MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

Aktorskie trio na finał

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 16 lutego 2020, 16:27
Aktualizacja: Wtorek, 18 lutego 2020, 13:29
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami ostatnia odsłona projektu "Odrobinę kultury", prowadzonego przez Jagodę Maląg i Paulinę Łobocką w ramach akcji "Zwolnieni z teorii". Finałowymi gośćmi byli Jan Łuć, Kirył Pietruczuk i Szymon Stęchły, czyli aktorskie trio, które łączy młodzieżowa grupa teatralna STA–ART.

Goście ostatniego spotkania są studentami uczelni z Łodzi i Wrocławia. Podczas dyskusji w JCK mówili m.in. jak bardzo rozwinęli się pod okiem Łukasza Dudy w grupie teatralnej STA-ART.

Doświadczenie z grupy STA-ART było dla mnie bardzo ważne - zaszczepiło we mnie ideę, że można robić sztukę i teatr. Zdobyłem doświadczenie organizacyjne i jak funkcjonować w grupie, bo Łukasz Duda zawsze nas uczył, że teatr to jest grupa - powiedział Jan Łuć, student IV roku Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Młodzi aktorzy opowiadali też o przygodzie z Teatrem Trzy Warchlaki, którzy kiedyś wspólnie stworzyli. Mówili też o specyfice swoich uczelni oraz zawodzie aktora. Było to ostatnie spotkanie w ramach projektu społecznego "Odrobinę kultury", a więc był czas na podsumowanie.

Ten projekt odniósł sukces. Czuję osobiście, że ten projekt mnie zmienił. Byłam bardzo odważna, występowałam na scenie, ale poznałam zupełnie nową siebie - mogłam się rozwinąć w roli prowadzącej, moderatorki panelu dyskusyjnego, organizatorki różnych przedsięwzięć - wyznała Paulina Łobocka.
Większość naszych gości była związana z grupą STA-ART, w której my również jesteśmy. Wiemy, że robią fajne rzeczy, a dodatkowo są z Jeleniej Góry, więc dobrze jest pokazać młodzieży, że osoby stąd jadą w świat i robią fajne rzeczy - powiedziała Jagoda Maląg. - To nas rozwinęło pod wieloma względami - dodało nam odwagi, kreatywności, które przydadzą się w każdej dziedzinie życia - mówiła o doświadczeniu z pracy w grupie teatralnej pomysłodawczyni projektu "Odrobinę kultury". - Bardzo dużo się nauczyłyśmy. Z jednej strony cieszymy się, że fajnie wszystko wyszło, ale też nam przykro, że to już koniec - dodała J. Maląg.

Twoja reakcja na artykuł?

10
77%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
15%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Porównaj ceny z Jelonką.com

Oskarowy przebój w Lwówku Śląskim

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Człowiek koń 17-02-2020 9:08
Największym aktorem w naszym regionie jest Jurek PRÓŻNIAK!! Jemu nawet powieka nie drgnie gdy komuś coś obiecuje a wie ze to nie zostanie spełnione. Można się od niego uczyć aktorstwa dramatycznego bo nikt tak jak on nie gra!!! Pamiętacie ten lament kiedy budowali obwodnice blokowa?? Ale wtedy pieknie grał ze jelenia gora odcięta od świata, ze umieramy!!! Za tamte wydarzenia powinien Jureczek dostać Oskara!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Anka Leśniak. patRIOTki

Nie ma rady na wandali?

Park Norweski – Park Kultury z Przystanią Twórczą

W Podgórzynie chcą dopłat (aktualizacja)

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
635
Tak
19%
Nie
76%
Nie wiem
5%