MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Akcja „Tajfun”. Przeciw dopalaczom

Wiadomości: JELENIA GÓRA/KRAJ
Niedziela, 3 października 2010, 8:14
Aktualizacja: 8:14
Autor: RED
Fot. TEJO
Kilkuset inspektorów sanitarnych wspieranych przez prawie 3000 policjantów wkroczyło wczoraj jednocześnie do prawie 1000 sklepów i hurtowni z dopalaczami, działających na terenie całego kraju – informuje policja.

Na Dolnym Śląsku w realizacji dotyczącej około 90 punktów udział wzięło ponad180 funkcjonariuszy. – Działając na mocy decyzji Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie wycofania z obrotu wyrobów o nazwie „Tajfun” oraz wszystkich podobnych wyrobów, mogących mieć wpływ na bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia ludzkiego inspektorzy zabezpieczyli specyfiki sprzedawane w sklepach z dopalaczami, a ich próbki zostaną przekazane do badań laboratoryjnych – informuje Komenda Główna Policji.

Decyzja Głównego Inspektora Sanitarnego nakazuje także zaprzestania działalności w obiektach służących produkcji, obrotowi hurtowemu i detalicznemu tych wyrobów. Ostatnio wskutek jej zażycia zmarła jedna osoba, a kilka – w tym nastoletni konsumenci – uległo ciężkiemu zatruciu

Oficjalnie nie wiadomo, czy akcja objęła także placówki jeleniogórskie. W stolicy Karkonoszy działają dwa punkty, gdzie można kupić niebezpieczną dla zdrowia i życia substancję. W ubiegłym roku, wskutek protestów mieszkańców, jedną placówkę przeniesiono. Położeniu drugiej „przygląda” się miejscowa prokuratura, bo punkt z dopalaczami znajduje się bardzo blisko szkoły podstawowej.

Póki co samorząd nie zapowiada podjęcia żadnych kroków w celu ukrócenia handlu niebezpiecznymi substancjami. W świetle obowiązującego prawa jest on legalny, choć władze niektórych miast (Bydgoszcz), zakazały sklepom z dopalaczami prowadzenia działalności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Policjanci w czasie wolnym zatrzymali poszukiwanego

