MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Ale bałagan w mieście! Wiosenne brudy czekają na miotły

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 28 marca 2011, 8:29
Aktualizacja: Wtorek, 29 marca 2011, 8:01
Autor: Angela
Fot. Angela
Coraz więcej zgłoszeń o górach śmieci na chodnikach i ulicach otrzymują służby sprzątające i wydziały odpowiedzialne za czystość w mieście. Mieszkańcy są oburzeni ogólnym brudem jaki panuje w mieście, ale sami nawet na swoich posesjach sprzątają niechętnie. Co więcej dorzucają na jezdnię i chodnik butelki, folie czy niedopałki papierosów, tłumacząc, że i tak jest brudno.

Jednym z przykładów niechlubnej wizytówki miasta jest ulica Poznańska, gdzie można mówić o prawdziwym wysypisku. O tym miejscu piszemy co roku i co roku wygląda ono tak samo. Sterta butelek, foliowych worków, plastikowych pojemników. Wszystko to mijają przyjeżdżający i odjeżdżający od nas turyści, którzy tym ciągiem chodzą na dworzec główny PKS. Mieszkańcy winią za to służby odpowiedzialne za porządek w mieście.

– Co roku jest tu taki bałagan, że brakuje słów. W tym roku zgłosiłam to do MPGK oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej. Pracownicy obydwóch instytucji zanotowali moje zgłoszenie, ale czuję, że na tym się skończy. To, co się jednak tam dzieje to jakiś koszmar. Przechodzą tą drogą mieszkańcy, polscy i niemieccy turyści. Wizytówka po prostu na piątkę z plusem – ironizuje pani Ewelina z Jeleniej Góry.

Nie lepiej wygląda chodnik w centrum miasta przy przejściu dla pieszych przy placu Kardynała Wyszyńskiego, gdzie pod nogami i nad głowami pieszych fruwają odpady wyrzucone z koszy. Podobny widok można zobaczyć też na pasach zieleni przy Osiedlu Robotniczym.

Inne miejsce to chodnik wzdłuż ulicy Wincentego Pola, gdzie psie kupy wywołują w przechodniach odruch wymiotny – dosłownie! Jest więc sporo racji w tym, że służby porządkowe powinny zrobić porządek i to jak najszybciej. Problem jest jednak znacznie głębszy. Okazuje się bowiem, że ludzie sami tworzą ten obrazek, i to nie tylko zimą, kiedy po kilku minutach śmieci zakrywa śnieg.

Mieszkańcy robią to otwarcie i bez zażenowania również teraz. Co więcej, nie są to tylko młodzi ludzie, których zawsze posądza się o bałaganiarstwo. Próbowaliśmy się temu bliżej przejrzeć. Około 60 – letnia starsza pani wyrzuciła na chodnik chusteczkę. Zapytana dlaczego to zrobiła, zaczęła tłumaczyć, że nie ma koszy, a i tak jest brudno. Przy ul. Sygietyńskiego inna kobieta wyrzuciła opakowanie po papierosach na trawnik, mimo że kosz na śmieci stał dosłownie kilka metrów od niej. Młody mężczyzna z uśmiechem na twarzy wyrzucił na chodnik zawartość swoich kieszeni. Uwaga innych przechodniów, nie zrobiła na nim większego wrażenia.

– MPGK sprząta tylko pięć procent chodników, pozostałe należą do zarządców budynków i wspólnot mieszkaniowych. Warto jednak podkreślić, że już kilka minut po naszym sprzątaniu, bałagan jest taki sam, jakby w ogóle tego chodnika nikt nie sprzątał. Ludzie nie szanują tego miasta. Oskarżają nas o to, że nie sprzątamy, a sami nie potrafią zachować czystości – mówi Jan Pałka, zastępca prezesa MPGK w Jeleniej Górze.

