MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Aktywizacja niepełnosprawnych seniorów 60+

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 13 maja 2015, 6:49
Aktualizacja: 6:52
Autor: KSON
Fot. Archiwum
Już 20 maja w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych rozpoczyna się kurs dla niepełnosprawnych seniorów. – Będziemy go prowadzić w dwóch wydaniach: dla zaawansowanych oraz dla uczestników początkujących – mówi Beata Owczarczyk, koordynatorka tego projektu.

Nowością kursu jest rozszerzenie grupy docelowej o seniorów, czyli chętnych po 60 roku życia. - Na warsztatach będziemy również uczyli obsługi komputera osoby słabowidzące i niewidome przy użyciu specjalnych programów obsługiwanych za pomocą klawiatury (a nie myszy), co w przypadku takiej dysfunkcji jest bardzo istotne – informuje Beata Owczarczyk.

Program kursu jest bardzo atrakcyjny. Na podstawie doświadczeń z poprzednich edycji, obecna została wzbogacona o warsztaty edukacyjno-motywacyjne (zajęcia z psychologiem, ratownikiem medycznym, dietetykiem). Zaplanowano tez zajęcia z tzw. ekonomiki domowej. W czasie tych spotkań doświadczony ekonomista objaśniał będzie zasady gospodarowania budżetem domowym.

- Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie, zostały jeszcze cztery wolne miejsca na poziomie rozszerzonym i jedno na poziomie podstawowym. (Każdy chętny musi legitymować się ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności) – dodaje koordynatorka projektu. Koszt uczestnictwa w projekcie to tylko 100 zł.

Wszelkich informacji można zasięgnąć dzwoniąc do sekretariatu KSON-u pod nr. telefonu 75 75 24 254 lub pisząc na adres e-mail: info@kson.pl. Do dyspozycji zainteresowanych pozostają także wolontariusze KSON pod adresem ul. Osiedle Robotnicze 47a, 58-500 Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 13-05-2015 13:00
Matko bosko czestochosko... aktywizacja ZAWODOWA niepełnosprawnych 60+ !!!!!
~muszom 13-05-2015 13:10
cos robic za kase -od kogo?
~seniorka 13-05-2015 14:05
Co to za bzdury!Kto na tym kase zarabia?Ile koordynator wyciaga pieniedzy razem z firma to organizujaca?Na te pytania nie bedzie odpowiedzi,bo tak wlasnie ukrywa sie przed spoleczenstwem prawde.Czas z tym skonczyc!!!
~senior 2 13-05-2015 22:32
Bezpłatny kurs - To dla czego mowa o zapłacie 100 zł- skandal Panie Szub....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sklepowy złodziej zatrzymany

Trwa rozbudowa SOSW

Nowy tabor dla Kolei Dolnośląskich

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Wnioski na wymianę pieców

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1417
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%