MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Ambitne plany szkoły z Jeżowa Sudeckiego

Wiadomości: Jeżów Sudecki
Poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 7:28
Aktualizacja: Wtorek, 14 sierpnia 2018, 5:12
Autor: WAC
Fot. WAC
Gmina Jeżów Sudecki wspólnie z samorządem Podgórzyna złożyła wniosek o wsparcie unijne na ponad milion złotych w ramach programu „Szkoły wysokich lotów w gminach Jeżów Sudecki i Podgórzyn”.

Projekt, którego realizacja zaplanowana jest na 24 miesiące ma na celu doposażenie placówek oświatowych w Jeżowie Sudeckim i Miłkowie oraz odciążenie budżetu gmin i rodziców w zakresie finansowania zajęć dodatkowych i pozalekcyjnych.

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku, samorządy mogą też liczyć na dodatkowe środki na organizację warsztatów, laboratoriów, wyjazdów edukacyjnych oraz wsparcie uczniów ze specjalistycznymi potrzebami oraz doskonalenia kadry poprzez kursy i szkolenia.

Dodajmy, że samorząd Jeżowa Sudeckiego z powodzeniem aplikował już o wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach projektu ”Przedszkole wysokich lotów”. W jego ramach wnioskowano o środki na: zwiększenie miejsc przedszkolnych o 84, doposażenie placówki w sprzęt m.in. tablice interaktywne, maty interaktywne, nowoczesny oddzielony od szkoły plac zabaw, podniesienie jakości edukacji poprzez wprowadzenie dodatkowych zajęć: języka angielskiego, robotyki, rytmiczno- tanecznych, gimnastyki korekcyjnej, logopedycznych, pokazów fizyczno-chemicznych oraz warsztatów „Szalony naukowiec i artysta”. Dodatkowo przewidziano zwiększenie zatrudnienia woźnych, intendenta, konserwatora oraz podniesienie kwalifikacji sześciu nauczycieli.

Ostatecznie projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości ponad 1,11 miliona złotych. Jego realizacja rozpoczęła się 1 kwietnia 2018 i trwać będzie do 31 sierpnia 2019 r.

|
- Finansowanie z projektu odciąży przez 17 miesięcy zarówno finanse gminy jak i rodziców – mówi sekretarz gminy Jeżów Sudecki Ewa Nidzgorska. - Jednocześnie zapewni najwyższe standardy opieki dzieciom między innymi poprzez zakup najnowocześniejszego wyposażenia dydaktycznego do zabawy, nauki, rewalidacji i rehabilitacji.

Twoja reakcja na artykuł?

30
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
6%
Nudzi
2
6%
Smuci
2
6%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Nowa rektor w KPSW

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Niki 13-08-2018 8:37
Brawo dla Jeżowa. Nareszcie szkoła i przedszkole na wysokim poziomie.😊
~ 13-08-2018 13:23
Wszystko fajnie, tylko po co wydawać pieniądze na jakieś tablice interaktywne ? Co, kreda parzy w rączki szanowne nauczycielstwo ? I uczyć dzieci od małego radzenia sobie tym co się ma pod ręką zamiast masowego kupowania drogich gadzetów to nie łaska ?
~ 13-08-2018 13:35
Zwiększenie liczby miejsc przedszkolnych to bardzo dobry pomysł, bo każdej miejścowości są na wagę złota, gdyż wiecznie ich brakuje zazwyczaj z powodu pazerności włodarzy, a kiedy u nas w Jeleniej w końcu będzie więcej przedszkoli i więcej niż 1 żłobek na tak olbrzymie miasto
~ 13-08-2018 13:46
do: ~ (13:35)
No przecież są prywatne żłobki i przedszkola :) , no ale to jest właśnie nasze państwo , najlepiej mieć gdzieś obywatela i rzucać go na pożarcie pazernym prywaciarkom wykorzystującym niedostatek miejsc żłobkach/przedszk
~Rico 13-08-2018 19:50
Nareszcie , Bravo ! Ileż to już składek było na nową szkołę w ciągu ostatnich dekad i na nic . Proponuję jeszcze ''wyrwać ''pieniążki na gminnego '' Delfinka'' , marzenia jak ptaki.........

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pszczeli projekt KPN

Pożegnanie starszaków

Koderzy ze Ścięgien

Podgórna zarośnięta!

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
133
Tak
44%
Nie
44%
Nie wiem
12%