MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Ambasador Izraela z wizytą w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 19 października 2017, 15:20
Aktualizacja: Sobota, 21 października 2017, 13:14
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Anna Azari, ambasador Izraela w Polsce przyjechała z wizytą do Jeleniej Góry, gdzie spotkała się z samorządowcami z dziesięciu dolnośląskich gmin, zwiedzała nasze miasto i okolice, a następnie, o godz. 16.30 poprowadzi wykład w Politechnice Wrocławskiej w Cieplicach.

- Chcemy nawiązać współpracę z dolnośląskimi samorządami, ale nie tylko formalnie - podkreśliła Anna Azari szczególny nacisk stawiając na technologię, turystykę i kulturę. - Izrael jest mocno rozwinięty w technologii wodnej i cyberbezpieczeństwie - dodała. Jak mówiła pani ambasador, wielu obywateli Izraela ma polskie korzenie, a Dolny Śląsk, w tym Jelenia Góra ma turystycznie wiele do zaoferowania. - Izraelczycy cały czas szukają nowych kierunków, już zaczęli masowo jeździć do Polski i należy im pokazać walory Dolnego Śląska - powiedziała Anna Azari.

- Podpisaliśmy list intencyjny z dziesięcioma dolnośląskimi gminami, które chcą nawiązać współpracę na poziomie technologicznym, edukacji, wymiany kulturalnej, ale również turystycznej z państwem Izrael - powiedział Marek Kobiec, wiceprezes Polsko-Izraelskiej Izby Gospodarczej, który również brał udział w spotkaniu z samorządowcami. W działaniach mają go wspierać samorządowcy z prezydentem Jeleniej Góry (Marcin Zawiła) i Wałbrzycha (Roman Szełemej) na czele oraz burmistrzem Wołowa (Dariusz Chmura), wójtem Kondratowic (Wojciech Bochnak), dolnośląskim radnym Jackiem Pilawą i starostą powiatu średzkiego (Sebastian Burdzy).

Ambasador Izraela zwiedziła od wczoraj m.in. Termy Cieplickie, Metal-Master, gdzie zachwyciła się budową prywatnego odrzutowca Flaris Lar 1 oraz Zorkę. Po spotkaniu w Ratuszu zwiedziła centrum miasta, a od godz. 16:30 poprowadzi wykład w Pałacu Schaffgotschów na temat 70 lat istnienia państwa Izrael.