Potrącenie na Osiedlu Orlim

21–latka aresztowana za narkotyki

Komentarze (36) Dodaj komentarz

~ 3-10-2010 8:33
Tylko jedna osoba? To dlaczego nie wkroczą do sklepów monopolowych? Badania wskazują, że w Europie co czwarta osoba w wieku 15-30 lat umiera z powodów związanych z piciem alkoholu a w Europie Wschodniej alkohol jest przyczyną co trzeciego zgonu wśród młodych osób.
~ 3-10-2010 9:03
Bo całe pieniądze zabierają dla siebie, gdyby się dzielili jak to robią firmy alkoholowe bądź tytoniowe to, byliby chronieni, taki polityczny parasol a tak dopalacze są niechronione, nie chcą się dzielić zyskiem z państwem więc muszą zniknąć. Albo jesteś i oddajesz kasę albo znikasz. Dopalacze znalazły sposób na wyciąganie grubej kasy od naiwnych ludzi omijając wkładanie do państwowej sakwy.
~ 3-10-2010 9:09
Poza tym wybory się zbliżają i trzeba zagrać pod publiczkę, więc ta akcja została sprytnie przygotowana, mieli się tym zając dużo wcześniej ale nie było wyborów więc trzeba odgrzać temat aby ta wyborcza ciemnota została omamiona i poszła głosować za "obrońcami młodych dusz"... Sprytny pijar polityczny i ustawienie głównych mediów w kraju.
~ 3-10-2010 9:25
TEN SYF Z DOPALACZY JEST BARDZIEJ NIEBEZPIECZNY NIŻ ZWYKŁE NARKOTYKI, TZN NIE MÓWIE O HEROINIE, ALE SYF STRASZNY, ŻE MŁODZIEŻ TERAZ MA TAKĄ NOWĄ MODE, SZOK NORMALNIE. A CO WY MACIE Z TĄ POLITYKĄ? CO KOLEŚ SPECJALNIE SIE NAĆPAŁ I ZABIŁ SWOJĄ MATKE A TEN 22LATEK SPECJALNIE UMARŁ ŻEBY POLITYCY MIELI O CZYM GADAĆ. MŁODZI LUDZIE MAJĄ GDZIEŚ POLITYKÓW A WY TYLKO O JEDNYM, ŻENUA....A POZA TYM W CZECHACH PODOBNO DOPALACZE SA ZABRONIONE MIMO LEGALIZACJI RESZTY UŻYWEK.
~kizior 3-10-2010 9:27
To co robi nasze kochane państwo to zwykły debilizm,dlaczego nie zamyka się stacji benzynowych,sklepów chemicznych,rafinerii czy sklepów spożywczych? Przecież nie jeden małolat się otruł wąchając rozpuszczalnik ,benzynę czy gaz do zapalniczek.Może nasi wspaniałomyślni decydenci ujawnią jakieś statystyki i dowiemy się ile osób zatruło sie w ostatnim czasie alkoholem?
~do 8.33 3-10-2010 9:43
a widziałeś żeby ktos umarł kiedyś od wypicia kilku kieliszków wódki? a niektórzy z tych ludzi trafiali do szpitala po zazyciu bardzo malej ilosci
~9:25 3-10-2010 9:45
Widać młoda osoba z ciebie, nie potrafisz trzymać emocji na wodzy. Tutaj jest rzeczowa dyskusja, jak chcesz sobie pokrzyczeć CAPS LOCKIEM zapraszamy w inne miejsca. Jeśli naiwnie wierzysz w dobre intencje polityków to, żyj w tym okłamanym świecie, może w końcu kiedyś zrozumiesz.
~Obywatel 3-10-2010 9:58
Powinni nadać koncesje na sprzedaż takich rzeczy i nie powstawałyby aż tak licznie tego typu sklepy. Przepisy że od 18 roku życia można sprzedawać niektóre produkty też w wielu przypadkach jest martwym prawem bo wielu sklepikarzy sprzedaje komu tylko popadnie by zwiększyć swój dzienny utarg. Gdyby policja była bardziej skuteczna to wyłapałaby tych wszystkich ćpunów i dilerów narkotyków z naszego miasta mieszkających już na każdej z ulic.
~dede88 3-10-2010 10:08
sztuczna nagonka :) trochę poszumi i przejdzie. Generalnie każdy jest Panem swego losu, tylko dlaczego rząd pierwsze pozwala młodym ludziom sie truc, a następnie zakazuje...bo kilka osób się przekręciło? To tak jakby zabronic jazdy samochodem bo jest duzo wypadków .Ludzie chcą się truc, niech sie trują, kończą 18 lat ich zycie ich problem, chcą sobie zrobic prawo jazdy, jeździc samochodem, niech robią. Chcesz napic się wódki, to pijesz? Masz 18 lat, jesteś pełnoletni, sam za siebie odpowiadasz. DLaczego chemicznie robione dopalacze są legalne, a naturalna MJ NIE? Trzeba byłoby zapytac TUSKA i cały ten bajzel, niewiedzą co robią a biorą za to grube pieniądze, kiedy naszym pieknym krajem przestaną rzadzic idioci? i ktoś wie czy zamknęli wkońcu te dopalacze w jeleniej, czy są otwarte? :) Jestem ciekaw