O systematycznym czyszczeniu ulic i chodników mówią również władze Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, które zapewniają, że sprawdzą wszystkie zgłoszone miejsca i systematycznie będą zlecać ich uprzątnięcie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Elektroniczny kontakt z klientem już działa

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Będzie skwer przy Kamieniu Walońskim

Komentarze (58) Dodaj komentarz

~Gość 28-03-2011 8:54
jestem bardzo krytyczny wobec tego brudu jaki panuje u nas w mieście ,ale to my jesteśmy temu winni sami mieszkańcy ,pewnie że wszędzie jest brudno i nasrane przez psy ale to my jesteśmy za to odpowiedzialni ,wyprowadzając pieski na spacerki nie sprzątamy po nich kupek bo każdy sie brzydzi ,albo po prostu jest takim brudasem ,idąc z piciem z dzieckiem ,czy nawet sami ,wypijamy napój a butelka ląduje w krzakach ,nie tak dalej jak wczoraj idąc ulicą osiedla robotniczego młody chłopak wyprowadzał pieska i ten załatwił sie na trawniku myślicie że pozbierał ten chłopak to co pozostawił piesek ,nie no co wy po co niech se leży to kupsko ,przecież to nie jego ,i tak jest ze wszystkim ,jadąc rowerem idzi człowiek jak te rowy zawalone są butelkami po piwie i napojach wyskokowych ,tego dzieci nie robią tylko my dorośli i dlatego mamy taki syf w mieście a MPGK robi co może ,a że słabo to cóż .
~karoljggg 28-03-2011 9:08
A Zawiła obiecywał że miasto będzie czyste i co tak jak wszystkie obietnice PO nie zrealizowane ....
~! 28-03-2011 9:12
Niestety, zamieszkuje to miasto mieszanina ludów "prawie z Azji", gdzie do wygódki trzeba było biegać 100m za chałupę. Potomkowie też, niestety, z domów niewiele powynosili. Efekt: czytaj artykuł. Jedni nie potrafią bo tata z mamą nie nauczyli, innym się nie chce. Ale dziw bierze największy, że sprawdzone w innych (cywilizowanych) krajach systemy u nas też nie działają. Straż Miejska ma ważniejsze zadania, Policja też. Więć motłoch się niczego nie obawia. Jak by ta "starsza Pani od chusteczki" zapłaciła 100zł a potem odczuła ten brak przed kolejną emeryturą - gwarantuję, że następną chusteczkę doniesie do śmietnika, nawet gdyby znajdował się on pod Wrocławiem!!! Opiekunowie piesków za stówę czy dwie pozbierają wszystko gołymi rękoma!!! Brak, niestety w naszym kraju (nie tylko mieście) poczucia nieuchronności kary!!! Konkluzja prosta: gdy naród ciemny to tylko KARANIE działa - nie przemowy. PS: ciekawe, czy ktoś to w końcu jeszcze
*Piękny Roman* 28-03-2011 9:24
Wiadomo - Jelenia Góra........
~robi2 28-03-2011 9:24
Jest kryzys, to niech miasto dorabia na tych bałaganiarzach i psiarczykach, którzy nie sprzątają po swych kochanych pieskach. Mandaty i to duże, przecież, to niemal żniwa można zarobić, do roboty władzo
~Mieszko 28-03-2011 9:34
