MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Alternatywnie, ale z czarem oryginału. Śpiewali Grechutę w Orient Expressie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 30 stycznia 2012, 8:07
Aktualizacja: 8:08
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Sobotni koncert „Projekt Grechuta” w wykonaniu Martyny Jakubowicz i zespołu Plateau przyciągnął do Orient Expressu grono wiernych fanów twórczości Marka Grechuty. Nie zabrakło nowatorskich aranżacji i autorskich utworów.

W skład zespołu Pateau wchodzą: wokalista Michał Szulim, gitarzyści Dominik Rowicki, Karol Kowalczyk i Marcin Lizak oraz perkusista Max Ziobro. Muzycy mają już na swoim koncie trzy albumy i wydany w 2010 r. „Projekt Grechuta”, który promowany jest utworem „Wiosna, ach to ty” z udziałem Soni Bohosiewicz. Gościnnie wystąpiła Martyna Jakubowicz. Na płycie pojawili się również Wojciech Waglewski, Jacek Ostaszewski i Jacek „Budyń” Szymkiewicz.

Podczas koncertu można było usłyszeć nowoczesne aranżacje piosenek Marka Grechuty przygotowane przez zespół Plateau. – Teksty Marka Grechuty podaliśmy zupełnie inaczej, a mianowicie na rockowo, alternatywnie oczywiście z zachowaniem magii oryginalnych utworów. Naszym gościem jest wspaniała Martyna Jakubowicz, która wystąpiła m.in. w jednym z najważniejszych utworów Polskiej muzyki, czyli w „Korowodzie” – powiedział Michał Szulim, wokalista zespołu Plateau.

Miłą niespodzianką było wykonanie przez Martynę Jakubowicz autorskiej piosenki. - Utwory Marka Grechuty są przepiękne. Jest to obowiązkowy kanon polskiej muzyki. Jestem zaszczycona mogąc śpiewać jego teksty do nowatorskich aranżacji muzycznych zespołu Plateau. Moją ulubioną płytą jest „Korowód”, na której każda z piosenek jest dla mnie bardzo ważna – powiedziała Martyna Jakubowicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rok niespełnionych obietnic

O jeleniogórskim rynku

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 30-01-2012 8:50
Byłem. Gdyby się to nie nazywało "projekt Grechuta" a przecież Grechuta wielkim artystą był, nikt by się tym nie interesował. Niestety, poziom wykonawczy w granicach poprawności, artystycznie też nic poza przeciętność. Pani M. Jakubowicz zdawała się traktować słuchacza nieco nonszalancko.
~penelopa 30-01-2012 10:54
chyba byliśmy na dwóch różnych koncertach?? Super koncert! Grechuta odkryty na nowo-inny klimat,inne wersje,ale wszystko się zgadza- reakcja publiczności mówiłą sama za siebie (długie bisy!!)
~ZADOWOLONY 30-01-2012 14:10
Jeden z najlepszych koncertów w Oriencie.Dziękuję
~po co? 1-02-2012 21:30
Co to za zdjęcia? Robione komórką? I w kółko Macieja to samo. Masakra. Nie staracie się już wcale.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nagrody i wyróżnienia JFOON

Toyota Nowakowski przejmuje Grabarów – nowy salon już otwarty!

Biskup odwiedził osadzonych

Dzieci gościły u pograniczników

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
793
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%