MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Ale się działo w MDK Jelonek!

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 18 lipca 2013, 7:06
Aktualizacja: Piątek, 19 lipca 2013, 7:12
Autor: Angela
Fot. Organizator
Półkolonie w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze już za nami. W drugim tygodniu, nie zabrakło zajęć ze strażą miejską, warsztatów bębniarskich i oirgami. Były wycieczki do Karpacza i Muzeum Karkonoskiego. W ten sposób wolny, wakacyjny czas spędziło 66 dzieci w wieku od 8 do 12 lat.

W piątek (12.07) dzieci uczestniczyły w unikatowych warsztatach sztuki składania papieru – origami, prowadzonych przez ucznia Publicznego Gimnazjum w Jeżowie Sudeckim Sebastiana Sosnowskiego, członka Polskiego Towarzystwa Origami oraz laureata licznych edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Origami "Żuraw" organizowanego przez Uniwersytet Wrocławski. W czasie półkolonii dzieci miały okazję oglądać wystawę prac Sebastiana, a na warsztatach stworzyć własne figurki z papieru.

Niezapomnianą wycieczkę do Karpacza i Muzeum Karkonoskie Tajemnice uczestnicy przeżyli w czwartek. Dzieci dowiedziały się dlaczego Duch Gór zwany jest Liczyrzepą, jak stworzyć kamień filozoficzny. Grały na magicznym bębnie, harfie bez strun oraz zobaczyły maszynę do wywoływania deszczu.

W środę było niezwykle muzycznie. A to za sprawą warsztatów bębniarskich „Integracja rytmem” zorganizowanych w ramach współpracy z Mariuszem Raźnym i grupą bębniarską TIRIBA. Podczas warsztatów dzieci mogły nie tylko poznać egzotyczne instrumenty z Afryki Zachodniej, ale również nauczyć się afrykańskiej piosenki i gry na bębnach.

A półkolonie rozpoczęły zajęcia integracyjne i wycieczka piesza po Jeleniej Górze oraz udział w akcji Straży Miejskiej "Bezpieczne wakacje”, która została zorganizowana na Placu Ratuszowym. Nie zabrakło też słodkich niespodzianek, m.in. deserów lodowych i słodkich nagród w wielu konkursach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trasy rowerowe w Złotoryi

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~bki 18-07-2013 19:33
Było pięknie ,kolorowo, wesoło i tanio. Brawo MDK!
~papa 18-07-2013 19:35
Wspaniała atmosfera i swietne wychowawczynie. Oby jak najdłużej istniał mdk w Jeleniej Górze. Dziękujemy
~Sebastian S 26-07-2013 22:45
Bardzo mi miło że umieszczono wzmiankę o mnie w tym artykule. mam nadzieję że dzieciaki nie poprzestaną jedynie na figurkach robionych na warsztatach. Pozdrawiam Sebastian Sosnowski

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Promesy dla strażaków  

Plac zabaw już wkrótce

Zgon obok lokalu wyborczego

Policyjna akcja "Pieszy"

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
818
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%