Zapraszam na Wzgórze Grota Roweckiego - tam jest wysypisko śmieci wokół sklepu spożywczego (SANEPiD wogóle nie prachodzi na kontrole), ludzie chodzą po górach śmieci. Bakterie wdychane, zagrożenie infekcją wzmożone. Jest to teren miasta. Pięć osób zatrudnionych w MPGK nie posprząta całego miasta, a obecnie trzeba sadzić kwiatki na klombach aby włodarze miasta uważali , że to wystarczy.A przed Urzędem Pracy nadal tysiące bezrobotnych - czekamy na zatrudnienie na umowę o pracę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 28-03-2011 9:34
Ale po co łapać właścicieli srających wszędzie gdzie popadnie psów skoro łatwiej i prościej zakładać blokady. Przynajmniej właściciel nie poszczuje psem. Swoją drogą to też może być dochodowy biznes dla straży miejskiej, przypominam też o wymaganych kagańcach które widać bardzo rzadko...
vvupe 28-03-2011 9:39
do sprzątania powinne być wykorzystywane osoby zalegające miastu z opłatami(np.za czynsze) oraz interesanci MOPSu nader chętnie korzystający z pomocy
~czytający 28-03-2011 9:46
Ta przeokropna mentalność Polaków! Cholera człowieka bierze,jak się słyszy o takim bałwanie opróżniającym zawartość swoich kieszeni wprost na chodnik!TYLKO KARY FINANSOWE DLA NIEPRZESTRZEGAJĄCYCH PORZĄDKU I ICH NATYCHMIASTOWA EGZEKUCJA,bez żadnych skrupułów i tyle w tym temacie ( tak jak ma to miejsce np.w Szwajcarii ).
~poparcie 28-03-2011 10:16
Oczywiscie wszedzie brudno ale niech ktos sie zastanowi z kad to jest. To nic innego niz potwierdzenie ze jestesmy narodem brudasów bo ten syf sie z kosmosu nie bierze. Ja nie jestem swietny ale nie wyrzucam smieci na chodnik trawnik czy nie wyworze smieci do lasu np droga z Goduszyna do Siedlęcina Górnego przypomina wysypisko. Ale oczywiscie to wszystko wina wladz bo nie posprzatali. A wystarczy tylko pilnowac siebie a bedzie czysto!!!
Piipi Jelonkowa 28-03-2011 10:21
~Urzędnicy z "ratusza" tłumaczą: .. brudno ? .. to ludzie smiecą ! ~Jelonkowi: ..śmiecimy,bo nie ma koszy ! ..a *ja z anielską cierpliwością zabieram papierek do domu lub szukam kosza na śmieci ! ..a ty ???
~woj,pol 28-03-2011 10:31
w areszcie na Al.W.Polskiego siedzi paru nierobow z malymi wyrokami na naszym utrzymaniu niech zagonia ich do sprzatania ulic,za komuny tak bylo kubraczek z napisem ZK i wszystko jasne
~mniof 28-03-2011 11:30
robic zdjecia i filmy telefonami tym wlascicielom psow , nie patrzec ze to sasiad czy sasiadka, czy to teren miasta czy twoje podworko , i przekazac do strazy miejskiej zadac ukarania a nie pouczenia, bo temat tak znany i walkowany ze tu tylko dobry mandat pomoze aby nie z pokorą slizgac sie po psich gownach , albo niech miasto zalozy taki portal gdzie bedzie mozna przekazywac tego rodzaju materialy, albo zrobic rubryke w miejscowej gazecie, i drukowac te zdjecia raz na miesiac, a wtedy rozpozna sie psa a co za tym idzie i wlasciciela i ukarac , miasto zyska pieniadze, a wlasciciel rozum
~diabelek 28-03-2011 11:39
a w centrum Berlina ludki rzucaja papiery gdzie popadnie, a wieczorem i rano przelatuje ekipa sprzatajaca i jest ładnie ... błędne koło, miasto nie sprzata, to ludzie śmiecą bo i tak brudno ... ludzie smiecą, to miasto nie sprzata ... a najlepiej zwalić na wspólnoty, prywatnych, zarzadców itp itd ... polska paranoja ...
