MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ale jazda – na byle czym!

Wiadomości: Jeżów Sudecki
Poniedziałek, 6 lutego 2017, 9:41
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2017, 9:05
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Sporym zainteresowaniem cieszyła się III edycja Lotniczego Zjazdu na Byle Czym, który wczoraj (5.02) odbył się na południowym zboczu Góry Szybowcowej. W imprezie wzięło udział 17 ekip, a wyczynom pomysłowych konstruktorów przyglądała się liczna grupa miłośników białego szaleństwa.

Impreza, organizowana przez Aeroklub Jeleniogórski wraz z Modelarnią Jeżów Sudecki, zgromadziła na starcie rekordową liczbę uczestników, a ich pomysłowość robi coraz większe wrażenia. Była m.in. księżniczka w zamku, ekipa Zabieganych, wiedźma na dwóch miotłach oraz robiące furorę – mknące niczym strzała – żeliwne wanny. Choć były przyznawane punkty za zjazd oraz wrażenia wizualne, to najważniejsza była świetna zabawa. Aura w ostatnich dniach przed Zjazdem na Byle Czym nie sprzyjała - stopniało sporo śniegu, ale wysiłkiem organizatorów udało się przygotować dwie trasy – jedną dla dzieci, drugą dla dorosłych. - Pogoda potrafi zaskoczyć w nieodpowiednim momencie, niestety śnieg bardzo szybko zaczął topnieć, ale włożyliśmy trochę wysiłku i udało się – powiedział Marcin Gurtatowski z Euroregionalnego Centrum Modelarskiego Jeżów Sudecki.

W punktacji brano pod uwagę zarówno zjazd, wykonanie pojazdu, jak i oprawę. - To pierwszy start naszego zespołu, w kooperacji z Hutą Julia. Prędkość była, sześć osób w ekipie, był pokaz pirotechniczny oraz hutnik z przodu, który miał straszyć przeciwników. Prędkość jednego macha w pierwszym przejeździe, dwa machy w drugim – wydaje mi się, że pełen sukces – powiedział Grzegorz Leszek z Zabieganych.com.pl.

- Pomysł na bolid narodził się w poniedziałek rano i ze znajomymi i sąsiadami postanowiliśmy to zrealizować. Nazwa powstała od naszej koleżanki Doroty, która jest głównym sponsorem pojazdu, a wiąże się z imieniem jej psa – Newtona – wyznał kolejny uczestnik, Sławomir Bereziński, który w poprzednich latach kibicował na Górze Szybowcowej, a tym razem postanowił wziąć udział i zapowiada niespodziankę na następną edycję.

Organizatorzy liczą, że w przyszłym roku śniegu będzie jeszcze więcej, podobnie jak uczestników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Finał procesu dwójki działaczy KOD–u

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Wyjątkowy spektakl, wyjątkowi aktorzy

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Stefa 6-02-2017 12:40
Bardzo udana impreza ! Dziękujemy uczestnikom , organizatorom i widowni za liczne przybycie i udział w zabawie . Przednia zabawa . Jestem bardzo podniecona imprezą . Brawa !!!
~jeronimo 6-02-2017 19:03
mało zdjęć...
~zxzxzx 6-02-2017 19:25
dno nie impreza. antypolski regulamin chlać zabraniał.
~euro 7-02-2017 7:04
Stefa zjedź z palca

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Juwenalia zakończone

Dużo serca i ciepła w schronisku dla zwierząt

Trudno tak żyć!

200 pieczątek w 24 godziny

Masz pomysł na rozwój Twojej okolicy? Napisz wniosek w ramach JBO 2020  

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
63
Tak
32%
Nie
65%
Nie mam zdania
3%