MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Akcja na granicy

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 3 lipca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. ŁOSG
Podrobione prawa jazdy, cudzy dowód osobisty, Turek, który chciał nielegalnie przejść do Niemiec, próba przemytu kradzionego sprzętu RTV i zabytkowego mebla – tym zajmowali się podczas minionego weekendu strażnicy graniczni.

– Dwukrotnie, w drogowym przejściu granicznym w Jędrzychowicach, funkcjonariusze SG zatrzymali obywateli naszego kraju, którzy w trakcie kontroli posłużyli się podrobionym prawem jazdy – poinformowała porucznik Jolanta Woźniak, rzeczniczka Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Pogranicznicy zatrzymali także mieszkańca Kamiennej Góry, który w trakcie przekraczania granicy posłużył się cudzym dowodem osobistym. Pawłowi G. grozi grzywna, bądź kara pozbawienia wolności do lat 2.

W Zgorzelcu nie udała się próba nielegalnego przekroczenia granicy Turkowi, który chciał przedostać się do Niemiec, aby spotkać się z rodziną. W związku z naruszeniem ustawy o cudzoziemcach wojewoda dolnośląski zdecydował, że Turek zostanie wydalony z Polski.

Na granicy wpadł także Polak, który miał przy sobie skradzione na terytorium Niemiec radio marki JVC oraz mebel (bieliźniarkę) o cechach zabytku. Zatrzymany nie miał pozwolenia na wywóz tego przedmiotu od wojewódzkiego konserwatora zabytków. Mebel jest warty około 4 tysięcy złotych, a radioodbiornik – 600 złotych.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplice pod selfie

Czy chciałbyś naprawdę być na ich miejscu?

Nowy sprzęt dla OSP

Zachęcają do wsparcia Szlachetnej Paczki

Wypadek przy baniakach  

Remont ulicy Drzymały – jaka decyzja?

Niebezpieczne wyzwania

JZO z darem serca

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
449
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%