MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Alpejskie emocje w Karkonoszach

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 8 marca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Organizator
Szkoła Górska i Schronisko Samotnia w Karpaczu zapraszają 10 marca na Memoriał Waldemara Siemaszki, edycję pucharu Polski w ski-alpinizmie.

Zawody są corocznie rozgrywane w marcu, w rejonie kotłów Wielkiego i Małego Stawu i Śnieżki. Dyscyplina ta zyskuje coraz większą popularność również w Polsce.

Specyfika sprzętu ski- alpinistycznego - czyli nart tzw. skiturowych uwalnia nas od wystawania w kolejkach wyciągów, pozwala też na komfortowe poruszanie się w górach pozbawionych infrastruktury narciarskiej.

Narty "z wierzchu" przypominają narty zjazdowe - tyle, że ich specjalne wiązania, w których pięta może być uwolniona jak w biegówkach, specjalistyczne buty możemy odsztywnić w kostkach, tak że chodzenie staje się komfortowe.

XII już w tym roku Memoriał Waldemara Siemaszki - wieloletniego gospodarza schroniska Samotnia zostanie rozegrany na urozmaiconej terenowo trasie. Zawodnicy pokonają ok. 20 km - od długich, żmudnych podejść (m.in. na Śnieżkę), aż po karkołomne zjazdy w rejonie niezwykle urokliwego Kotła Małego Stawu.

Start i meta zlokalizowane będą obok Samotni. Każdy może przyjść po to by pokibicować, emocje na pewno będą wielkie, bo zawody zaliczane są do Pucharu Polski. Można też skorzystać z Samotnianego centrum skiturowego i na wypożyczonych nartach turowych zasmakować ski-alpinizmu.

Szczegóły na temat zawodów na stronie www.memorial.szkolagorska.com.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

To będzie siatkarskie zakończenie wakacji

Stalowe rumaki w Karpaczu

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Rzeźby dla Kowar

Powalczą z rywalami i własnymi słabościami

Zofia Czernow i Robert Obaz byli za ogromnymi podwyżkami – dla siebie

Trenowali na francuskiej ziemi

Grand Prix Polonia 2020 za nami

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
886
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%