~mamuśka235 28-03-2011 12:07
ZAPRASZAM ZOBACZYĆ SYF NA WZGÓRZE GROTA ROWECKIEGO ŚMIECI LATAJĄ FRUWAJĄ A MIASTO W ZESZŁYM ROKU NAWET TRAWY NIE ŚCIĘŁO TERAZ STERCZA SUCHE BADYLE.
~~` 28-03-2011 12:48
JA W PODATKACH PŁACĘ, WIĘC NIECH MIASTO SPRZĄTA
~aut 28-03-2011 13:00
Pan Jan Pałka, zastępca prezesa MPGK, zapomniał o wystawieniu koszy w mieście (im mniej koszy tym szybciej mozna skończyc pracę). Jesli nie ma kosza w poblizu to śmieci lądują na chodniku a wiatr robi swoje.
~ 28-03-2011 13:01
Zapraszam pod estakadę przy budowlance - takiego syfu to dawno nie bylo
~RADEK 28-03-2011 13:07
ja MAM DO CZYNIENIA Z OSIEDLEM ROBOTNICZYM 3 RAZY W TYGODNIU ŁATWIEJ CHYBA PRZEPŁYNĄC BAŁTYK NIŻ TAM WYSPRZĄTAĆ WIEM COŚ O TYM...
~grzech 28-03-2011 13:10
Syf to mało powiedziane ale taka duuża miejska firma która ma tylko 5% powierzchni do sprzatania powinna wypieścić te 5%...a które to 5% jakie rejony?Pan Kasztelan reprezentuje typową leniwą urzędniczo zarządzaną miejską spółeczkę...sprzatajcie a nie tłumaczcie się panie Pałka ma być czysto i pana głowa w tym aby czysto było jakby ludzie nie brudzili to by pan Pałka nie miał pracy...a dlaczego na nowym cmentarzu w okolicy wc w dzień i noc pali się światło pan Pałka nie wpadł na pomysł zamontowania zmierzchówki..?Nieroby urzednicze i tyle
~śmieciarz 28-03-2011 13:39
W czasie kampanii na spotkaniach przedwyborczych perorowano jaki to syf zapanował w mieście za Obrębalskiego i obiecywano, że po wyborach z niedzieli na poniedziałek będzie czyściej jak w raju. Jest gorzej jak było. ponadto w innych miastach od dawna naprawia sie ulice po zimie, a u nas ruszą w listopadzie, a dziś ta sama gadka:"bo przetargi..."
~ 28-03-2011 13:41
Jak latwo jest narzekac na urzednikow....jeszcze dodajcie, ze te butelki, plastiki, reklamowki, papiery (bo na zdjeciach zadnych psow nie widze) narzucali wam c...nie, Ukraincy, nawet ci Zydzi, badz SZWABY albo inne bestie. Moze kto uwierzy?
~ 28-03-2011 13:56
....zapomnialam jeszcze dodac, ze byc moze nasmiecil tez Pan Obrebalski.Wszystkiemu winni sa urzednicy, takie swiniaki, no. A obywatele miasta musza cierpiec.... Jaka szkoda, ze nie ma jedenastego przykazania "NIE WYRZUCAJ SMIECI GDZIE POPADNIE". Moze by to w tym katolickim kraju poskutkowalo. Moze niech przejdzie procesja po najbardziej zasmieconych zakamarkach Jeleniej. Podobno...modlitwa czyni cuda....
~spacerowicz 28-03-2011 14:09
Zapraszam na spacer nad staw Mickiewicza/Głowackiego... jaki tam jest okropny bród, ludzie nie mają co zrobić z suchym chlebem to noszą nad staw dla łabędzi... rzucają, wieszają reklamówki na połamanej ławce, a wokół stawu wszystkie śmieci.Nie wspomnę już o właścicielach psów z okolicznych domów , którzy nie sprzatają tylko wychodzą po to, by pies się załatwił, po co są kubły ? A można wprowadzić kary na tych co nie sprzatają po sobie i psach !!!
~Brudaski 28-03-2011 14:13
