MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Aktywnie w „Szóstce”

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 26 maja 2018, 6:23
Aktualizacja: Niedziela, 27 maja 2018, 7:04
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
Czwartek (24.05) był bardzo intensywny dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Jeleniej Górze. Wszystko przez udział w projekcie: „Aktywne Szkoły Multisport”. Na czym polegał?

To pierwsza edycja tego projektu i na razie realizowany jest tylko na Dolnym Śląsku. Jego celem jest zmotywowanie uczniów „podstawówek” do większej aktywności. Nie przekonuje się ich prośbami, nudnymi pokazami czy pustymi hasłami, a zajęciami sportowymi z multimedialną otoczką i rywalizacją.

- Mamy 9 stacji, które są multimedialne. Na każdej z nich uczniowie wykonują różne ćwiczenia na czas, uruchamiając wszystkie partie ciała. Do tego jest stworzona fantastyczna legenda. Złe zło przyleciało ze swoimi pomocnikami, aby przejąć wszystkie „energiony”. Dlatego my jesteśmy Pogromcami Bezruchu i dzieci muszą odebrać wszystkie skradzione „energiony” - przekonuje Monika Kacperska koordynator projektu.

Do projektu zgłosiło się 89 placówek oświatowych, jednak po dwuetapowej kwalifikacji do pierwszej rundy przyjęto zaledwie 34 szkoły, w tym z Jeleniej Góry: Szkołę Podstawową nr 8, 2, 15 i 6. Po kwalifikacjach przyszedł czas na I rundę, którą poprowadzili studenci Akademii Wychowania Fizycznego z Wrocławia. W niej dzieci musiały pokazać na co je stać.

Na każdej ze stacji dzieci wylewały siódme poty, przy czym świetnie się bawiły. Ich wyniki zostały zapisane przez koordynatorów projektu. Za 6 miesięcy odbędzie się II runda, a przerwę szkoły muszą wykorzystać na wprowadzanie kolejnych aktywności dla uczniów. Po tym czasie ich rezultaty zweryfikuje wspomniana II runda. Dzieci jeszcze raz przejdą test EuroFit +, który pokaże jakie postępy uczniowie poczynili przez ostatnie pół roku. Szkoła z największymi osiągnięciami wygra. Jest o co walczyć, pula wszystkich nagród w tym projekcie to 85 tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Otwarte progi Norwida

Ryszard Kiełek Szeryfem Praw Dziecka

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 26-05-2018 7:01
Nie mam pojecia kto zatwierdzal od strony merytorycznej ten projekt, ale wszystkiego jego aspekty sa kompletnie wydumane na kolanie. Skoro celem jest zwiekszenie wsrod uczniow podstawowek aktywnosci (fizycznej?pozaszkolnej?) to po kiego grzyba przeprowadzac test sprawnosci motorycznej? Zamiast sprawdzac czy kluby sportowe wypelnily sie zawodnikami lub podworka bawiacymi sie i grajacymi dzieciakami? Ponadto, co ma sie przyczynic do zwiekszenia sprawnosci motorycznej uczniow? Zajecia wf? Celem tych zajec nie jest ksztaltowanie motorycznosci i o tym studenci z awf powinni wiedziec... No i okres 6 miesiecy dla dzieci w wieku szkolnym to wrecz przestrzen kilkuletnia dla ontogenetycznego rozwoju motorycznosci, zmiany w tym aspekcie moga byc w sposob naturalny niezwiazane scisle z szkolna aktywnoscia fizyczna. No i ten pomysl z energionami i pogromcami bezruchu... Litosci... Nie oglupiajmy naszych dzieci... One na prawde wiedza co to jest ruch i jakie ma znaczenie dla ich zdrowia... To wszystko jest szyte brudnymi grubymi nicmi...nie tedy droga...a juz na pewno nie do zwiekszenia swiadomej aktywnosci fizycznej naszych pociech...
~Nick 26-05-2018 8:50
do: ~ (7:01)
Ktoś tu ma małego...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Procesja na Zabobrzu

Konkurs piosenki niemieckojęzycznej

E – sportowy sukces uczniów z Piechowic  

Tablety dla radnych

Ale się tu działo!

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1369
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%