MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Aleksander Kwaśniewski uczcił pamięć tragedii smoleńskiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 10 października 2018, 15:04
Aktualizacja: Piątek, 12 października 2018, 6:20
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
Pamięć o tragedii smoleńskiej w naszym mieście nadal jest żywa. Rok temu w Jeleniej Górze powstało epitafium upamiętniające wszystkie ofiary katastrofy lotniczej, w uroczystości wziął wtedy udział m.in. były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski. Teraz ponownie odwiedził to miejsce.

Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjechał do Jeleniej Góry. Okazją ku temu było spotkanie zorganizowane przez Fundację im. Jerzego Szmajdzińskiego, ale zanim udał się do Cieplic, zatrzymał się na chwilę w centrum, przy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Tam złożył kwiaty pod epitafium upamiętniającym wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej, a w szczególności honorowego obywatela Jeleniej Góry, prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego oraz ministra obrony narodowej Jerzego Szmajdzińskiego.

- Widzę, że pamięć o Jurku Szmajdzińskim jest powszechna i głęboka, bo wielu wspomina jego działalność jako parlamentarzysty z tego regionu i bardzo cenią sobie, że mieli okazję z nim współpracować, a ja jestem rad, że pamięć o moim koledze jest taka żywa – mówił Aleksander Kwaśniewski były prezydent RP.

Prezydentowi towarzyszyła wdowa po Jerzym Szmajdzińskim, była parlamentarzystka Małgorzata Sekuła – Szmajdzińska.

- Są politycy na bardzo wysokim poziomie i prezydent Aleksander Kwaśniewski jest właśnie taką osobą. Bardzo się cieszę, że jest członkiem rady naszej fundacji, ale cieszę się także, że prezesem fundacji jest Andrzej Dobrowolski, bo on to „ciągnie” - dzisiaj 20 młodych osób z naszego regionu otrzymało stypendia, to się z niczego nie bierze, to ciężka praca wielu osób - powiedziała Małgorzata Sekuła – Szmajdzińska.

Później Aleksander Kwaśniewski oddał hołd żołnierzom pod pomnikiem „Wolność Krzyżami się mierzy”.

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Bezpieczniej nad Kaczawą

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~pytanie 11-10-2018 12:21
Czy pan Dobrowolski był konsulem w Rosji?
~mmmmi 11-10-2018 14:29
sami komuniśći a Olek dmuchal bo może byl pod wplywem
~No, tak 11-10-2018 22:03
do: ~mmmmi (14:29)
Dumna(y) jesteś z twojej wypowiedzi? Od kiedy prezydent Polski, to Twój kolega, że nazywasz Go po imieniu? Zresztą i tak Jemu do pięt nie dorastasz.
~uzi 14-10-2018 19:01
do: ~No, tak (22:03)
Nie unoś się tak. Polityka to szambo, a polityk po głowę w gównie umoczony. Nikt normalny tam się nie pcha. Była potrzeba chwili, niedługo wybory, więc jeleniogórskie betony się wygrzebały...
~Baca 14-10-2018 11:12
Zbyt słaba jakość zdjęcia oraz upływ czasu wyklucza możliwość rozpoznania wszystkich osób, ale w tym przypadku chodzi o Tow. Malingę , który po powołaniu województwa jeleniogórskiego przez kilka lat był Vicewojewodą jeleniogórskim, po czym istpnie został Konsulem PRL bodajże w Kijowie. Nie ręczę za dokładność danych, ale w Kronice b. Województwa jest to zapisane,

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Co warto wiedzieć na temat superfoods?

Stalowe rumaki w Karpaczu

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Rój wiedzy

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
957
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%