MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Amazonia w ogniu fake newsów

Wiadomości: Świat
Sobota, 7 września 2019, 23:53
Aktualizacja: 23:55
Autor: Tomasz Rożek. Nauka. To Lubię
Ogromne emocje jakie towarzyszą relacjonowaniu pożarów Amazonii są w sporej części oparte na nieprawdziwych informacjach. W tym video staram się analizować sytuację.

25 proc. brazylijskiego PKB pochodzi z rolnictwa. Nie ma się co dziwić, że tę gałąź gospodarki tamtejszy rząd chce rozwijać. Jeżeli uważamy że Brazylia ma jakieś obowiązki z racji posiadania Amazonii (a moim zdaniem ma), zamiast krytykować to co się tam teraz dzieje, musimy wziąć na swoje międzynarodowe barki część obciążeń związanych z posiadaniem Lasów Deszczowych. Innymi słowy znaleźć sposób na to, by to nie rolnictwo (czyli wycinanie puszczy) było sposobem na bogacenie się społeczeństwa i wyrównywanie różnic społecznych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Pilne! Koronawirus w Jeleniej Górze!

Wybory 2020: Prezydent Jeleniej Góry nie będzie narażać mieszkańców

Senator o wsparciu szpitala

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Michrou 8-09-2019 15:41
Uwielbiam się rozprawianie z fejk newsami. Rożek zrobił świetną robotę. Przy obecnej dezinformacji w internecie ciężko czasem znaleźć prawdę. Oczernia się szczepionki, edukację seksualną, a wierzy się w Wielką Lechię, płaską ziemię, chemtrails i podobne bzdury, starsze panie, które są pierwsze do narzekania na młodą część społeczeństwa, dają się nabierać na zakup garnków po 3 tys. zł. Polski system edukacji niestety nie przygotowywał i nie przygotowuje ludzi do weryfikacji informacji, co w dzisiejszych czasach jest bardzo potrzebną umiejętnością. Polska edukacja to tylko kucie nawału informacji na pamięć, by potem o tym zapomnieć. To wciąż wychowywanie socjalistycznego społeczeństwa robotników, choć komuna upadła 30 lat temu.
~kościelny 9-09-2019 18:28
do: ~Michrou (15:41)
Racja,dlatego zamiast podstaw prawa,od najmłodszych lat w szkołach naucza się młodzież np religii,wf (na którym zresztą większość dzieci nie ćwiczy) czy innych niezbyt potrzebnych przedmiotów...Ale cóż jak to mówi przysłowie "głupimi łatwiej rządzić"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wywiad z zarażoną koronawirusem!  

Draexlmaier wstrzymuje produkcję i wspiera szpital

Zostańcie w domu!  

Nankin – miasto bez zachorowań  

Cieplice nie są jedne

Sonda

Czy środki ostrożności podjęte przez rząd wz z koronawirusem powstrzymają pandemię?

Oddanych
głosów
1029
Tak
17%
Nie
38%
To od nas wszystkich zależy
43%
Nie wiem
3%