MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Angielski z Królem Arturem

Wiadomości: REGION
Środa, 29 kwietnia 2009, 7:58
Aktualizacja: 7:59
Autor: Angela
Fot. Organizator
„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem" – te słowa Konfucjusza do serca wzięła sobie nauczycielka języka angielskiego Renata Sigrist z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych, którą zainspirowały arturiańskie freski w średniowiecznej wieży mieszkalnej w Siedlęcinie. Uczniowie byli pomysłem zachwyceni.

W niecodziennych zajęciach języka angielskiego i historii wzięła udział grupa uczniów z klasy 1a z gimnazjum z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. Na pomysł połączenia wycieczki i lekcji wpadła Renata Sigrist, która nie pierwszy raz do zajęć wprowadza ciekawe elementy.

– Była to lekcja interdyscyplinarna, na pograniczu języka angielskiego i historii – mówi Renata Sigrist. – W wieży rycerskiej znajduje się fresk oparty na motywach arturiańskich. Jedyny w Polsce i jeden z nielicznych fresków średniowiecznych w Europie, który nie obrazuje tematyki sakralnej, a świecką. Miejsce to zainspirowało mnie do przeprowadzenia lekcji języka angielskiego związanej z legendą o Królu Arturze.

Pierwsze zajęcia z tego cyklu, lekcja otwarta dla nauczycieli języka obcego, odbyła się w Gimnazjum w ZSRA w grudniu ubiegłego roku. Wówczas uczniowie klasy Id odwiedzili wieżę, a następnie wzięli udział w zajęciach opartych na poznanych faktach. Tym razem zdecydowałam się na nieco inną formę. Zaprosiłam kolejną grupę na wycieczkę i zajęcia odbyły się na miejscu.

W wieży mieszkalnej w Siedlęcinie uczniowie spędzili około pięciu godzin. Wiadomości historyczne uzupełniła przewodniczka, która uchyliła gimnazjalistom rąbka tajemnic dotyczących faktów o obiekcie i czasach, z których legenda pochodzi.

– W tle pobrzmiewała średniowieczna muzyka, grube mury wieży tchnęły chłodnym powiewem historii i dzięki tej kombinacji bodźców młodzież zapamiętała więcej poznawanych faktów, niż odbyłoby się to w szkole – mówi prowadząca i pomysłodawczyni zajęć.

Potwierdzili to również sami uczniowie, którzy nie kryli zadowolenia i już zapowiedzieli, że mają nadzieję na większą ilość tego typu zajęć.
To był naprawdę doskonały pomysł na zapoznanie się z tematyką legendy o królu Arturze. Z pewnością zapamiętamy więcej, niż gdybyśmy siedzieli na zwykłej lekcji w szkole - powiedzieli Maciej Harasimowicz, Paulina Kaczorowska, uczniowie. Takich wycieczek powinno być zdecydowanie więcej. Był to też niezły pomysł na rozwinięcie naszej wiedzy z języka angielskiego.

Przez pięć godzin dyskusji, jak odbyła się w wieży w Siedlęcinie poszerzyliśmy sobie zakres słownictwa z tego języka. Oby pomysł pani Renaty Sigrist zainspirował innych nauczycieli – dodały Roksana Wójcik i Anna Soból.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Trwa rozbudowa SOSW

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Anna S. 4-05-2009 15:29
Wycieczka była boska! Bardzo mi się podobała. Oby nauczyciele mieli więcej takich pomysłów jak Pani Sigrist.
~yoyo 28-06-2009 2:02
W tej szkole angielski jest super. Pani Renata i pan Maciek - tyle w tym temacie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Łagodny wyrok za zakatowanie kota

Trwa budowa punktu widokowego

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Mobilizacja przed II turą

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2203
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%