MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

ALMMA: Walki w klatce – jutro w KPSW

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 21 września 2018, 16:14
Aktualizacja: 16:16
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Organizator
Już jutro (22.09) od godziny 10:00 w hali im. Jerzego Szmajdzińskiego w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze odbędą się: Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Polskiego Związku Ju–Jitsu − Amatorska Liga MMA (ALMMA).

Ju-Jitsu to tradycyjna japońska sztuka walki. Jej nazwa oznacza "sztuka ustępliwości", "sztuka elastyczności”. Techniki Ju-jitsu są wykorzystywane przez policję i siły zbrojne na całym świecie. To z Ju-Jitsu wywodzą się takie dyscypliny jak: Judo, BJJ, MMA – informują organizatorzy.

W najbliższych latach Ju-Jitsu ma stać się również dyscypliną olimpijską. Kadra Polski Ju-Jitsu jest dwa razy z rzędu Drużynowym Mistrzem Świata oraz zdobywa medale indywidualne na wszystkich zawodach rangi międzynarodowej. ALMMA (Amatorska Liga MMA) to organizacja promująca mieszane sztuki walki (MMA) na szczeblu amatorskim. Aktualnie ALMMA organizuje cyklicznie zawody w całym kraju będąc największą w Polsce, ale również w Europie organizacją promującą amatorskie MMA – zapewniają organizatorzy.

Walki w klatkach znane są cieszą się dzisiaj ogromną popularnością. Wydarzenie to odbędzie się po raz pierwszy w naszym mieście. Organizowane jest przy współpracy z Polskim Związkiem Ju-Jitsu oraz Stowarzyszeniem ALMMA. Patronat Honorowy nad zawodami przyjęli: Prezydent Miasta Jeleniej Góry oraz Starosta Powiatu Jeleniogórskiego.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału i kibicowania w tym bardzo widowiskowym wydarzeniu. Wstęp wolny – zachęcają organizatorzy.

Twoja reakcja na artykuł?

9
47%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
0
0%
Złości
8
42%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Na Kilińskiego bezpieczniej

Pływacka Licealiada

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Malik 21-09-2018 23:07
Super oby frekwencja dopisała

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uczniowie piszą listy...

Siedem krążków w Kozienicach

Bike Maraton 2020. Znamy kalendarz!

Siatkarska Licealiada dziewczyn

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
868
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%