Ogłoszenia

Czytaj również

„Zielony” przystanek

Absolutorium dla bolesławieckiego zarządu powiatu

Bobry na Zabobrzu

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~ 19-10-2017 16:16
Zydzi maja zwyczaje, ktore niektorym sie nie podobaja. Na przyklad Zyd moze byc twoim przyjacielem ale nigdy nie zje posilku przygotowanego u ciebie w domu. Nie wynika to ze zlej woli tylko jest podyktowane zakazami religyjnymi. Z drugiej strony ja tez nie jem u znajomych i w przypadkowych knajpach, nawet w McDonaldzie ale z innych powodow.
~Ala 19-10-2017 18:04
Głupoty piszesz. Gościłam żydówkę i wszystko jadła co przygotowałam i bardzo jej smakowało.
~ 19-10-2017 18:29
to dobry kierunek na nawiązanie współpracy zdecydowanie lepszy niz miasta na Ukrainie.
~@ala 19-10-2017 19:58
nie wszyscy Żydzi przestrzegają tradycji ale bardzo wielu tak. W NY są takie dzielnice w których żydówki chodzą jedną stroną ulicy a Żydzi drugą, obowiązuje podział na płeć. Przestrzeganie tradycj jest bardzo fajne, pod warunkiem, że nie jest to wynaturzona tradycja islamska.
~!!!!!!!!!!!! 19-10-2017 20:52
Trzeba było zabrać ją na kirkut przy ul.Sudeckiej i pokazać jak okoliczni mieszkańcy wyprowadzają tam pieski.
~Jan 19-10-2017 20:53
Bardzo dobry kierunek współpracy. Z Ukrainą dajmy sobie spokój od nich nic dobrego się nie nauczymy. Tak trzymać!
~ 19-10-2017 21:15
Ukraińcy i Żydzi to zupełnie różne mentalności. Żydzi chociaż się asymilują to zachowują odrębność. Ukraińcy bardzo szybko stają Polakami. Żydzi są najbogatszym narodem świata za to Ukrańcy są świetnymi żołnierzami.
~janek z lasu 19-10-2017 21:43
Kto im te flagi na biurku ustawiał? To nie izraelska winna być w środku.
~@21:53 19-10-2017 22:35
dlaczego wytępić? To jeden z najbardziej wartościowych narodów. Zobacz ilu noblistów było pochodzenia ż...owskiego a Einstein nawet był Żydem po ojcu i matce.
~ra-wa 19-10-2017 23:13
Jeszcze żaden Żyd Polakowi nie pomógł w niczym, oni dbają tylko o własny interes i właśnie tenże przywiódł ich do Jeleniej Góry. Jak widać znależli tu dogodny grunt. Nic dobrego z tej współpracy nie będzie. Ja ich tu nie chcę.
~a 20-10-2017 1:17
Mądry Naród, szanują siebie nie to co nacja Polska, jeden drugiego z zawiści w łyżce wody utopi i doniesie gdzie trzeba, wstyd !!
~molibden 20-10-2017 6:54
Gonic to scierwo za to co nam zrobili. Oni sa takim samym zlem dka polski jak faszyzm i komunizm.
~dafcio 20-10-2017 7:51
ż...y jakiś interes wyniuchały
~pff 20-10-2017 13:12
Wyborcy PiS rzeczowo i z sympatią o innym narodzie, jak zwykle :) Coraz więcej turystów z Izraela przebywa w kotlinie, i dobrze.Do tej pory nie przepadali za Polską, bo to byl tylko szkolny obowiązek kosztownej i nielubianej powszechnie wizyty w Auschwitz. Generalnie dla Żyda wakacje to Indie ( podobno Hindusi w indyjskich kurortach nie wierzą w mało imponującą populację Żydów, widząc ich tłumy na codzień), Brazylia (nie wiadomo dlaczego, nawet w czasie mundiali gremialnie kibicują Brazylijczykom), albo rodzina w USA.Kierunek religijny to byla zawsze Ukraina. A my tylko druty Oświęcimia i chamskie odzywki jak te powyżej.Pora, by poznali jasniejsze oblicza Polski. Jeśli chodzi o ich kraj, uwielbiam Izrael za słońce i dreszcze zetknięcia z historią.Ale ceny to tam w sklepach mają, a niech ich...Szwajcaria się chowa.Kazdy wybierający sie tam powinien zagwarantować sobie odpowiedni budżet, bo można się zdziwić.
~I co naPiSiecie ?No 21-10-2017 14:49
Nie wiem czy lubię ż. czy też nie, bo żadnego, akurat ,nie znam osobiście. Poza tym to nie zupa pomidorowa,żeby lubić lub nie Niektórym zazdroszczę bogactwa.Ale jak pomyślę, co taki jeden z drugim musiał zrobić aby je mieć, to nawet zazdrościć już mi się nie chce... A tym "życzliwym " i " chrześcijańskim " PiSiakom co tu pisią i PiSią tak od niechcenia przypominam,że internet aż huczy od tego,że pani od PADy to ma w poprzek... i co teraz napisiecie PiSiaki , no ?
~Hmm 26-10-2017 13:39
Tak naprawdę to byście nawet nie odróżnili na codzień , człowieka pochodzenia ż...owskiego , na codzień to mili i bardzo sympatyczni ludzie .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Droga rowerowa w budowie

Dotacja na usuwanie azbestu

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%