Sami sobie "upiększamy" ulice, a później mamy pretensję ,że brudno i zgłaszamy do MPGK żeby za nas posprzątali. Dziś jadać samochodem sam byłem świadkiem jak kursant nauki jazdy stojąc na światłach wyrzucał papierki przez uchyloną szybę. Jakoś Pan instruktor nie zareagował No tak bo później sam musiałby papierki wyrzucić z popielniczki. Możliwe też że to taka kultura bo samochód miał rejestrację DLW........ A obserwując kierowców z tymi rejestracjami co oni wyprawiają to często włos się na głowie jeży
~rencista 28-03-2011 14:23
Wszyscy jesteśmy oburzeni i komentujemy jak to nasze miasto jest brudne i w narzekaniu jesteśmy mistrzami. Jakoś trudno nam jest zrozumieć, że jeśli każdy z nas dbałby o ten porządek sprzątając po swoich pieskach, nie wyrzucając śmieci gdzie popadnie , sprzątając swoje obejścia. To służby sprzątające szybciej mogłyby się uporać z wyczyszczeniem miasta. Tak robią wszędzie, nie tylko z zagranicą ale i w innych polskich miastach nawet wsiach. Może jest metoda w dotkliwym karaniu ale dopóki, każdy jeleniogórzanin nie będzie dbał o swoje miasto jak o własny dom, mieszkanie tak długo niestety będziemy tonąc w brudzie.
~maniek234567 28-03-2011 14:32
Wszyscy mają pretensje do służb miejskich!!!! A sami jesteśmy sobie winni!!Po prostu jesteśmy brudasami!!!!!!Nikt za darmo nie będzie sprzątał!!
~ 28-03-2011 14:35
A najsmutniejszym jest to, ze zawsze szukaja winnego: Urzednicy, ktos tam itp. Jadac do Polski ze Zgorzelca widze stan posiadlosci we wsiach po drodze. To nic, ze biedni. Ale to nie ma nic wspolnego z brudem i nieopisanym balaganem, jaki tam panuje.W zadnym innym kraju UE tak nie ma. Nie widac tez nigdzie takich ulic, jakie przedstawione sa na zamieszczonych zdjeciech. W Szwajcarii i w Niemczech tez robia teraz porzadki. Wiosna idzie. Ale...oni myja ulice i chodniki. Bo smieci nie uswiadczysz. Czemu? ja juz sie nad tym zastanawialam bedac mala dziewczynka.
~Z.K. 28-03-2011 14:46
Jakoś nikt nie wspomniał o wysypisku przy ogródkach działkowych ,,Na Skałkach".Czy działkowicze nie powinni mieć kontenera zamiast wyrzucać śmieci za płot?A okoliczna młodzież dorzuca puszki,tłucze butelki,strzykawki też są.W samym środku miasta.Straż spaceruje wolnym krokiem ulicą Nowowiejską i to z rzadka.Na działki już nie zagląda.Pewnie,tam przecież obrzydliwie brudno......
~gołąb 28-03-2011 14:56
http://bryla.gazetadom.pl/bryla/1,85300,8937686,Hotel_Golebiewski_na_cenzurowanym.html
Piipi Jelonkowa 28-03-2011 14:57
..do - [~Woj.pol.] ..nie strasz mnie ! ..*mężczyznami z więzienia !
~`2 28-03-2011 14:58
A JA MAM PROSBE BY POLICJA ZROBILA PORZĄDEK Z LUDZMI ZAGRAZAJACYMI ZDROWIU I ZYCIU SPACEROWICZOW . MIANOWICIE CHODZI O LUDZI JEZDZACYCH NA MOTORACH I QUADACH PO OKOLICZNYCH LASACH. MALO ZE JE ROZJEZDZAJA TO DOCHODZI DO ZAGROZENIA I NIEMAL POTRACEN. PANOWIE POLICJANCI PROSZĘ- TRZY LOKALIZACJE- TZW DROGA SPACEROWA LASKIEM NA GORE SZYBOWCOWA, DROGA OD DZIALEK PRZY WYJEZDZIE NA DZIWISZOW, DO GORY I PO TZW GROBLI, LASEK PRZY MIEJSCU WYPASU KROW KOLO FIRMY PRODUKUJACEJ ZNICZY(PLAC BUDOWY OBWODNICY-zawsze kupują paliwo na stacji Orlen w Maciejowej). CZAS? KAZDA SOBOTA I NIEDZIELA OK. GODZINY 11-14. GRUPY LUDZI NA NIEREJESTROWANYCH MOTORACH -. Proszę o zajecie się sprawą. Podatnik
