MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Aktywny Dolny Śląsk po raz trzeci!

Wiadomości: Region
Środa, 14 marca 2018, 6:27
Aktualizacja: 18:31
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
Coraz bliżej rozpoczęcia głosowania na projekty w ramach trzeciej edycji Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Co uległo zmianie w porównaniu z zeszłym rokiem? Jak wygląda harmonogram programu?

Budżet Obywatelski „Aktywny Dolny Śląsk” to wyjątkowa szansa dla mieszkańców naszego regionu do zadecydowania w jaki sposób ma zostać zagospodarowana część wojewódzkiej kasy. W tym roku będzie to aż milion złotych na inicjatywy sportowe, turystyczne oraz, co jest nowością, kulturalne.

- Z jednej strony chodzi o upowszechnienie sportu, promowanie turystycznego Dolnego Śląska, ale i promowanie różnych imprez i wydarzeń kulturalnych. - tłumaczy Michał Nowakowski, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. – Głosować będą mogli już 16–latkowie, natomiast każda osoba pełnoletnia jeśli zbierze 50 podpisów, będzie mogła złożyć wniosek do tego programu - dodaje.

Dolny Śląsk podzielony zostanie na pięć okręgów: wrocławski, powiat wrocławski, wałbrzyski, legnicki i jeleniogórski. Każdy z nich będzie dysponował budżetem rzędu 200 tysięcy złotych. Szacunkowa kwota na jedno zadanie to maksymalnie 20 tysięcy złotych. Obecnie trwają konsultacje społeczne. Po 15 marca poznamy propozycje Dolnoślązaków do trzeciej edycji Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego.

- Już niedługo będzie można oddać swój głos. W głosowaniach wzięło dotąd udział 120 tys. Dolnoślązaków. Jest to miara sukcesu tego programu. W dalszej części roku będziemy patrzeć, jak wybrane projekty wcielane będą w życie. Wierzę, że będzie to szereg bardzo ciekawych imprez sportowo – turystyczno - kulturalnych we wszystkich częściach naszego województwa – mówi M. Nowakowski.

Realizacja zwycięskich projektów Budżetu „ADŚ” rozpocznie się w czerwcu i potrwa do końca 2018 roku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ogołocili drzewa

Miłośnicy zabytków na swoim kolejnym zlocie

Prezesi spółek miejskich o cenach energii

Ruszy inwestycja w Jakuszycach  

Cmentarzysko drzew

Głosy za strajkiem?

Niedoróbki na drodze

Powiat Jeleniogórski na Targach Infotour

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
959
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
8%