MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Akcja “Śniadanie daje moc” w SP 7

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 27 kwietnia 2016, 8:00
Aktualizacja: 13:41
Autor: Manu
Fot. BM
“Śniadanie daje moc” to ogólnopolski program edukacyjny, do którego przyłączyły się także dzieci z jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza. Podczas zajęć uczniowie poznają zasady zdrowego odżywiania się, przygotowują posiłek i uczą się poprawnego żywienia.

- Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu nasze dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Oprócz jedzenia, które przynoszą uczniowie z domu, w szkole dostają też mleko oraz owoce – mówi pielęgniarka szkolna Anna Kamecka.

W ramach programu “Śniadanie daje moc” dzieci poznały piramidę żywienia i dowiedziały się, jak powinno wyglądać śniadanie, które da im energię do nauki i zabawy przez cały dzień. Uczniowie poznali także zasady, że do szkoły przychodzi się po śniadaniu i ze śniadaniem, zawsze myje ręce przed posiłkiem, a mleko, jogurt, sery to podpora mocnych kości.

Nauczyciele biorący udział w programie zauważyli pozytywną zmianę wśród rodziców uczniów ze swojej klasy. Dodatkowo dzieci uczestniczące w programie częściej chwalą się wiedzą na temat zasad zdrowego odżywiania i chętnie rozmawiają na ten temat. Program wpłynął pozytywnie również na postawę rodziców. Zwiększył ich zaangażowanie w żywienie dzieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

CUW: tak czy nie?

Temat CUW–ów w oświacie powraca  

Podnieś kwalifikacje i zdobądź dobrą pracę

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~gościu 27-04-2016 8:12
"7" ma niezłe znajomości u władz jelonki.....cały czas tylko siódemka i siódemka jakby inne szkoły nie istniały. Na układy nie ma rady!
~GOŚĆ 27-04-2016 15:29
W innych szkołach śniadanie daje moc od lat i niekoniecznie z ciasteczkami w tle
~mama drugokolasistki 27-04-2016 18:50
Z tego co się orientuję Śniadanie Daje Moc obchodzone było w TRZYNASTCE 8 listopada, ponieważ wtedy w Europie obchodzony jest Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Po co" 7"robi akcję 6 miesięcy po fakcie i jeszcze się chwali???????????????????????????Co to ma na celu?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jubileusz miasta Erftstadt

Czech pobił rekord  

Co z tym SOR–em?

Ciężki rok w oświacie...  

O historii wrocławskiej kolekcji dawnej broni

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
840
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%