MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Ambasador Izraela z wizytą w Jeleniej Górze (komunikat)

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 11 października 2017, 14:37
Aktualizacja: 15:21
Autor: UM Jelenia Góra
Fot. Użyczone
19 października br. oficjalną wizytę w Jeleniej Górze złoży Pani Anna Azari Ambasador Izraela w Polsce. W programie pobytu Pani ambasador, obok spotkania z dolnośląskimi samorządowcami, znajduje się wykład pt. "70. lat państwa Izrael. Od narodzin do dziś".

W sali błękitnej Wydziału Techniczno-Informatycznego Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze (Plac Piastowski 27) o godz. 16.30 odbędzie się wykład pt."70. lat państwa Izrael. Od narodzin do dziś.", który podsumowuje historię państwa Izrael i opisuje jego współczesne funkcjonowanie. W swoim wykładzie Pani Ambasador przedstawia historię państwa Izrael, od idei syjonizmu Theodora Herzla, poprzez walkę o niepodległość, aż do dziś. Niezwykle ważnym aspektem wystąpienia jest ukazanie współczesnego oblicza Izraela, włączając w to obecną sytuację ekonomiczną, opisywaną, jako innowacyjny ekosystem start-upów, a także technologie związane cyberbezpieczeństwem.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc i związane z tym kwestie komfortu i bezpieczeństwa, osoby zainteresowane uczestniczeniem w wykładzie zobowiązane są do wcześniejszego zgłoszenia i rejestracji, poprzez wysłanie maila z imieniem i nazwiskiem na adres: bpm@jeleniagora.pl

Zgłoszenia przyjmowane będą do 16 października, do godz. 15.00. Osoby udające się na wykład, proszone są o zabranie ze sobą ważnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Na salę nie będzie można wnosić dużych toreb.

JE Anna Azari urodziła się w Wilnie. Jest absolwentką uniwersytetów w Hajfie i w Jerozolimie oraz National Security College. Od ponad 30 lat zajmuje się administracją i dyplomacją. W 1989 roku objęła stanowisko konsula generalnego w San Francisco. Z biegiem czasu swoje zainteresowania skierowała na sprawy Europy i Rosji. Już jako ambasador kontynuowała misję dyplomatyczną na Ukrainie i w Mołdawii oraz w Rosji. Zajmowała stanowisko z-cy dyrektora generalnego i jednocześnie dyrektora Departamentu Eurazji w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Izraela. Ambasadorem Izraela w Polsce jest od 3 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Basen otwarty od soboty (aktualizacja)

Nadbrzeżna gotowa

Tablica przy szlaku

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 11-10-2017 16:25
no właśnie niektóre osoby piszą i przedstawiają dokumenty że to państwo israel nigdy by nie powstało gdyby nie wywołali wojn...
~@^@ 11-10-2017 21:57
Jak w 70 lat z piachu wznieść jedno z najbardziej kwitnących i innowacyjnych państw na świecie...Też bym chciał wiedzieć...
~Do wyżej 11-10-2017 23:30
Trzeba mieć bogatą rodzinę w Stanach i krzyczeć na cały świat : My i Stany to potęga !
~ahaha 12-10-2017 2:10
A co ma Izrael do Jeleniej? Kolejni naciągacze.
~do 23:30 12-10-2017 6:36
Prymitywne myślenie, w dodatku z kompleksami. Jak wielką mamy Polonię w Stanach? Nawet bogatą i co? To problem mentalny, ze 5 milionów Żydów w Izraelu (13 milionów w sumie na świecie) jest w stanie postawić na nogi potęgę a 58 milionów Polaków jęczy i narzeka...Uczyć się i brać przykład od starszych.
~nazis 12-10-2017 8:18
kosztem biednych palestyńczyków,
~do 8:18 12-10-2017 9:11
Biednych? Nieprzerwany strumień pieniędzy płynie od różnych organizacji lewackich i charytatywnych dla "biednych" Palestyńczyków i nadal ruina i nic nie trafia do ludzi ale do skorumpowanych rządów palestyńskich. Oszukują i okradają własny naród. I jeszcze posyłają dzieci i kobiety z nożami na ulicę.
~pff 12-10-2017 10:06
Palestyna to skorumpowana do szpiku kości studnia bez dna. Żal patrzeć na niszczejące już, zaśmiecone i zaniedbywane, dopiero wyremontowane kosztem miliardów z UE i ONZ centra ich "stolicy" Ramallah,czy choćby Betlejem. Inna sprawa, że Palestyńczycy stanowią żywy dowód, że wprowadzenie izraelskich porządków w Niemczech ,czy Francji doprowadziłoby do tego,że problematyczna część islamskiej mniejszości chodziłaby po ulicach jak przedszkolaki - w parach i za rączki. Ich "opór" i i"intifady" to parodia. Przy nich francuski resistance podczas WWII to prawie jugosłowiańska partyzantka :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drastyczne billboardy

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Rusza Budżet Obywatelski 2021 w Jeleniej Górze

Spotkali się z Beatą Kempą

Trzeba posprzątać

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%