MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

“Anielskie spojrzenia” Beaty Makutynowicz w Kromnowie

Wiadomości: Region
Wtorek, 10 marca 2015, 16:55
Aktualizacja: 16:58
Autor: Manu
Fot. Organizator
W nadchodzącą sobotę (14.03) o godz. 16.00 w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie rozpocznie się wernisaż wystawy Beaty Makutynowicz “Anielskie spojrzenia”. Wystawy potrwa do 10 kwietnia.

Po wernisażu, o godz. 17.00, odbędzie się uroczystość wręczenia Izerskich Kryształów - najstarszego izerskiego wyróżnienia przyznawanego osobom szczególnie zaangażowanym na rzecz rozwoju i promocji Gór i Pogórza Izerskiego.

Beata Makutynowicz pochodzi z Pasymia w województwie warmińsko-mazurskim. Swoją edukację artystyczną rozpoczęła w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Cieplicach, które ukończyła w roku 1991. W międzyczasie przeprowadziła się do Karpacza, w którym do dziś mieszka i tworzy. Swoja drogę artystyczną kontynuuje w Stowarzyszeniu Nowy Młyn ze Szklarskiej Poręby, Stowarzyszeniu “Partnerstwo Ducha Gór” oraz Artystycznej Grupie Π-Art z Piechowic. Swoje prace wystawiała w Polsce (w Jaworze, Jeleniej Górze, Karpaczu, Lubinie, Starej Kamienicy, Szklarskiej Porębie i Złotoryi) oraz we Włoszech (w Gazzada Schianno).

Ze starych, spatynowanych desek oraz metalowych elementów Beata Makutynowicz tworzy drewniane kompozycje: Karkonoskie Anioły Staroskrzydłe, “drewniaszki”, “karkoniki”. Z kolei na kamiennych łupkach i starych deskach maluje karkonoskie pejzaże. Tworzy także martwe natury, zwłaszcza układy z udziałem kwiatów i elementów roślinnych.

Artystyczna Galeria Izerska to dawny ewangelicki kościół. Szczegółowe informacje na blogu: http://galeriaizerska.blogspot.com/2015/03/anielskie-spojrzenia-wernisaz-wystawy.html, kontakt: 75-76-57-680 lub e-mail: galeria.izerska@gmail.com

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Soboty z artystami

O knajpach w przedwojennym Lwowie

Malarstwo zauroczonych Karkonoszami

26. edycja "Prezentacji"

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
703
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%