MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Aktywizacja niepełnosprawnych – to warto wiedzieć

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 18 lutego 2014, 7:10
Aktualizacja: 7:12
Autor: Mea
Fot. Organizator
Przypominamy, że już 24 lutego o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie informacyjno – doradcze dla osób niepełnosprawnych, zainteresowanych samodzielną aktywizacją zawodową w spółdzielniach socjalnych.
Organizatorem jest Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej, przy współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze. Udział jest bezpłatny.

Spotkanie odbędzie się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze przy Al. Jana Pawła II 7. Zaprezentowane zostaną możliwości wykorzystania spółdzielni socjalnej, jako narzędzia, czy alternatywy do stworzenia własnego miejsca pracy. Omówione będzie również wykorzystanie środków funduszu celowego PFRON na ten cel, będących w dyspozycji MOPS-u w Jeleniej Górze.

W spotkaniu mogą wziąć udział osoby, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności wg art. 1 Ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, zamieszkałe w Jeleniej Górze.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Dariuszem Pociechą z Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej do 20.lutego pod nr. tel. 885 205 214.

Ogłoszenia

Czytaj również

Absolutorium dla bolesławieckiego zarządu powiatu

Spotkali się z Beatą Kempą

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~NIEsprawny 18-02-2014 8:35
fundacjo rozwoju ekonomii społecznej daj nam już spokój sami sobie od lat dajemy radę podaj jakie pieniądze i skąd pozyskałaś na ten projekt i ile w tym stanowią wynagrodzenia dla koordynatora, szkolących, catering, itp.
~jakitaki 18-02-2014 12:14
~niesprawny... a może dolnoślązaku, wszystko jedno, fundacja składa coroczne sprawozdania z działalności i wydatkowania środków oraz ujawnia źródła finansowania swoich działań. więc jeśli ciebie to tak bardzo interesuje, zamiast tutaj trolować, możesz to po prostu sprawdzić w fundacji, nikt nie powinien robić z tego tytułu tobie problemu.
~niepelnosp. 18-02-2014 13:38
Zamiast bezposrednio do niepelnospr. przez PFRON czy MOPS to tworza sie roznego rodzaju organizacje a wiadomo ze im wiecej posrednikow po drodze tym na koncu coraz mniej.....
~NIEsprawny 18-02-2014 15:43
odwiedziłem wasza stronę dużo wcześniej zanim "trolowałem" marnie z opisami i dotarciem do informacji opisujecie np. projekty zrealizowane/realizowane ale brak danych źródła finansowani i kwoty a sprawozdania tylko potw3ierdzaja to, że marnowane są publiczne pieniądze i absolutnie nie ma to żadnego uzasadnienia ekonomicznego
~NIEsprawny 18-02-2014 15:46
zamiast sprawozdań i źródeł finansowania-strona w budowie
~ 18-02-2014 17:00
DOLNOŚLĄZAK. PRL-owskich roboli po zawodowce, zwanych klasą robotniczą, dokształcano na Wieczorowych Uniwersytetach Marksizmu i Leninizmu między innymi z ekonomii. Podstawowym źródłem wiedzy był "Kapitał" niejakiego Marksa. Elementarz ekonomii napisany przez Marksa jest po dziś dzień aktualny i obowiązuje na wszystkich uczelniach świata. Zdefiniowane tam są podstawowe pojęcia ekonomiczne /czyli tzw. alfabet/, bez którego żaden współczesny ekonomista nie jest w stanie poruszać się w gospodarczym świecie. W 1917 r. rosyjskie "komuchy" na użytek rewolucyjnej teorii wyzwolenia robotniczych mas spod ucisku fabrykantów, kapitalistów itp. itd. do słowa ekonomia dopisali socjalistyczna, która była przeciwieństwem ekonomii kapitalistycznej Cdn.
~ 18-02-2014 17:09
aco z osobami nipelnosprawnymi poza Jeleniej Gory
~ 18-02-2014 17:37
Cd. z 17. Ekonomia socjalistyczna - w przeciwieństwie do kapitalistycznej - opierała się na doktrynie gloryfikującej s p o ł e c z n ą własności środków produkcji, uświadamiając robolom, że są właścicielami ogromnego majątku narodowego. A w ogóle w real socjalizmie wszystko było społeczne. Dziś ze smutkiem przyjmuję wiadomość, że znalazła się grupa "naukowców", którzy wdrażają do gospodarki narodowej elementy zbankrutowanej, socjalistycznej ekonomii, pod nazwą ekonomii społecznej. Wg mnie to utopia, pozorująca działania gospodarcze, które nie przekładają się na pomyślny wynik ekonomiczny. Ot takie propagandowe hasło PO-partii na użytek kampanii wyborczej. Ja preferuję ekonomię aspołeczną - normalną. Chętnie poznam twórcę naukowca od ekonomii społecznej. DOLNOŚLĄZAK.
~NIEsprawny 18-02-2014 20:58
zastanawia mnie dlaczego urzędy podległe miastu wspierają tak mocno organizację z Wałbrzycha bo jak czytam o organizatorze tego kolejnego ble, ble, ble to wynika mi, że powiązani są z RCWiP tez z Walbtrzycha

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Szpital w Bolesławcu wznawia działalność

Wybory uzupełniające w Kowarach

Fundusze dla powiatu lubańskiego

Kampania: Karkonosze – dodaj do ulubionych  

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1364
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%