zamówienie.
- Maluję na obrazach wszystko, co mi przyjdzie do głowy. Jest to moja ogromna pasja, jednak po urodzeniu dziecka nie miałam czasu na kontynuowanie malarstwa. Dzięki fundacji mogę połączyć opiekę nad dzieckiem z twórczością, a co najważniejsze, moja córeczka rozwija się twórczo wraz ze mną. Dzieci mają swój kącik i są pod stałą opieką, a my możemy spokojnie oddać się własnej pasji. Do tej pory namalowałam m.in. wariacje figur geometrycznych, kompozycje kwiatowe oraz konie, gdyż są uosobieniem spokoju – powiedziała Katarzyna Obaz, członkini Fundacji S.O.S. Codzienność.

Prace można kupić na stronie fundacji www.codzienność.org, a zysk ze sprzedaży przeznaczany zostaje na zakup materiałów potrzebnych do prowadzenia warsztatów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Kino samochodowe w Kamiennej Górze

Mobilizacja przed II turą

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~PaNeK 16-07-2011 9:40
Miło wiedzieć, że jeszcze są na Świecie ludzie, którym się chce chcieć. Popieram z nieukrywaną radością takie inicjatywy ! Brawo
Piipi Jelonkowa 16-07-2011 15:18
~FAJNY ! .. to Domek,gdzie łapki matki odpoczywają od codziennych domowych trudów !
~Mani 16-07-2011 20:38
Świetny pomysł, tylko wspierać takie akcje
~karolinka 16-07-2011 20:44
Doskonały pomysł w jeleniej potrzeba takich fundacji.
~alinaboreta 17-07-2011 13:14
Dziękuję za miłe słowa, dziękuję wszystkim którzy poświęcili pięć minut uwagi zatrzymując się przy Naszych pracach. Dziękuje Mamom, wolontariuszom, oraz Dyrekcji Centrum Handlowego Echo, za możliwość zaprezentowania Naszych prac szerszej grupie osób. Serdecznie zapraszam na spotkania wszystkich zainteresowanych. Dołożę wszelkich starań aby zdobyć stosowne zaplecze lokalowe aby można było poszerzać grono osób biorących aktywny udział w funkcjonowaniu i życiu Fundacji S.O.S. Codzienność. Liczę, że wspólnie będziemy się rozwijać. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. alina boreta
~Sławek :D 17-07-2011 14:15
bardzo ładne były te kolorowe drzewka ^^
~baloo 17-07-2011 20:28
bardzo ciekawe byly obrazy. popieram takie akcje. niech ludzie zobacza,ze sa jeszcze osoby, ktore nie boja sie wyjsc ze sztuka do ludzi. najwieksze uznanie mam dla takich osob, ktore mimo codziennych trudow potrafia znalezc czas na swoje pasje i odbic sie od szarej codziennosci. wiecej takich akcji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Plakaty Lugigiego Castiglioniego w Karpaczu

"Dusze słowiańskie. Teraz" – piękna baśń taneczna

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Emocje filmowe w Lwówku Śląskim

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2229
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%