MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Alchemia Światła – wielkie multimedialne widowisko

Wiadomości: Wrocław
Sobota, 27 sierpnia 2016, 22:11
Aktualizacja: Niedziela, 11 września 2016, 16:40
Autor: Biuro Prasowe ESK 2016
Fot. Biuro Prasowe ESK 2016
Tauron Dystrybucja wraz z Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016 i Narodowym Forum Muzyki prezentuje niepowtarzalne widowisko – Alchemię Światła. Taniec w powietrzu, trójwymiarowe i interaktywne animacje, wielopoziomowa scena, najwyższej klasy projektory multimedialne, dźwięk przestrzenny i główny bohater: budynek Narodowego Forum Muzyki – to tylko zapowiedź wrażeń, jakie czekają widzów 3 i 4 września na Placu Wolności.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Alchemia Światła to unikalne w skali kraju interdyscyplinarne widowisko multimedialne. Łączy nowoczesne sztuki wizualne w postaci trójwymiarowego mappingu ze światłem, muzyką, śpiewem i tańcem na żywo. W tym roku opowie o sile muzyki, jej wpływie na kulturę i życie miasta, o różnorodności, mieszaniu się kultur, pasji, natchnieniu i przede wszystkim o wolności tworzenia.

Każdy, kto 3 lub 4 września wybierze się przed budynek Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, może liczyć na sporą dawkę emocji. Będzie powietrzny taniec, transowe dźwięki bębnów i energetyczna choreografia. Budynek NFM i jego otoczenie przejdą zaskakujące metamorfozy, a nietuzinkowe animacje będą przeplatać się z muzyką i światłem.

Wielopoziomowa scena będzie wykorzystywana nie tylko przez muzyków, ale też akrobatów. W narrację widowiska, w której wezmą udział między innymi Jerzy Stuhr i Agata Buzek, zostaną również wplecione maszyny budowlane. Wśród wokalistów znajdą się Urszula Dudziak, Grażyna Łobaszewska, Dominika Barabas oraz reprezentanci Wrocławia Natalia Lubrano i L.U.C. Warstwę muzyczną oraz wizualną zapewnią Zespół Kameralny pod kierownictwem Andrzeja Korzeniowskiego, zespół Wataha Drums, Krakowska Szkoła WuShu oraz Grupa Atelie. Prócz wokalistów i aktorów widowisko stworzy duża grupa artystyczna, w tym tancerze, akrobaci, parkurowcy i streetartowcy.

Głównym bohaterem widowiska będzie budynek Narodowego Forum Muzyki. Zaprojektowany na wzór pudła rezonansowego, będzie odgrywał rolę swoistej muzycznej maszyny, która uczy się rytmu i dźwięków od człowieka i w konsekwencji sama stara się tworzyć. Budynek-maszyna będzie przyjmować dźwięki, przetwarzać i „naśladować” wszystko, co się dzieje dookoła.

Po ubiegłorocznym sukcesie Alchemii Światła na Wawelu, gdzie przedstawione zostały legendy i podania wawelskie, w tym roku widzowie zgromadzeni na wrocławskim Placu Wolności, zobaczą całkiem nową odsłonę Alchemii. Będą uczestniczyć w opowieści o muzyce – jednym z najważniejszych przejawów ludzkiej kultury i filarze sztuki. Twórcy spektaklu chcą pokazać, że muzykę można nie tylko usłyszeć, ale też zobaczyć.

- Alchemia Światła to nasz autorski projekt, w którym w niekonwencjonalny sposób wykorzystujemy światło i nowoczesne techniki wizualizacyjne. Celem projektu jest pokazanie miejskiej architektury i przestrzeni publicznych w zupełnie nowej odsłonie, a także przedstawienie konkretnej historii, która łączy się z miejscem widowiska - mówi Marcin Marzyński z Tauron Dystrybucja.

Alchemia Światła 2016 to wspólny projekt Tauron Dystrybucja, Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 oraz Narodowego Forum Muzyki. Spektakl we Wrocławiu będzie można zobaczyć dwukrotnie: 3 i 4 września o godz. 21.00. Wstęp jest wolny. Widowisko wyprodukuje firma Visualsupport.

Ubiegłoroczna Alchemia Światła została laureatem konkursów Top Event 2015, MP Power Awards 2015 za najlepszy event oraz najlepszą oprawę wizualną i zwyciężyła w rankingu Najwyższa Eventualność 2015. Pomysłodawcą i mecenasem wydarzenia jest firma Tauron Dystrybucja.

Szczegółowe informacje również na stronie www.alchemiaswiatla.pl, w jesiennym Informatorze Kulturalnym ESK Wrocław 2016 oraz w najnowszym, wrześniowo-październikowym 5 numerze Gazety ESK Wrocław 2016.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Narodowe Czytanie

Debata o szlaku "Dolina Bobru"

47. edycja Spotkań Teatralnych zaanonsowana

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

To było bezpieczne?

Wystawa po rewitalizacji

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
764
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%