~Tutejszy 28-03-2011 17:08
W cywilizowanych krajach, jest dokładnie tak, jak to opisał: 28-03-2011 11:39 | ~diabelek |. Bo tam się nie okrada podatników w taki sposób, jak u nas. Jeżeli chodzi o pieski, to też władze są winne tej sytuacji, bo jakby były surowe kary za nie sprzątanie po pieskach, to właściciele psów chętnie by z woreczkami biegali.
~SLONIK 28-03-2011 17:39
nasze panstwo zamiast dawac zadarmo pieniadze patologji zeby balowala ,To powinni odpracowac czyszczoc miasto.A nie zadarmo miec kupe kasy i smiac sie z tych co pracuja.
~szuger1 28-03-2011 17:46
Dawniej na Groszowej codziennie o 6-7 rano słyszałem świst miotły a dzisiaj. DLACZEGO NIE MA SPRZĄTAJĄCYCH.
~ 28-03-2011 17:57
poznaśką wysprzatali z tych flakonów lecz koło biedronki jest cały zas...y chodnik
~koko25 28-03-2011 18:35
Gdyby ludzie nie śmiecili to by potem nie mieli pretensji,że jest brudno! Trochę dobrej woli, i zamiast wyrzucać papierek byle gdzie wrzuć go do kosza!
~man 28-03-2011 19:43
Są ludzie którzy śmiecą to prawda ale czy to zwalnia MPGK od wykonywania swojej pracy której nie wykonują a biorą co miesiąc pieniądze? Tereny które są im przydzielone do porządkowania niektóre latami nie są sprzątane a jeśli już to tak byle jak aż wstyd! Niech pochwalą się miejscem które tak naprawdę pokazuje uczciwą pracę!
~ 28-03-2011 19:51
Prawda,że śą brudy po psach , ale leżą też liście z jesieni. Wniosek było żle sprzątnięte albo wcale. Podziwiam władze miejskie i ich obojętność na brud.
~ja44 28-03-2011 20:34
Mam to gdzieś. Brud i te stare rozsypujące się budynki. Jelenia Góra nigdy nie będzie miastem, to dziura!
~lukas123 28-03-2011 20:59
A co sie dzieje wzdłóż bobru i innych cieków wodnych, co jest teraz na pilchowicach?? Masakra, jak byłem w egipcie to w slamsach taki syf widziałem.
~mich 28-03-2011 22:00
Prosze zobaczyc jak wygląda zaplecze bylej szkoly handlowej na ul 1-go Maja. Jezeli to nie przeszkadza Dyrekcji tej szkoly to nie dziwmy sie ze wychowujemy mlodziez w braku poszanowania do porządku i czystośći.
~ 28-03-2011 22:13
Dokladnie sie zgadzam z ja44 niestety nie mamy srodkow na rowoj a adnministracja wrecz rosnie jestesmy miastem gdzie szerzy sie bezrobocie i galerie handlowe szkoda mojego miasta ..........
~mich 28-03-2011 22:58
Zwracam sie do Strazy Miejskiej.Dlaczego nie egzekwujecie prawa o nie naklejaniu reklam i ogloszeń na miejscach do tego nie przeznaczonych?Przeciez tam sa wszystkie dane do identyfikacji tych co tego lamania prawa dokonuja! Jaki tu macie problem?
~erg 28-03-2011 23:01
