MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Akt oskarżenia przeciw niedoszłym zabójcom

Wiadomości: Region
Wtorek, 21 listopada 2017, 8:04
Aktualizacja: Środa, 22 listopada 2017, 7:26
Autor: WAC
Fot. Użyczone
Do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze wpłynął akt oskarżenia przeciwko Kamilowi L., Kamilowi M. i Jarosławowi D.. Proces mężczyzn, którzy wiosną tego roku na terenie nieczynnego kamieniołomu w Borównie pod Kamienną Góra usiłowali zamordować swojego znajomego Sebastiana P. ruszy w grudniu.

Do próby morderstwa doszło w nocy z 7 na 8 maja. Niedoszła ofiara, Sebastian P. około północy zadzwonił do swojego kolegi Kamila L. ze pobliskiej wsi gdzie obaj mieszkali, z prośbą aby przyjechał po niego samochodem do Kamiennej Góry, gdzie był u dziewczyny. Obaj mężczyźni umówili się pod kinem.

Po godzinie Kamil L. zjawił się w umówionym miejscu lecz wraz z nim w aucie siedzieli również Kamil M i Jarosław D. Nie wzbudziło to jednak żadnych podejrzeń Sebastiana P. Jadąc w kierunku swojej wsi prowadzący auto Kamil L. zaproponował, żeby zatrzymali się na papierosa i zjechał z głównej drogi na boczną, wiodącą do nieczynnego kamieniołomu w Borównie.

Gdy dotarli na miejsce i wysiedli z auta niczego nie spodziewającego Sebastiana P. zaatakował Jarosław D., uderzając go łańcuchem po nogach. Kiedy napadnięty upadł kompani bijącego zaczęli go kopać, a następnie podduszać zakładając foliowe reklamówki na głowę. Usiłowali też szczypcami uciąć mu kawałek małego palca ręki. Krzyczeli, że go załatwią, gdyż jest konfidentem policji, który zakapował ich za kradzież alufelg samochodowych. Potem oprawcy związali nogi swojej ofiary i po zaczepieniu sznurka do haka holowniczego auta wlekli go po ziemi przez około 20 metrów.

Potem Jarosław D. poddusił ponownie Sebastiana za pomocą łańcucha okręconego wokół szyi. Mężczyzna na moment stracił przytomność, a gdy ją odzyskał poczuł, że jest oblewany jakąś cieczą, którą napastnicy zamierzali podpalić. Na szczęście dla Sebastiana P. jego kaci nie mogli znaleźć zapalniczki. Gdy udali się w jej poszukiwaniu do auta, udało mu się uwolnić jedną nogę z więzów i skoczyć do nieczynnego wyrobiska kamieniołomu, częściowo wypełnionego wodą. Napastnicy, aby uniemożliwić mu ucieczkę obrzucili go kamieniami, a gdy ten usiłował wyjść na brzeg, jeden z nich uderzył go głazem na sznurku w plecy. Cios ten sprawił, że Sebastian B. ponownie wpadł do wody. W tym momencie mężczyzna, aby oszukać swoich prześladowców postanowił udawać martwego i podstęp ten się udał.

Trójka niedoszłych zabójców przekonana że Sebastian P. nie żyje odjechała autem. Pobity mężczyzna po jakimś czasie wyszedł na brzeg, a następnie po kilkukilometrowym marszu dotarł do jednego z gospodarstw w Krzeszowie. Mieszkająca tam kobieta udzieliła mu pomocy i zawiadomiła policję. Mundurowi w ciągu kilku następnych godzin ujęli wszystkich napastników. Jeden z nich, Kamil M., odpowie dodatkowo za naruszenie nietykalności funkcjonariusza, którego w trakcie zatrzymania zaatakował siekierą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~zaboberek 21-11-2017 9:45
"...uderzył go głazem na sznurku". Albo to nie był głaz,albo to nie był sznurek.Fantazja niejakiego WAC,nie ma granic.
rymcycymcy 21-11-2017 10:16
Trzech facetów plus ...samochód, reklamówki, sznurki, łańcuchy i głazy !! ..i nie dali rady ! :) Nie trzeba było od razu ...garścią malin ?
komentarz usunięty
~zaboberek 21-11-2017 20:25
odpowiedź na usunięty komentarz
Pomyśl o słowniku ortograficznym i poradniku dobrego wychowania!
~kogo to 21-11-2017 11:36
a na jelonce znowu opowieści dziwnej treści,tym razem z wiochy koło Kamiennej G;)
adam57sochrau 21-11-2017 12:14
Czy to matrix,kopara opada!!!
~### 21-11-2017 22:35
na pal nawlec sk...y...ów

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Warsztaty dziennikarskie z Ryszardem Bizoniem

Rój wiedzy

Zatrzymano nielegalny transport starych opon

Charakterystyka typów impregnatów do kostki brukowej

Znowu auto na chodniku

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
692
Tak
20%
Nie
76%
Nie wiem
5%