Alba wzięła rewanż, wysoka porażka Sudetów

Wiadomości: II-liga koszykarzy
Sobota, 8 stycznia 2011, 20:44
Aktualizacja: Wtorek, 11 stycznia 2011, 0:31
Nie wyszedł koszykarzom jeleniogórskich Sudetów pierwszy mecz ligowy w 2011 roku. Podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza przegrali w Chorzowie z miejscową Albą 68:90.

O wyniku spotkania zadecydowała fatalna w naszym wykonaniu pierwsza połowa pojedynku. W otwierającej kwarcie gospodarze narzucili mocne tempo, u nas szwankowała skuteczność rzutowa, tą część gry przegraliśmy wysoko, bo aż 11:27. W drugiej odsłonie obraz gry się nie zmieniał, Sudety osłabione brakiem Alana Urbaniaka, który przeszedł do Rosy Radom zdobyły zaledwie 14 punktów, przy 28 „oczkach” rywali i na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 55:25. Po zmianie stron zbliżyliśmy się nieco do przeciwników, jednak koszykarze Alby pilnowali wyniku, który ani przez moment nie był zagrożony. Ostatecznie spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy 90:68. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był zdobywca 34 punktów Adam Spychała, który został wybrany również najlepszym koszykarzem całej 16. kolejki II-ligi.

Alba Chorzów – Focus Mall Sudety Jelenia Góra 90:68

Sudety: Wilusz (15), Czech (10), Kozak (9), Minciel (9), Maryniewski (8), Ł. Niesobski (6), R. Niesobski (6), Kiełbasa (2), Samiec (2), Cierzniewski (1)