MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Aktorzy pokazali wszechstronne uzdolnienia

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 15:50
Aktualizacja: Środa, 25 kwietnia 2018, 8:18
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Szelmostwa Lisa Witalisa to najnowsza propozycja Teatru Norwida w Jeleniej Górze, która skierowana jest przede wszystkim do dzieci i ich rodziców, ale jak podkreślają twórcy – każdy będzie się dobrze bawić. W minioną sobotę odbyła się premiera spektaklu muzycznego, który był ogromnym wyzwaniem dla aktorów, ale sprostali temu, pokazując wszechstronne uzdolnienia.

Podczas spektaklu możemy zobaczyć jak Lis Witalis chce wybrać się na prezydenta. Widzowie mogą ocenić czy główna postać utworu Brzechwy jest uczciwa, czy może manipuluje innymi, aby osiągnąć korzyści dla siebie. - Na scenie mamy aktorów, którzy wcielają się w rolę zwierząt, ale jednocześnie kreują całe przedstawienie - grają na instrumentach, używają przeszkadzajek, elementów perkusyjnych, aby stworzyć rytm przedstawienia, a widzowie mogą sobie zinterpretować całe zdarzenie - powiedział Tadeusz Wnuk, dyrektor Teatru Norwida.

Aktorzy potrafili połączyć grę na scenie z tańcem, śpiewem, grą na instrumentach - wszystko złożyło się w całość, która może zachwycić małych i dużych widzów sceny przy ul. Krótkiej 3 w Jeleniej Górze.

Autor: Jan Brzechwa. Reżyser: Robert Drobniuch. Scenografia: Katarzyna Proniewska-Mazurek. Scenariusz: Robert Drobniuch. Kostiumy: Hanka Podraza. Choreografia: Karolina Garbacik. Muzyka: Jerzy Bielski
Przygotowanie wokalne: Jacek Szreniawa. Światło: Prot Jarnuszkiewicz.

Występują: Marta Kędziora, Elżbieta Kosecka, Anna Ludwicka-Mania, Małgorzata Osiej-Gadzina, Bogusław Siwko, Andrzej Kępiński, Piotr Konieczyński, Robert Mania.

Ogłoszenia

Czytaj również

W KSON–ie dzieje się

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Remont hali sportowej

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 24-04-2018 18:37
Świetna sztuka. Niestety odbiór jest utrudniony ze względu na poziom dźwięku. Jest zdecydowanie za głośno. Dzieci zasłaniają uszy, a i dla dorosłych jest to drażniące.
~ 24-04-2018 19:13
Bardzo fajna sztuka. Znakomita muzycznie :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Przebudowa drogi nr 2273D

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
314
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%