MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Akcja protestacyjna Filharmonii

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 17 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 17:39
Autor:
W związku z rozpoczętą akcja protestacyjną instytucji kultury na Dolnym śląsku, informujemu , że od dnia 16 .06.2005 do akcji przystępuje Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze . Akcja polega na oflagowaniu instytucji i zwrócenie uwagi społeczeństwa na tragiczną sytuację instytucji kultury.

Regionalny Sekretariat Kultury i Środków Przekazu NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk przy wsparciu Krajowej Sekcji Pracowników Instytucji Artystycznych ogłasza rozpoczęcie akcji protestacyjnej w dniu 15 czerwca 2005 roku od godziny 8 w wybranych Instytucjach Kultury na terenie Dolnego Śląska.

Celem akcji protestacyjnej jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na tragiczną sytuację Kultury w naszym kraju.

Wieloletnie zaniedbania Państwa w tej dziedzinie miały swój oddźwięk w postulatach Rezolucji nr 2 Kongresu Kultury Polskiej 2000, dotychczas nie zrealizowanych.

Obecnie doszliśmy do sytuacji, kiedy to nakłady Państwa na Kulturę mają wartość mikroskopijną i wynoszą 0,23 % PKB (Bułgaria 2 % PKB), co plasuje Polskę na ostatnim miejscu w Europie z dotacją 24 euro na każdego statystycznego Polaka (w Danii 216 euro).

Samorządowe instytucje kultury, utrzymywane przez Urzędy Marszałkowskie przy współudziale w dużej części ze specjalnych środków Ministerstwa Kultury, poprzez wejście w życie nowej ustawy, zostały pozbawione 80% środków przekazywanych przez Ministerstwo.

Zmiany reguł dotowania w połowie roku budżetowego spowoduje zapaść finansową, najdalej we wrześniu, wszystkich 17 marszałkowskich Instytucji Kultury na Dolnym Śląsku.

<b>Sztab Protestacyjny Teatr Polski Wrocław</b>

Z poważaniem
Wojciech Hryniewicz
Przewodniczący Komisji Zakładowej
NSZZ Solidarność przy Filh.Dol.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poranek rodzinny z Koziołkiem Matołkiem i Czarnym Billem

Czesi są spóźnieni

Zniewalająca wanilia

Anielska wystawa

"Ławeczka" w MDK Muflon – wkrótce

Większość za zmianą

Ferie na e–sportowo

Używki w kulturze

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
532
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%