MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ale jazz!

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 24 września 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Arkadiusz Piekarz
Miłośnicy muzyki największego polskiego kompozytora świetnie bawili się w sobotę słuchając interpretacji jego dzieł w wykonaniu zespołu Marek Bałata Quintet.

Szczególny entuzjazm wśród publiczności zgromadzonej w sali Filharmonii Dolnośląskiej wzbudził sam Marek Bałata, jeden z najlepszych polskich wokalistów jazzowych.

Ma rzadko spotykaną skalę głosu: od głębokiego tenoru do sopranu falsetowego. Co ciekawe, jest muzycznym samoukiem, a z wykształcenia – artystą grafikiem. Jego koncerty to połączenie muzyki ze spektaklem. Udowodnił to w sobotni wieczór.
Bałata nie tylko fascynująco śpiewał – i to nie tylko tematy Chopina – ale też komentował sytuację gospodarczą. Na scenie filharmonii tańczył, wcielił się także w pijaka i próbował utrzymać równowagę.

– Najważniejsze, że taka muzyka angażuje publiczność. Przez to koncert nie jest sztywny – mówi Sławomir Ostrowski, który przy takich okazjach często odwiedza filharmonię.

Wtórowali mu członkowie kwartetu: Piotr Baron grał na saksofonie tenorowym,
Stefan Gąsieniec – na fortepianie, Adam Skrzypek (wbrew nazwisku) – na kontrabasie oraz Zbigniew Lewandowski – na bębnach.

Publiczność solówkę każdego z muzyków nagradzała brawami. A sala Filharmonii Dolnośląskiej stała się areną świetnego spektaklu.
Koncert zorganizowano w ramach Projektu Chopin: 12 Koncertów – 12 Spojrzeń.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Góral na morzach i oceanach w cyklu ars poetica

Dotacja dla Muzeum Zabawek

Udany Piknik Strzelecki

Świętują Niepodległość

Koncert Marcina Wyrostka w Jeleniej Górze (rozmowa z artystą)

Energetyczny prolog!

Zaczytaj się z Jelonką.com

Requiem Verdiego już w ten piątek  

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
787
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%