~obserwatorrr 3-10-2010 10:14
trzeba wprowadzic akcyze i w ten sposob panstwo bedzie mialo wplyw gotowki z tego biznesu no i stanie sie to legalnym interesem jak np sklep monopolowy!
~kaaa 3-10-2010 10:24
dokladnie gdyby panstwo mialo z tego kase nie bylo by zadnych problemow
Piipi Jelonkowa 3-10-2010 10:27
..do KOŚCIOŁA *tam znajdziecie pocieszenie do życia ! ..wkrótce będzie godz.12.00,a to oznacza Msza Św.u "Pankracego" !
~gość portalu jelonka.com 3-10-2010 11:11
Wiem,ze za tę wypowiedź zostanę ostro skrytykowany,ale mi nie jest żal tych co umierają ani tych co trafiają do szpitala po zażyciu dopalaczy.Bo skoro w takich specyfikach umieszcza się min.trutkę dla szczurów to można przewidzieć efekt ich zażycia.Poza tym jest to podobno towar tylko dla kolekcjonerów,więc raczej nie nadający się do bezpośredniego spożycia.Należy też zadać sobie pytanie skąd 15-16-sto letnie małolaty mają na te używki pieniądze?Skoro kosztuje to w granicach 50-70 zł.Nie sądzę,by dali im rodzice
~ość po 3-10-2010 11:13
"W stolicy Karkonoszy działają dwa punkty, gdzie można kupić niebezpieczną dla zdrowia i życia substancję." Papierosy i alkohol ? Można je kupić wszędzie, a i skarb państwa zadowolony z wpływów z tytułu akcyzy. Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
~ość po 3-10-2010 11:21
Ciągle dowiaduję się, że w tym zapyziałym mieście nic się nie opłaca, że trzeba stąd zmykać, że otwierają tylko banki i galerie handlowe, a skąd brać na to pieniądze skoro bieda, że aż piszczy... Jednak na alkohol, papierosy i dopalacze jest kasa, więc nie jest tak źle, jak próbują dowodzić dyżurne płaczki tego forum.
~ 3-10-2010 11:30
Piszecie o monopolowych aby likwidować, to jeszcze pozwolić by były dopalacze i ogłupiać tych młodocianych pacjentów. Wódka w małych ilościach jest nieraz wskazana osobie nieuzależnionej, a dopalacze biorą by zrobić z mózgu gówno.
~ 3-10-2010 11:35
Zdychajcie "sportowcy" Powodzenia wam życze.
~sobol 3-10-2010 11:50
do 9,25 jestes cpunem bo ci zależy na tym gównie żebyś był następna ofiarą donpalaczy
~dyzio 3-10-2010 11:57
Wodka i papierosy tez sa niebezpieczne dla zdrowia i zycia,a panstwo niewprowadza ograniczen w produkcji!Malo tego to zwiekszaja produkcje!I to wszystko w majestacie PRAWA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Mistrz 3-10-2010 12:01
bardzo dobrze ze to wycofują. raz tego spróbowałem i myslałem ze odejde z tego swiata... te dopalacze to wielka pomyłka..;/
~wer 3-10-2010 12:02
Komentarze pod tym artykułem jasno dowodzą że Jelenia Góra wraz ze Zgorzelcem to największe Polskie miasta NARKOMANÓW. Jestem za tym aby ćpali ... im więcej tym szybciej poumierają.
~aca 3-10-2010 12:03
powini zalegalizowac miekkie narkotyki typu marihuana to przynajmniej rośnie naturalnie i jest używane także do wyrobu leków tak więc...
~dede88 3-10-2010 12:42
nie zalegalizują tylko dlatego że robią leki,Morfina tez jest uzywana w leczeniu? i co ma byc legalna? to nie o to chodzi. Rząd likwidując dopalacze dba o nasze zdrowie? to dlaczego nie zadbał jak siec sklepow dopiero powstawala. teraz jest ich tysiąc, i niewierze w to ze uda sie pozamykac tak o , siec 1000 sklepow. nie zamkną dopalaczy na bank! A nawet jak, to otworzą zaniedługo, szum medialny przed wyborami :) Jak najbardziej sie przyda, zamykają 5 czy 10 sklepow nie jest tak medialne, jak zamkniecie 1000 sklepow!!
~Rudebwoy_JG 3-10-2010 12:50
Legalizacja Marihuany spowoduje klęske dopalaczy!
~burka urka 3-10-2010 13:48
