MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Aleja Gwiazd Kolarstwa Polskiego

Wiadomości: Kowary
Środa, 5 sierpnia 2009, 14:11
Aktualizacja: 14:12
Autor: ahawer
Z inicjatywy działaczy społecznych – organizatorów imprez sportowych, władze samorządowe Miasta postanowiły utworzyć w 2008 roku Galerię Sław Kolarstwa, dla podkreślenia wieloletniej tradycji imprez kolarskich na naszym terenie.

Zaangażowanie organizatorów imprez, aktywne uprawianie tej dyscypliny sportu i rekreacji, doskonałe walory do jej uprawiania są dla naszego Miasta szansą rozwojową i ważnym czynnikiem kreowania pozytywnego wizerunku.
Od wielu lat uczestniczymy także jako współorganizator lub sponsor zawodów kolarskich szosowych jak Bałtyk-Karkonosze Tour czy Maratonu rowerowego „Pętla Karkonosko – Izerska„, a także górskich jak MTB Grand Prix organizowane przez Lang Team, Maraton MTB czy Bergson Challenge. Gościliśmy przez minione lata wielu czołowych zawodników i reprezentantów Polski.
Mamy nadzieję i chęć organizowania lub wspierania imprez kolarskich w najbliższej przyszłości, upatrując w tej dyscyplinie szansę popularyzacji aktywnej formy wypoczynku oraz promocji Miasta.
W ubiegłym roku w Aleii Gwiazd swoje tablice odsłonili: Czesław Lang, Lech Piasecki, Zbigniew Spruch.
Zapraszamy miłośników kolarstwa z Kowar i okolic na spotkanie ze legendami kolarstwa polskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Lemowisko odmienione

200 pieczątek w 24 godziny

Ekologiczna autobomba

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Ciekawy 5-08-2009 19:57
Gdzie znajduje się rzeczona aleja gwiazd kolarstwa? W okolicach kowarskiego ratusza?
~x 6-08-2009 14:29
na deptaku, jakos na przeciwko okienka z lodami
~lol 8-08-2009 23:45
ten artykuł jakoś tak nie przypiął nie wypiął..
~ 9-08-2009 9:33
O ile sobie przypominam to tych gwiazd więcej przewinęło się przez Jelenią na kryterium Godlewskiego zresztą zapomnianym czy też na przełajach niech wspomnę parę nazwisk Szurkowski Kierzkowski Lis szosa i cała kadra przełajowa Polewiak Jarema Cielecki Pril itd nie ubliżając kolarzom z Karkonoszy jak A Labus A Lakomski W Biłołus E Zakrzewski i wielu innym którzy jezdzii w tym klubie. A Lang i Spruch też tu byli.
~do wyzej 9-08-2009 13:33
szacunek za pamiec o byłych zawodnikach. nie zapominajmy tez o ich trenerach Olejniczaku i Maceluchu. Wg mnie nasze lokalne gwiazdy które kolega wyżej wymienił tez powinnym w tym uczesniczyc bo w latach 70-80 mieli swietne wyniki w mistrzostwach polski i na arenie miedzynarodowej. Nie zyjmy tylko Langiem bo zaczyna byc tak w mediach i umysłach młodych ludzi ze poza nim nie było nigdy w Polsce kolarzy a byli i to wiele razy lepszych ale inne czasy były wiec jest jak jest

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pobiegli do Kotła Łomniczki

Powalczą na trasie Kryterium Ulicznego

Uciążliwe pogorzelisko

Tłumy na spotkaniu z mistrzem satyry

Srebro Julka w stolicy Czech!

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
796
Tak
53%
Nie
43%
Nie mam zdania
3%