MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Aktywny Dolny Śląsk – nabór wniosków

Wiadomości: Region
Piątek, 23 marca 2018, 13:42
Aktualizacja: Sobota, 24 marca 2018, 8:07
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
Trwa nabór wniosków do 3. edycji budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Władze województwa czekają na ciekawe inicjatywy mieszkańców.

W tym roku do wojewódzkiego budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk” składać można nie tylko projekty sportowe czy turystyczne, ale i kulturalne. Do wykorzystania jest okrągły milion złotych. Środki będą podzielone na 5 subregionów: jeleniogórski, wałbrzyski, legnicki, wrocławski oraz miasta Wrocław.

Zakończyły się konsultacje społeczne, w których łącznie wzięło udział 250 osób. Od 19 marca każdy pełnoletni mieszkaniec naszego regionu może złożyć wniosek do programu ADŚ za pośrednictwem strony internetowej www.aktywny.dolnyslask.pl, w zakładce zgłoś wniosek. Tam należy wpisać swoje dane, opisać pomysł, przedstawić wstępny kosztorys i załączyć listę poparcia (każdy wniosek musi uzyskać wsparcie przynajmniej 50 osób). Należy przy tym pamiętać, że maksymalna wartość dofinansowania dla jednego zadania to 20 tysięcy złotych.

- W poprzednich edycjach w głosowaniu wzięło udział 120 tys. osób. Jest to miara sukcesu tego programu. Wierzymy, że w tej edycji wojewódzkiego budżetu obywatelskiego spotkamy się z dużym zainteresowaniem, że czekać nas będą fantastyczne wydarzenia – mówi Michał Nowakowski, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Głosowanie odbędzie się w terminie od 9 do 22 kwietnia. Tego samego miesiąca poznamy listę zwycięzców.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Komputery dla szkół

Nowa trasa przyrodnicza

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

To było bezpieczne?

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
859
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%