MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Aktywni seniorzy o wolontariacie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 2 lipca 2013, 6:34
Aktualizacja: 7:05
Autor: Angela/org
Fot. Organiatorzy
Kawiarenka obywatelska z przedstawicielami organizacji pozarządowych oraz osobami zainteresowanymi wolontariatem seniorów odbyła się w środę (26.06.). Spotkanie zorganizowano w ramach Powiatowego Forum dla Organizacji Pozarządowych pt. ”Spotkanie z wolontariatem dla Seniorów – realizuj swoje pasje”.

Uczestników przywitał naczelnik Wydziału Dialogu Społecznego, a następnie jako pierwsza, w prelekcji pt. "Wolontariat Seniorów możliwością podróżowania po Europie" opowiedziała Danuta Sadownik, prezeska Fundacji "Aktywni XXI", dziekan Jeleniogórskiej Akademii III Wieku, podróżniczka.

Zgromadzeni mogli obejrzeć i wysłuchać ciekawej relacji z wyjazdów do Islandii, Włoch i Hiszpanii, realizowanych w ramach projektów unijnych oraz o możliwości przystąpienia do międzynarodowych projektów dla seniorów.

Kolejnymi prelegentkami były osoby, które przyjechały z Wrocławia i reprezentowały Stowarzyszenie „Nowa Rodzina”. Krystyna Podgórniak, Emilia Kutkiewicz, Helena Homa, seniorki aktywnie działające w wielu organizacjach, przedstawiły prelekcję pt. „Wymiana doświadczeń i kultur” o wolontariacie seniorów na Litwie w ramach programu GRUNDTVIG. Panie opowiedziały zgromadzonym o tym, że wiek nie jest przeszkodą ani w nauce języka, ani w zdobywaniu nowych doświadczeń za granicami naszego kraju.

- Wszystkie prelegentki mocno zainspirowały obecnych do zainteresowania się wolontariatem – relacjonują organizatorzy spotkania. - Były żywym przykładem, jak wiele dobrego i ciekawego można przeżyć, gdy człowiek wchodzi w czas dojrzałości. Wszystkim seniorom życzymy zaangażowania się w wiele działań, które możemy znaleźć blisko nas, wystarczy tylko uwierzyć w swoje zdolności – dodają organizatorzy.

Organizatorem spotkania była Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych oraz Fundacja „Jagniątków”. Wydarzenie zostało wpisane w ogłoszony przez Urząd Miasta „Czerwiec z NGO”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zatrzymany za narkotyki

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Zebrali 2000 baterii

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 2-07-2013 13:18
DOLNOŚLĄZAK. Magistracki szef od społecznego dialogu, uaktywnił się w d.klubie "Relax" w godzinach swojego etatowego urzędowania. Nie jest wiadome po co i w jakim charakterze tam był. Czy jako wysłannik prezydenta Zawiły? Czy jako aktywista partyjny z polecenia szefa POpartii - H. Papaja - viceprezydenta? A może z własnej inicjatywy - od tak dla relaksu? Troska o seniorów jest cenna, tym bardziej że wśród jeleniogórzan stanowią oni ok. 25% elektoratu. Czy Fundacja"Jagniątków" działa już legalnie i uzyskała wpis do Krajowego Rejestru Sądowego?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Parking na... przejściu

Remont drogi wojewódzkiej

Śmierć na żwirowni

Bus dla strażaków

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
527
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%