MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Andrzejewska i portrety

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 23 czerwca 2019, 9:37
Aktualizacja: Wtorek, 25 czerwca 2019, 11:50
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Galerii Korytarz odbył się wernisaż wystawy fotografii portretowych autorstwa Ewy Andrzejewskiej. Przybyło wielu gości, również spoza Jeleniej Góry. Wszystkich łączy wspólna pasja, czyli fotografowanie.
To bardzo ważna wystawa - przede wszystkim ze względu na to, że prezentujemy fotografie Ewy Andrzejewskiej - to taki hołd dla niej, ale też podziękowanie dla wszystkich osób związanych z Galerią Korytarz od 30 lat. Ma ona swoją premierę, bo ten zestaw nie był nigdy prezentowany - powiedział Tomasz Mielech z JCK.

Ewa Andrzejewska prowadziła Galerię Korytarz wraz z Wojciechem Zawadzkim od 1994 roku. Organizowała życie fotograficzne m.in. poprzez Wszechnice Fotograficzne i jak podkreślają organizatorzy, pełniła ważną rolę dla całego środowiska.

Cykl portretów pochodzących z Zakładu portretowego im. Witkacego Ewa Andrzejewska wykonała w latach 2010 – 2016 w studiu fotograficznym, urządzonym w garażu mieszkania przy ul. Daszyńskiego w Jeleniej Górze. Powstało tam wiele fotografii portretowych, z których sto sześćdziesiąt cztery zostało przez artystkę wybranych, przygotowanych do prezentacji i oprawionych. Pozostałe miały charakter bardziej prywatny, ujęcia rodzinne, fotografie, które podarowała ich bohaterom, nie pozostawiając często kopii w domowym archiwum. Wszystkie portrety wykonane zostały przez Ewę Andrzejewską aparatem o formacie kliszy 9 x 12 cm, osobiście przez autorkę skopiowane stykowo i zatonowane w odcieniu sepii. Łączyło je pewne wizualne podobieństwo scenerii tła – ta sama pognieciona tkanina - opowiada Joanna Mielech.

Wystawę na I piętrze JCK przy ul. Bankowej można oglądać do 31 sierpnia br.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
1
14%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Marzena Machałek o programie PiS

Podsumowanie drogowego projektu  

Wyniki regionalnego budżetu obywatelskiego

Dożynki gminne we Wleniu

Co z przetargiem na przebudowę dworca?

Sentymentalna kolekcja "Watra wraca"

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Restauratorzy i konsumenci o jeleniogórskiej gastronomii

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
597
Tak
80%
Nie
16%
Nie mam zdania
5%