MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Aktywni seniorzy surfują po internecie

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 12 października 2013, 7:18
Aktualizacja: Niedziela, 13 października 2013, 8:04
Autor: Mea
Fot. Mea
– Zajęcia informatyczne są naprawdę ciekawe – mówili uczestnicy Akademii III Wieku, którzy biorą udział w projekcie Aktywni Seniorzy – Srebro XXI wieku. Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych w latach 2012–2013.

Zajęcia komputerowe prowadzi wolontariusz Fundacji "Aktywni XXI" Michał Joński. - Tym razem postawiliśmy największy nacisk na poszukiwanie informacji w internecie np. o lekach, rozkładach jazdy autobusów miejskich, czy PKS-u. Uczestnicy potrafią już obsługiwać pocztę elektroniczną, a na następnych zajęciach poznają działanie internetowych kont bankowych - mówił Michał Joński.

- Osoby starsze bardzo chętnie się uczą, przynoszą notatki z domu i pytają o różne informacje, które pojawiają się w komputerze. Na tych lekcjach mamy już komplet uczestników, jednak na pozostałe zajęcia można się jeszcze zgłaszać. Warunkiem jest posiadanie minimum 60 lat i zamieszkanie w Jeleniej Górze lub okolicy. Trzeba zgłosić się do siedziby Fundacji "Aktywni XXI" przy ul. Mickiewicza 10/1 – dodał.

– Do Akademii III Wieku należę już kilkanaście lat, właściwie od kiedy powstała. Zajęcia komputerowe są bardzo ciekawe i bardzo w życiu przydatne. Chodzimy również na zajęcia gimnastyczne połączone z tańcem. A w ramach lekcji z języka włoskiego można wyjechać na wymianę do Włoch, z czego mam zamiar skorzystać – twierdziła Teresa Skupiuk.

- Mamy również zajęcia artystyczne, na których robimy ozdoby np. kwiaty z wełny filcowanej, czy obrazy ze szkła. Nie brakuje lekcji z prawa i ekonomii, będą też z farmacji – dodała.

- Na zajęcia chodzę od września, najbardziej lubię lekcje języka włoskiego, ale fajna jest też gimnastyka połączona z tańcem. Na zajęciach komputerowych możemy doskonalić swoją wiedzę. Najbardziej podoba mi się możliwość zamawiania książek przez internet i słuchania muzyki – podkreślała Janina Nowik.

- W najbliższym czasie planujemy wyjście do Teatru im. C.K. Norwida na spektakl „Kolacja dla głupca” oraz na koncert jazzowych aranżacji piosenek zespołu The Beatles. Nasi seniorzy pojadą na wycieczkę pod hasłem „Skarby Dolnego Śląska”, podczas której zwiedzą Kościół Pokoju w Świdnicy, Świebodzice, Zamek Książ oraz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Kolejny wyjazd zaplanowany jest do Görlitz – mówiła Małgorzata Pokosz, sekretarz Fundacji Aktywni XXI.

Fundacja Aktywni XXI pozyskała środki na zaktywizowanie działań Jeleniogórskiej Akademii III Wieku w semestrze jesiennym 2013/14. W ramach projektu Aktywni Seniorzy – Srebro XXI wieku, w okresie od sierpnia do grudnia 2013 słuchacze Jeleniogórskiej Akademii III Wieku uczestniczą w zajęciach komputerowych, warsztatach rozwoju osobistego, warsztatach rękodzieła artystycznego oraz prelekcjach i wykładach z zakresu prawa i ekonomii oraz zdrowia i dietetyki. Dużym zainteresowaniem cieszą się też zajęcia sportowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Powstanie trasa rowerowa – sprostowanie

"Weekend z deską" w Bolesławcu

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~$ 12-10-2013 9:20
Bardzo fajne przedsięwzięcie Akademia III Wieku
~Mareczek60 12-10-2013 15:55
Idea, szczytna, przedsięwzięcie fajne, niektóre laski jeszcze do rzeczy..... hehehe...
~ 12-10-2013 20:07
"Aktywni Seniorzy – Srebro XXI wieku" - to tam przyjmują tylko siwych?
~@ 12-10-2013 21:59
Łysych też przyjmują! :-)
~ 13-10-2013 0:09
Lepsze to niż agitacja kościelna , kółka różańcowe, paciorki zdrowaśki,przebaczenia za grzechy urojone, seniorzy do góry głowa żądać co Wam się należy, Z DALEKA OD CZARNMYCH I KOLORADEDEK !@@
~ 13-10-2013 0:40
NIETOPERZE , MAŁO WIDZĄ, DUŻO SŁYSZĄ I CZEPIAJĄ SIĘ BYLE CZEGO NA CO IM KOMPUTERY, TRASA DO CZ- OWY JEST JEDNA, NIC JEDNAK NIE ZBAWI BIEDAKÓW CHYBA ŻE BĘDĄ HOJNI DLA KOŚCIOŁA!!!
~ 13-10-2013 0:56
Bardzo dobrze trzymać ich z dala od Macierewicza, bo w najbliższym czasie Berlin i Moskwa będzie nasza !!
~ 13-10-2013 0:59
Chyba był na zajęciach Drupi, katafalk i tyle !!
~znudzony 13-10-2013 12:33
Tylko szefową czas zmienić Własny interes ponad wszystko
~ 13-10-2013 13:59
To są dwie uczelnie dla seniorów: 1/ Uniwersytet Trzeciego Wieku, 2/ Akademia III Wieku?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Politycy komentują wynik wyborów

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Maseczki dla szpitala

Materiały wybuchowe przejęte przez CBŚP

Czyżby Andrzej Duda?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
722
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%