MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Akcja na granicy

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 3 lipca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. ŁOSG
Podrobione prawa jazdy, cudzy dowód osobisty, Turek, który chciał nielegalnie przejść do Niemiec, próba przemytu kradzionego sprzętu RTV i zabytkowego mebla – tym zajmowali się podczas minionego weekendu strażnicy graniczni.

– Dwukrotnie, w drogowym przejściu granicznym w Jędrzychowicach, funkcjonariusze SG zatrzymali obywateli naszego kraju, którzy w trakcie kontroli posłużyli się podrobionym prawem jazdy – poinformowała porucznik Jolanta Woźniak, rzeczniczka Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Pogranicznicy zatrzymali także mieszkańca Kamiennej Góry, który w trakcie przekraczania granicy posłużył się cudzym dowodem osobistym. Pawłowi G. grozi grzywna, bądź kara pozbawienia wolności do lat 2.

W Zgorzelcu nie udała się próba nielegalnego przekroczenia granicy Turkowi, który chciał przedostać się do Niemiec, aby spotkać się z rodziną. W związku z naruszeniem ustawy o cudzoziemcach wojewoda dolnośląski zdecydował, że Turek zostanie wydalony z Polski.

Na granicy wpadł także Polak, który miał przy sobie skradzione na terytorium Niemiec radio marki JVC oraz mebel (bieliźniarkę) o cechach zabytku. Zatrzymany nie miał pozwolenia na wywóz tego przedmiotu od wojewódzkiego konserwatora zabytków. Mebel jest warty około 4 tysięcy złotych, a radioodbiornik – 600 złotych.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wesoły festiwal kolorów

Wandale kontra naukowcy

Przełamywanie barier  

Będzie taniej za wodę i ścieki

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Zmiana kierownictwa prokuratury okręgowej

MZK i... wrzosy

Zygzakiem po ulicy

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
564
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%