Straż Miejska jest do bani...Jeśli Prezydent nie potrafi wyegzekwować od podległych mu służb tego,żeby wywiązywały sie ze swoich obowiązków - to o czym my mówimy ?! Panie Prezydencie - proszę zrobić odprawę z panem Komendantem oraz resztą SM i jeszcze raz przypomnieć im,że należy egzekwować od mieszkańców to, co Rada Miasta kiedyś uchwaliła.A uchwaliła,że psie gówienka zbierają po swoich pupilkach ich właściciele.Panie Prezydencie- please !!! Swoją drogą bardzo się dziwię,że Sanepid nie wystawi mandatu Straży Miejskiej za to,że nie potrafi dopełnić swoich obowiązków! Proszę Pani Dyrektor Sanepidu,czy nie jest to zagrożenie epidemiczne,jeśli miasto jest aż tak zafajdane ?Pewnie trzeba jakiejś spektakularnej sprawy,żeby to się zmieniło...Oj,co za czasy!
~why 28-03-2011 23:10
Kulturę porządku wynosi się z domu, pracuje w jednym z marketów w JG, zajmuje się roślinami, mimo tego, że mamy śmietniki dla klientów, ciągle w donicach znajduję, papierki po batonikach, niedopałki,puste paczki po papierosach, puste butelki a do nowości ostatnio należą pampersy z "pachnącą" zawartością...oprócz tego wszystkiego znajduje także parówki, bułki, gumy do żucia lizaki,chusteczki higieniczne, paragony itp., itd. Z tego miejsca gratuluję kultury osobistej tym klientom, którzy tak śmiecą jak bym mógł to bym wam wszystkim z d...py nogi powyrywał a zwłaszcza mamusiom z pół metrowymi tipsami i podtatusiałym pierdzielom od których wali tanimi perfumami typu cuba z ryneczku a którzy wożą się jak by mieli pół miasta w kieszeni. Opinia to jest poglądowa, nie twierdze, że wszyscy są tacy sami ale chamstwo aż piecze w oczy, LUDZIE SZANUJCIE CZYJĄŚ PRACĘ !!!
~mich 28-03-2011 23:27
Zwracam sie do Strazy Miejskiej.Prosze załozyc cywilne ubrania i pojawic sie o godz 6 rano na Zabobrzu z bloczkami na mandaty, celem ukarania tych co nie zbieraja nieczystosci po swoich pieskach.Jaki tu macie problem?
~aldona 29-03-2011 0:32
W Czechach na każdym kroku są pojemniki,a w nich papierowe torby i rękawiczki - to wszystko na psie odchody - u nas tego brak!!!Poza tym powinno być więcej koszy na śmieci i kary,kary,kary!!! Obowiązkiem każdego właściciela posesji powinno być posiadanie chociaż jednego pojemnika na śmieci...a niekażda posesja posiada takie pojemniki na śmieci,dlatego wyrzucają gdzie się da i jak się da - kontrolować prywatne posesje czy posiadają takie pojemniki z M.P.G.K,jak nie to gdzie utylizują odpady? -kontrola,kontrola,kontrola!!!
~Jariath R 29-03-2011 5:10
Moj wpis jak zwykle usuniety . Komuna w JG nie padla .
~brudas 29-03-2011 6:54
Gdy granica posesji oddzielona jest os pasa drogowego tzn. jezdni i chodnika najwęższym chociażby pasem zieleni, utrzymanie chodnika w czystości nie należy do właściciela posesji. O tym nie wiedzą urzędasy i ustawą zobowiązani do utrzymywania czystości w mieście. Spychologia.
kwakwa 29-03-2011 8:05
Zwracam się do mich. Proszę zapoznać się z przepisami w zakresie tematu a dopiero potem uprawiać negację i ukazywać geniusz bezproblemowości.
~!!!!! 29-03-2011 8:17
