MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„American West” w Karkonoskim Parku Narodowy

Wiadomości: REGION
Piątek, 7 sierpnia 2009, 8:16
Aktualizacja: 8:16
Autor: Ania
Fot. ......
Wicekonsul Stanów Zjednoczonych Ameryki będzie gościem dzisiejszego wernisażu wystawy fotografii Wiesława Pikula. Zaprasza na nią Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej KPN w Szklarskiej Porębie.

Impreza odbędzie się dziś o godzinie 16.00. Będzie na nim gościł wicekonsul USA, Brian Randall. Wystawa prezentuje widoki, które często widujemy na ekranach telewizji lub kin. Fotografie Pikula uwieczniają piękne, niepowtarzalne krajobrazy, których większość z nas na żywo nigdy nie widziała.

Artysta, pochodzący z Żabna, w 1948 roku wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Odbył wiele podróży po całym kontynencie. Od 1997 roku jest członkiem Wright Camera Club. Za swoje fotografie otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Chicago Area Camera Clubs Association trzykrotnie przyznało mu drugie miejsce w konkursie dotyczącym sfotografowania przyrody.

– Autor wystawy, Wiesław Pikul przewędrował tysiące mil by móc spojrzeć przez obiektyw aparatu fotograficznego na to, co najpiękniejsze w USA – podkreślają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dojrzały KSON z ambsadorami

Zaczytaj się z Jelonką.com

Stop marginalizacji średnich miast

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Hava o zdjeciach 8-08-2009 13:19
Mieszkam w USA 17 lat , widzialem naprawde wiele , mam tez tysiace zdjec . Zal mi tylko , ze w Jeleniej Gorze tylko kolesie sie wybijaja a normalni ludzie z pomyslami i doswiadczeniem nie sa nawet powaznie traktowani . Jestem przekonany , ze wiekszosci "organizatorow" moje zdjecia by na dluzszy czas usta pootwieraly , zdjecia a Chin 6 miesiecy , Hong Kong , USA -50 states , Nowej Zelandii itd itd . To nie marzenia , tacy ludzie istnieja , ze zdjeciami , pomyslami , doswiadczeniem . Ale Wy macie takich gleboko w ......... ps.Wright Camera Club zrzesza moze kilkudziasiaciu czlonkow , jak warunki chociazby Chicagowskie to raczej kolko rozancowe .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Znakomita inauguracja sezonu artystycznego

Przeszkadzali gapie

Ostatnia prosta kandydatów

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
577
Tak
13%
Nie
66%
Nie wiem
21%