MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ale gorąco! Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 1 sierpnia 2017, 17:33
Aktualizacja: Czwartek, 3 sierpnia 2017, 17:22
Autor: Joanna
Fot. MT
W poniedziałek (31.07) po godz. 12.00 ratownicy medyczni udzielali pomocy starszej kobiecie, która zasłabła na przystanku autobusowym przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze. Powodem omdlenia był upał.

Wysokie temperatury, które będą utrzymywały się także w naszym regionie jeszcze przez kilka dni, mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Szczególnie narażone są osoby starsze.

- Mam wrażenie, że jest 40 stopni, trudno to wytrzymać. Mam ze sobą wodę, głowę chronię czapką. Upał jednak bardzo doskwiera, jest duszno. Nie mogę stać w cieniu, muszę chodzić po mieście a niestety beton mocno przyciąga ciepło – powiedział 22- letni Tomek, który pracuje roznosząc ulotki reklamowe.

Upał doskwiera wszystkim, jednak szczególnie narażone są osoby starsze, którym zalecamy, aby pozostały w domach. Przebywanie zbyt długo na słońcu może skutkować udarem słonecznym. Może również doprowadzić do nasilenia się niektórych chorób. Pamiętajmy, że w ciągu dnia najwyższe temperatury występują pomiędzy godziną 15.00 a 18.00, natomiast największe promieniowanie UV notowane jest pomiędzy godziną 12.00 a 13.00.

W te gorące dni nie zostawiajmy dzieci i zwierząt w samochodach, ponieważ grozi to śmiertelnym niebezpieczeństwem.

Bardzo ważne jest aby, pić dużo wody. Najlepiej nośmy przy sobie niewielką butelkę, ponieważ wraz ze wzrostem temperatury wzrasta ryzyko odwodnienia i przegrzania organizmu. Jeżeli musimy przebywać na zewnątrz pamiętajmy o nakryciu głowy i wspomagajmy się kremami UV. Wysiłek fizyczny jest przeciwwskazany oraz spożywanie alkoholu, który dodatkowo odwadnia organizm.

W domach i mieszkaniach zalecamy zasłanianie okien w ciągu dnia. Pamiętajmy również aby reagować na każde niepokojące zachowanie, nasza szybka reakcja może uratować komuś życie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Już dzisiaj teatr wyjdzie do ludzi!

Wjechał w słup

Bilety MZK też podrożeją?

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 1-08-2017 18:22
trzeba pić dużo zimnego piwa
~south 1-08-2017 18:54
Co wy wiecie o upałach,na Południu Europy to są upały ,tu jest zaledwie ciepło czasem.
~36'7 2-08-2017 19:20
a na południu południa toooo dopiero suchy piach w pysk.... czasem jakiś latawiec po lodach skądś nagle i a jak że;:z piachem razem w Pycho.....)) (;
~x 3-08-2017 12:06
zdejmijcie ten nieaktualny tytuł bo gorąco to było dwa dni temu.Poza tym to były ostatnie dni w tym roku z temp. powyżej 30C

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni KO za podwyżkami

Dużo drożej za śmieci

Zamknięte szlaki w Rudawach Janowickich

PiS apeluje do mieszkańców

Wędrówka na Grodną

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
476
Tak
21%
Nie
77%
Nie mam zdania
2%