MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Akcja powódź

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 4 czerwca 2009, 17:00
Aktualizacja: 17:01
Autor: Ania
Fot. Ania
Służby ratunkowe oraz Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego ćwiczyły dzisiaj jak skutecznie działać w czasie zagrożenia powodziowego. Zespoły ratownicze pojawiły się tam, gdzie zwykle zaczynały się jeleniogórskie powodzie i podtopienia, na ulicy Wiejskiej.

Strażacy, policjanci, ratownicy WOPR i pogotowia ratunkowego, pracownicy centrum kryzysowego oraz innych instytucji uczyli się współdziałania i odpowiedniego reagowania w momencie gdy pojawia się zagrożenie.

Ćwiczenia odbyły się w czterech częściach Jeleniej Góry: przy ulicy Witosa w Jeleniej Górze, na moście przy ulicy Wincentego Pola, na terenie wału przeciwpowodziowego oraz przy ulicy Wiejskiej. Uczestnicy szkolenia uczyli się, jak skutecznie i szybko udzielić pomocy ludziom i zwierzętom, uratować czyjeś życie, zdrowie oraz mienie w czasie powodzi. Sprawdzili również system łączności i integrowali się nawzajem.

- Założyliśmy sobie cztery cele. Pierwszy to współdziałanie zespołu zarządzania kryzysowego z poszczególnymi strażami i instytucjami, zgrywanie zespołów, oraz sprawdzenie funkcjonowania systemów łączności. Ważne jest też sprawdzenie w terenie ekipy naszego centrum, we współpracy z jednostkami biorącymi udział w usuwaniu skutków powodzi. – mówi Włodzimierz Belta, naczelnik wydziału zarządzania kryzysowego urzędu miejskiego - przeprowadziliśmy ćwiczenia zawiązane z ratowaniem życia, zdrowia i mienia mieszkańców Jeleniej Góry oraz udzielaniem im pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dzięki ćwiczeniom służby ratunkowe w Jeleniej Górze będą lepiej przygotowane do przeprowadzenia skutecznej akcji przeciwpowodziowej i zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dla odnowy wsi

Powstaje "Kuchnia Ducha Gór"

Spotkali się z Beatą Kempą

Komentarze (9) Dodaj komentarz

rymcycymcy 4-06-2009 17:29
A było coś zalane, czy ćwiczyli na sucho ? :)
~rat. 4-06-2009 19:02
Jelonka przyjechała sfotografować zwijanie sprzętu i to tylko tych ostatnich. Czyżby takie ćwiczenia były zbyt mało ciekawe dla reporterów, czy po prostu nie mogli trafić. Jelonka już wczoraj pisała gdzie i o której godzinie ćwiczenia się odbędą.
~Luki 4-06-2009 20:17
Ta a przyjdzie co do czego to i tak nie będą wiedzieć co robić albo będzie już za późno. Jak zawsze ... :)
~rat. 4-06-2009 23:23
Luki widać że stać cie co jedyne to pisać głupie posty i nie mieć zielonego pojęcia o ratowaniu życia i grupach ratunkowych(straż , wopr , pogotowie, policja itd) ale co pewnie jak by przyszło ci ratować kogoś albo widział byś zagrożenie życia to pewnie byś się odwrócił albo uciekł i głupa walił tak jak głupie posty piszesz. ale jak przyjdzie tobie zagrożenie życia to po kogo zadzwonisz albo do kogo się zwrócisz. Wtedy docenisz co ci ludzie robią i co jest najbardziej pochlebne dla nich to narażają własne życie i zdrowie by ratować innych i NO oczywiście ciebie
~ 5-06-2009 7:19
n a wiejskiej i tak wal bedzie przeciekal woreczki dale beda noszne
Ryba 5-06-2009 9:14
Do Rymcycymcy. Kierowca byl troche zalany ;)
~Alfons 5-06-2009 11:24
Piipi robiła za Marzanne , dostała bukiet pięknych mleczy w podziękowaniu, trochę opiła się wody z szambem ale odbiło się jej i jest wszystko OK.
~Olek 5-06-2009 12:51
wow!!!
~ja8899 26-06-2009 22:39
Mam pytanie dotyczące powodzi: Jak obecnie wygląda sytuacja w Jeleniej i okolicach i - może trochę na wyrost - na co się zapowiada? Pytam, bo w poniedziałek tj 29.06. mam jechać z córką do Karpacza i nie wiem na co się przygotować, czy normalnie można tamtędy przejechać? Będę jechać od strony Zielonej Góry. Bardzo dziękuję za jakiekolwiek informacje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przez Izery po trójkącie

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

„Zielony” przystanek

Kampania: Karkonosze – dodaj do ulubionych  

Most do rozbiórki

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1329
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%