MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ale gorąco! Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 1 sierpnia 2017, 17:33
Aktualizacja: Czwartek, 3 sierpnia 2017, 17:22
Autor: Joanna
Fot. MT
W poniedziałek (31.07) po godz. 12.00 ratownicy medyczni udzielali pomocy starszej kobiecie, która zasłabła na przystanku autobusowym przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze. Powodem omdlenia był upał.

Wysokie temperatury, które będą utrzymywały się także w naszym regionie jeszcze przez kilka dni, mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Szczególnie narażone są osoby starsze.

- Mam wrażenie, że jest 40 stopni, trudno to wytrzymać. Mam ze sobą wodę, głowę chronię czapką. Upał jednak bardzo doskwiera, jest duszno. Nie mogę stać w cieniu, muszę chodzić po mieście a niestety beton mocno przyciąga ciepło – powiedział 22- letni Tomek, który pracuje roznosząc ulotki reklamowe.

Upał doskwiera wszystkim, jednak szczególnie narażone są osoby starsze, którym zalecamy, aby pozostały w domach. Przebywanie zbyt długo na słońcu może skutkować udarem słonecznym. Może również doprowadzić do nasilenia się niektórych chorób. Pamiętajmy, że w ciągu dnia najwyższe temperatury występują pomiędzy godziną 15.00 a 18.00, natomiast największe promieniowanie UV notowane jest pomiędzy godziną 12.00 a 13.00.

W te gorące dni nie zostawiajmy dzieci i zwierząt w samochodach, ponieważ grozi to śmiertelnym niebezpieczeństwem.

Bardzo ważne jest aby, pić dużo wody. Najlepiej nośmy przy sobie niewielką butelkę, ponieważ wraz ze wzrostem temperatury wzrasta ryzyko odwodnienia i przegrzania organizmu. Jeżeli musimy przebywać na zewnątrz pamiętajmy o nakryciu głowy i wspomagajmy się kremami UV. Wysiłek fizyczny jest przeciwwskazany oraz spożywanie alkoholu, który dodatkowo odwadnia organizm.

W domach i mieszkaniach zalecamy zasłanianie okien w ciągu dnia. Pamiętajmy również aby reagować na każde niepokojące zachowanie, nasza szybka reakcja może uratować komuś życie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Park już gotowy

Wirtuozi jazzu

Stop marginalizacji średnich miast

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 1-08-2017 18:22
trzeba pić dużo zimnego piwa
~south 1-08-2017 18:54
Co wy wiecie o upałach,na Południu Europy to są upały ,tu jest zaledwie ciepło czasem.
~36'7 2-08-2017 19:20
a na południu południa toooo dopiero suchy piach w pysk.... czasem jakiś latawiec po lodach skądś nagle i a jak że;:z piachem razem w Pycho.....)) (;
~x 3-08-2017 12:06
zdejmijcie ten nieaktualny tytuł bo gorąco to było dwa dni temu.Poza tym to były ostatnie dni w tym roku z temp. powyżej 30C

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jest nowy wóz ratowniczo–gaśniczy  

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Trudny dojazd do SP 3

Forum Turystyczne

Spór o edukację seksualną

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
746
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%