MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Ale się tu działo!

Wiadomości: Sosnówka
Czwartek, 6 czerwca 2019, 7:11
Aktualizacja: Piątek, 7 czerwca 2019, 11:16
Autor: Teresa Smykowska
Fot. SP w Sosnówce
W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce odbył się Piknik Rodzinny. Z tej okazji było wiele atrakcji dla małych i dużych gości: zabawy bańkami mydlanymi, malowanie twarzy, dmuchane zamki dla najmłodszych, można też było wykonać kolorowy tatuaż, zagrać w wodną siatkówkę, w ping ponga, spróbować gry na różnych instrumentach muzycznych. Wykonując resuscytację krążeniowo–oddechową lub opatrując rany można było wczuć się w rolę strażaka i ratownika medycznego.

Trenerzy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Olimpijczyk" przygotowali kurs strzelania z broni laserowej. Wspaniałą zabawą był festiwal kolorów uzyskany z proszku HOLI. Już po raz drugi uczestnicy pikniku stanęli na starcie Biegu Rodzinnego. Ponieważ dzień był upalny - można było się ochłodzić w fontannie wodnej przygotowanej przez strażaków i jedząc lody. W punkcie gastronomicznym czekało wiele przekąsek z grilla i stół pełen łakoci.

Czas na pikniku umilały występy artystyczne przygotowane przez szkolny zespół muzyczny Stars. Wszystkie dzieci otrzymały upominek oraz zaproszenie do Seidorf Mountain Resort w Sosnówce na zabawę na „dmuchańcach”.

W organizację pikniku włączyło się wiele osób ze środowiska lokalnego: pracownicy szkoły, rodzice uczęszczających do szkoły dzieci, Rada Sołecka z Sosnówki, Pracownia Stolarska Liczyrzepy 13 w Sosnówce, OSP w Sosnówce.

Cieszymy się, że na buziach dzieci i dorosłych wywołaliśmy uśmiech, że wielu ludzi w pędzie dnia codziennego zatrzymało się i wspólnie spędziło ten piękny dzień, czerpiąc radość z bycia razem – mówi nauczycielka organizująca piknik.
Już nie mogę doczekać się kolejnego pikniku, z każdym rokiem pojawiają się nowe atrakcje i przychodzi coraz więcej ludzi - podkreśla przewodniczący Rady Rodziców. Dodaje również, że takie imprezy jak ta, możliwe są tylko dzięki temu, że w miejscowości jest szkoła i ściśle współpracuje ze sobą tak wielu ludzi.

Dyrektor szkoły Łucja Balcerek podsumowała piknik, dziękując przybyłym za wspólnie spędzony czas na radosnej, wspaniałej zabawie, za stworzenie atmosfery dobrej zabawy oraz w oczekiwaniu na kolejny piknik zaprasza na inne imprezy do szkoły. Zapewnia, że wiele będzie się działo.

Twoja reakcja na artykuł?

9
82%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa "Davos" w Karpaczu

To było bezpieczne?

Doczekają się ronda

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 6-06-2019 10:04
Dla dzieci to wspaniała rozrywka , tylko że nie pisali że będzie taka impreza , J. Góra pewnie zazdrości że można taką imprezę zorganizować
~ 6-06-2019 10:15
"Seidorf Mountain Resort w Sosnówce"? Seidorf... Miejscowość koło Hirschberg w Riesengebirge...
~Ka 6-06-2019 19:32
do: ~ (10:15)
Seidorf Mountain Resort - nazwa własna. Nie musi swiadczyc o tym, że znajduje się w Sosnówce.
~Przykro mi 6-06-2019 16:46
To takie przykre, ze taką szkołę wójt chce zlikwidować i robi różne zagrywki aby to osiągnąć
~myk 6-06-2019 18:34
Wies na wsi tańczy
~Hi 6-06-2019 19:54
Było suuuper! !!!
~judi 6-06-2019 21:07
Co roku jestem pod wrażeniem jak potrafi się zmobilizować ta w sumie niewielka społeczność. Impreza bardzo udana. Dzięki
~żbik 7-06-2019 11:12
Ciekawe, że nauczycielom z Sosnówki się chce uczestniczyć w organizacji pikniku, a nauczyciele z SP 6 w Jeleniej Górze mają to w d...., a wymagania co do kwestii doposażenia szkoły w różne sprzęty ze środków zebranych od rodziców mają ogromne. Brawa dla Sosnówki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Debata o szlaku "Dolina Bobru"

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Skromny początek roku

Spotkali się z nauczycielami

Gotowi na wrzesień

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
757
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%