MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Aktywność mam godna podziwu i uznania

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 9 października 2018, 6:47
Aktualizacja: Środa, 10 października 2018, 8:16
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wykłady, prezentacje, warsztaty, liczne stoiska z rękodziełami, produktami ekologicznymi i regionalnymi, a przede wszystkim pozytywna moc – to elementy, które przyciągnęły mieszkańców naszego miasta na pierwszy Festyn Rodzinny „Mamy! To”, który odbył się w Osiedlowym Domu Kultury.

Nowa impreza to inicjatywa aktywnych mam z Jeleniej Góry, które zasłynęły już m.in. zwycięskimi projektami w budżecie obywatelskim 2018 i 2019. Jak podkreślają, wiele z nich poznało się w internecie i taka impreza jest doskonałą formą integracji, a także okazją do wypromowania lokalnych twórców, artystów, ludzi dobrej woli.

W trakcie festiwalu można było skorzystać z różnego rodzaju warsztatów (manualnych, językowych, pierwszej pomocy), porozmawiać z doradczyniami chustonoszenia, a także skorzystać z wielu praktycznych porad: o uzależnieniu od telefonu komórkowego i internetu, jak chronić organizm przed zimą, o edukacji przedszkolnej, jak unikać błędów przy rozwoju mowy dziecka do 5. roku życia, jak dbać o ząbki maluszka, o porodach z doulą, o schorzeniach dróg oddechowych, o dobieraniu bucików do małych stóp, masażu Shantala, pielęgnacji naturalnymi kosmetykami, mobilizacji blizny po cięciu cesarskim czy porozmawiać z pozytywnym ojcem o emocjonalnej roli rodzica w wychowaniu dziecka.

Atrakcji było wiele, a wszystko za sprawą kobiet, które postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Popularnością cieszyła się również loteria fantowa, a dochód z imprezy został przeznaczony na potrzeby Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom, prowadzonego przez Annę Sinicę w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej.

- Okazało się, że oddział pediatrii w jeleniogórskim szpitalu ma ogromne potrzeby i chciałyśmy go wesprzeć. Oprócz tego mamy ludzi, którzy coś tworzą i warto ich pokazać - tłumaczyła inicjatywę organizacji festiwalu Katarzyna Sobczyk, która prowadzi na Facebooku profil "Mama w mieście Jelenia Góra".
- Główną ideą było, aby w jednym miejscy spotkali się jeleniogórscy twórcy oraz my, które znamy się z internetu, żebyśmy mogły się spotkać w realu - dodała Marcjanna Ruszkowska, blogerka "Matka Nie Mężatka".

Organizatorkom przyświeca cel lokalnego patriotyzmu, bowiem mamy w naszym mieście wielu zdolnych ludzi i należy ich pokazywać, a także promować ideę, aby ludzie z Jeleniej Góry korzystali z produktów i usług u ludzi z tego miasta.

- Dostałyśmy bardzo dużo pozytywnej energii od ludzi, którzy tu przyszli i mówią "do zobaczenia już wkrótce", więc myślimy, że będzie druga edycja - dodała K. Sobczyk.

Kolejna impreza organizowana przez mamy już 19 października, kiedy to będzie można wziąć udział w szyciu pościeli i zasłonek do oddziału pediatrii.

- Otrzymałyśmy 80 metrów materiału od Luna Dream i zapraszamy do Kreatywnej Nitki (ul. Wiejska 4), gdzie będziemy szyć od godziny 10:00. Zapraszamy do czynnego udziału - wspólnymi siłami możemy stworzyć więcej, a potrzeb jest niezwykle dużo. Jeżeli macie pomysły, spotykajmy się i działajcie z nami - dodała M. Ruszkowska.

Twoja reakcja na artykuł?

50
91%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie nowy przystanek kolejowy w Mysłakowicach

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~zaboberek 9-10-2018 9:33
"Na forum dyskusyjnym dla młodych mam: -Jeśli dziecko nie chce jeść mięsa,to czym je zastąpić? -Psem.Pies zawsze zje mięso."
~jg25 9-10-2018 11:13
Ach te mamuśki mrrrrr😊
~jkkss 9-10-2018 12:46
wszystko ok,z checia bym poszla na takie spotkanie,ale czy byly jakies ogloszenia odnosnie tego spotkania?bo ja nic nie wiedzialam,zero informacji czy naglosnienia takiego spotkania
~ 9-10-2018 13:16
do: ~jkkss (12:46)
Jelonka zawsze pisze po wszystkim jak to fajnie nie było a informacji wczesniej nigdy wcześniej nie podaje. .
~ 9-10-2018 13:29
do: ~jkkss (12:46)
Może to była zamknięta impreza dla wybranych jak wszystko w naszym kraju
~Dxx 9-10-2018 19:00
do: ~ (13:29)
Dla mnie impreza bardzo ciekawa, ale z wózkiem blaszak barierą architektoniczna nie do pokonania...
~ 9-10-2018 13:28
A w naszym mieście żłobków i przeszkoli ciągle mało
~gfgoo 9-10-2018 15:59
Jak zwykle po fakcie"fajnie było",a wcześniej brak jakiejkolwiek wzmianki ze coś takiego ma odbyć się,porażka
użytkownik facebook 9-10-2018 17:35
Katarzyna Sobczyk 😍
~Mania 26-10-2018 21:24
o Luna Dream, mam ich super extra nosidło ergonomiczne do noszenia ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Półkolonie pełne atrakcji

Sytuacja w spółce Sanikom

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

PSZOK tylko bez zaległości

W KSON–ie dzieje się

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%