MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Akcja z pluszakami przeciwko przemocy wobec dzieci

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 18 kwietnia 2014, 8:13
Aktualizacja: 8:17
Autor: Ola Florek
Fot. Organizator
W centrum Jeleniej Góry, w parkach, w szpitalu, w autobusach MZK i innych miejscach pojawiły się j pluszaki. Ale nie takie zwykłe! W związku z akcją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Historia Misia – Nie bij mnie Kochaj mnie” w mieście pojawiły się maskotki–misie. Było ich ponad 200!

Miały plastry na ranach, bandaże, rozbite głowy, zwichnięte łapki. Każdy z nich miał doczepioną informację mówiącą: Nie bij mnie! Kochaj mnie!, a z drugiej strony: „Dziękuję, przy Tobie mi lepiej”. Misie miały zwrócić uwagę przechodniów, przekonać ich, żeby reagować, kiedy dziecku dzieje się krzywda.

Podczas akcji misie często były tematem rozmów przechodniów, toczyły się dyskusje o tym czy bić dzieci, czy klaps to bicie, co to jest bezstresowe wychowanie i czy jest ono dobre. I o to chodziło w akcji! Miała ona wywołać dyskusje, przypomnieć, że przemoc jest zła i że należy reagować. Fiszki na misiach odsyłały też do strony akcji, gdzie można znaleźć jej historię, ale też informacje co zrobić, kiedy gdzieś dziecku dzieje się krzywda.

Akcję w Jeleniej Górze zorganizowało Stowarzyszenie „Skalny Most”. - Zbiórki pluszaków odbywały się w gronie naszych członków i przyjaciół (również z Wrocławia), ale też w Sklepie Górskim Avalanche i Księgarni Językowej Polanglo. Wiele osób bardzo pomogło w zbiórce. Świetnymi pomocnikami okazali się być Wychowankowie Centrum Opieki nad Dzieckiem Dąbrówka – większość z nich pomogło we wtorek (15.04.) w bandażowaniu i oznaczaniu pluszaków – mówią organizatorzy.

Aktywnie w akcję włączyła się Szkoła Języków Obcych Agnieszka Krajewska, której uczniowie przygotowali swoje misie i rozstawili je w mieście. Fantastycznie wyszła akcja w autobusach miejskich! - MZK udostępniło nam autobusy i od 3:50 rano w środę (16.04.) misie były montowane w pojazdach, przy wielkiej pomocy pracownika i kierowców. Fiszki wydrukował nam z wielką zniżką Jerzy Gaj z poligrafii na ul. Krótkiej. W akcję włączyło się wielu dobrych ludzi i wszystkim Skalny Most bardzo dziękuje! – dodają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie nowy przystanek kolejowy w Mysłakowicach

Wyrok dla sędziego

Popłynęli dla dzieci  

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 18-04-2014 10:51
Więcej takich akcji i pozytywnych działań!
~ 18-04-2014 15:20
Brawa dla tych wszystkich ludzi. Okazuje się że wśród kierowców mzk też są pozytywnie zakręceni ;-) i pod takim artykułem jadem pluć nie trzeba:)
~taka prawda 18-04-2014 23:19
Jeśli w tej akcji brali udział członkowie z Wrocławia, to nie wróżę jej sukcesu. Wrocław to akurat jedno z najbardziej agresywnych i homofobicznych miast w Polsce, o czym łatwo przekonać się np. czytając wrocławskie fora (np. liczne komentarze łamiące prawo nt. Romów i innych mniejszości narodowych, którymi nawet zajęła się policja). Jak mogą organizować akcję przeciwko nienawiści i agresji ludzie, którzy sami tryskają nienawiścią i agresją wobec innych?
~Skalny Most 19-04-2014 0:37
Proszę nie generalizować! W akcję były zaangażowane osoby ze stowarzyszenia, jak i spoza. Nie znamy akurat nikogo z Wrocławia, kto miałby być agresywny i homofobiczny. Skąd w ogóle taki pomysł??? I sukcesu wróżyć tu nie ma co, bo już po akcji. I wygląda na to, że udanej :-)
~ 19-04-2014 1:02
W takim razie polecam wrocławskie fora. Szczególnie pod którymś artykułem na temat Romów. Albo studentów, rowerzystów, mieszkańców innych miast, "warsiawki", przedmieść itd. itd. Agresja wręcz się wylewa z komentarzy. Można odnieść wrażenie, że we Wrocławiu lubią tylko samych siebie. Ot, taka zapyziała mentalnie wiocha udająca miasto. Widać słabo znasz wrocławian, trzeba po prostu czytać gazety to i wiedza będzie.
~Aniołek 19-04-2014 8:36
Wielkie brawa za akcje! Może choć jeden dorosły zastanowi się zanim wymierzy klapsa dziecku!!!
~do 23:19 19-04-2014 9:24
Przeczytaj proszę na czym polegała ta akcja. To takie proste. I nie mieszaj różnych wątków.
~do 09:24 19-04-2014 21:50
Czego nie zrozumiałeś? Raczej to ty nie przeczytałeś ani artykułu, ani postu do którego się odnosisz.
~do wsz 20-04-2014 0:36
rany co za porąbane lewackie społeczeństwo nawet dziecku wychowawczo pasem w tyłek dać nie można (całe szczęście że nie mam i nie będe miał dzieci) a później będziecie jęczeć na chuliganów i niedorajdy że to wszystko przez to że wojska nie ma , pamiętajcie że __DYSCYPLINA TO PODSTAWA WYCHOWANIA__ (nie zawsze to musi być bicie) może byście się zajęli przemocą między dziećmi w szkole oraz wobec nauczycieli innych dorosłych bo jak zwykle nie tym co trzeba się zajmujecie bo takich zwolenników bezstresowego wych. jak wy jest nawet za dużo

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Bobry na Zabobrzu

Zapuszczone okolice Drzymały

Trzeba posprzątać

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2084
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%