Niech ludzie biorą co chcą, czemu państwo znowu decyduje co jest lepsze dla obywatela? Co do zapłaty za leczenie, to z cła z tych dopalaczy państwo ma więcej pieniędzy niż wydaje na leczenie. Tak samo w przypadku alkoholu i papierosów. Państwo zarabia na nich około 15 mld zł rocznie, a na leczenie wydaje 5 mld. Złoty interes!
~in-fo 3-10-2010 14:04
piszecie barany jeden z drugim "alkohol i papierosy to to samo-zlikwidować".Pamiętaj jednak baranie jeden z drugim że w sklepie 14-letniemu gnojowi nikt nie sprzeda wódy czy papierosów a w sklepie z syfem zwanym dopalaczami KAŻDY małolat może kupić co chce.
~ 3-10-2010 15:25
bo kupi mu kolega, który ma 15 lat.
Piipi Jelonkowa 3-10-2010 16:29
..do - [~In-fo ..] ..NIE ! ..bo mamy Tuska ! .. "Wczoraj sklepy z dopalaczami znikneły raz na zawsze" - słowa Premiera !
~ 3-10-2010 17:20
Wydaje mi się, że z tymi dopalaczami to jest hucpa. Jeżeli do Polski trafia transport toksycznych zabawek z Chin, każą wycofać cały towar ze sklepów. Dzieje się tak pomimo tego, że zabawki nie są przeznaczone do spożycia. Tutaj mamy podobną sytuację. Artykuły "kolekcjonerskie" też teoretycznie nie są przeznaczone do spożycia. Jak się okazuje w przypadku spożycia są toksyczne. Dlaczego więc Sanepid nie wycofa tego towaru z obrotu? Komu na tym zależy? Na czyj młyn to woda?
~anonim1 3-10-2010 19:38
W Jeleniej są trzy punkty: Głowackiego koło kasyna, 1-go Maja za hotelem i Drzymały w sklepie z komórkami :) pewnie jeszcze jakieś o których jeszcze nie wiem
~cityzen 3-10-2010 20:50
zdychajcie ćpuny!!! ja tam się ciesze jak zawsze jakiegoś ćpuna mniej... powinni zezwolić na sprzedaż tych dopalaczy niech się sami wykończą Ci idioci co to żrą...
~P. Escobar 3-10-2010 21:13
Ale z Was doopki są! Co Wy myślicie , że ile jeszcze pozwolimy handlować tym goownem?
~ 4-10-2010 0:26
Wydaje mi się, że z tymi dopalaczami to jest hucpa. Jeżeli do Polski trafia transport toksycznych zabawek z Chin, każą wycofać cały towar ze sklepów. Dzieje się tak pomimo tego, że zabawki nie są przeznaczone do spożycia. Tutaj mamy podobną sytuację. Artykuły "kolekcjonerskie" też teoretycznie nie są przeznaczone do spożycia. Jak się okazuje w przypadku spożycia są toksyczne. Dlaczego więc Sanepid nie wycofa tego towaru z obrotu? Komu na tym zależy? Na czyj młyn to woda?
~Dziadek 4-10-2010 1:07
Nie podoba mi się fakt, że substancje psychoaktywne można sobie bez problemu kupić w legalnym sklepie. Ale jeszcze bardziej nie podoba mi się, co wyprawa "Rząd". To ewidentne działanie pod dyktando wyborów, a raczej sondaży. Przy poprzednich była afera hazardowa, teraz dopalacze. Ciekawe co będzie przy kolejnych, pewnie agencje towarzyskie. Naprawdę durni i krótkowzroczni ludzie rządzą tym krajem.
~Blekot 4-10-2010 14:03
Z jednej strony jest tak,że nikt nikomu na siłę do japy tego nie pcha.Ale z drugiej te rzeczy sprzedawane są nastoletnim gnojom,które myślą aby fazę mieć tylko i padają potem.To daje pole ku dyskusji,czy gówna nie zlikwidować.Narkomanów nie akceptuję i nie szanuję,bo mam prawo-nie piję,nie palę i nie ćpam,żeby potem kaptur na łeb narzucić i o przestępstwach marzyć.Dlatego głosuję za likwidacją dopalaczy
~Hmmm... 5-10-2010 3:12
Ja po zjaraniu calego wora Tajfuna dopiero nabralem ochoty na normalnego jointa, a tu ludzie umieraja badz powaznie choruja od tego... Hehehe :))) Cos tu nie gra... ;)))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Karolina wśród najpiękniejszych!

"Mistrzowie" parkowania

Mikołajki wolontariuszy z kowarskiego Lema

Chcą powtórki wyborów!

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
732
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
8%