Do 28,9,12> cała prawda o mieszkańcach JG.A Cieplice Zdrój nie lepiej.>why,skąd ja to znam,ja jako naprawiacz AGD mogę coś na ten temat powiedzieć ,największe brudasy to nowo-bogaccy ,muzycy ,wszelka brać artystów .BMW-wysypywacze popielniczek z petami.Czas skończyć z religią w szkole a zacząc ETYKĘ ,Karać za zakupianie chodników przez pieski, podatek od psa +opłata za sprzątanie na rok np.500 zł.chyba że masz swój dom i ogródek.
~ 29-03-2011 8:51
do 08:17- dobra wypowiedz, zgadzam sie. w Niemczech jest tak, ze do sprzatania ulic, skwerkow, parkow (smieci jest nieporownywalnie mniej) zatrudnia sie ludzi siedzacych na "socjalu". Do zasilku dostaja za ta prace dodatkowo 1, 50 Euro. Kto uchyla sie od takiej pracy ma wstrzymany zasilek. Przeciez macie w Polsce przestepcow, ktorzy dostali wyroki w zawiasach + godziny spoleczne? zlodziejaszkow, mordercow zwierzat (pies Kuba, ktory nie opuszcza moich mysli...)narkomanow? zatrudnic ich-pod nadzorem panow zawodowych "smieciarzy", niech sprzataja. Czytalam, ze ostatnio debatowala mlodziez na temat ""co mozemy zrobic dla miasta"? wymyslic cos, coby poskutkowalo w zakresie czystosci.Popatrzcie na zamieszczone w artykule zdjecia: przeciez to obraz nedzy i rozpaczy!w srodku Europy. I nie narzekajcie na urzedasow. Oni wam nie nasmiecili.
~heretyk 29-03-2011 10:33
W Czechach ,czysto -65% to ateiści,w Szwajcarii -Kalwinizm,w Skadynawii -luteranizm,Anglia-metodyści ,to daje do myślenia .A mu mamy świeboooodzin ,lichhhheń,łaaaaagiewniki.Co tam "bród i smród"my się teraz liczymy jako potentaci w ilości relikwii.
~heretyk 29-03-2011 10:39
Jeżeli pracowało się ciężko aby mieć swój dom/mieszkanie to się szanuje,ETOS PRACY.Szanuje się cudzą własność,szanuje się swój Kraj/A nie jedzie się na Litwę demolować stadion/
~ 29-03-2011 17:31
W Finlandii wcale nie ma religijnych ludzi a czysto, ze z ulic kawe pic mozna. Szwajcarzy myja chodniki na wiosne (papierow nie zbieraja, bo tam na ulicy nic nie lezy), Niemiachy chodza do kosciola, ale tylko babcie w podeszlym wieku, a umieja sobie z ewentualnymi i sporadycznymi nieczystosciami dobrze poradzic.Z Czechow Polacy- ci mocno religijni- nasmiewaja sie na kazdym kroku ("Pepiki"), oni tez do kosciola w ogole nie chodza. Polacy chodza chmarami, niektorzy codziennie.A jest bardzo, bardzo brudno. Zaczynam miec powazne watpliwosci co do nauk w kosciele. Czy tam glosza, ze trzeba smiecic? Ta zaleznosc: prawie stuprocentowa wiara w Polsce= nabrudniejszy kraj w Europie przyprawia mnie o bezsennosc.....
~xyz 29-03-2011 21:57
No tak kiedys mówiło się na turków,arabów,greków bułgarów A MY gdzie jesteśmy ?
~mich 30-03-2011 22:34
Zwracam sie do" kwakwa"' Dla Ciebie chyba wszystko urasta do rangi problemu.Nawet wyegzekwowanie najbardziej prostego i oczywistego prawa.Prawo ktorego nie mozna praktycznie wprowadzic w zycie i pilnowac jego przestrzegania jest tyle warte co ta Twoja opinia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W czwartek spotkanie z Elżbietą Jaworowicz

Czytelniczka: drogo i brudno

Śmierć na żwirowni

Mysłakowice wzbogacą się o nowy plac zabaw  

Jakie ma być nasze miasto za 20 lat...

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%