MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Akcja MZK i policji w Nowym Rynku – jutro

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 2 września 2016, 16:54
Aktualizacja: 16:57
Autor: Z–R
Fot. Użyczone/MZK
Miejski Zakład Komunikacyjny w Jeleniej Górze wspólnie z policją przeprowadzi w sobotę (3.09) w Galerii Nowy Rynek akcję dla dzieci i dorosłych – z upominkami, konkursami, nagrodami. Potrwa ona od godz. 10.00 do godz.14.00.

Policjantki uczyć będą dzieci, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę oraz jak zachowywać się w autobusie. Maluchy mogą liczyć na drobne upominki oraz nagrody za aktywne uczestnictwo w imprezie. Wśród dorosłych zaś, tych którzy zdecydują się na wyrobienie sobie „Seby”, czyli nowoczesnego, wielofunkcyjnego biletu autobusowego, rozlosowane zostanie jego 50- złotowe doładowanie.

Jeleniogórzanie będą mogli również obejrzeć pierwszy hybrydowy autobus MZK, kursujący od dwóch miesięcy po ulicach naszego miasta. Akcja stworzy okazję, by porozmawiać na temat jego atutów oraz opłacalności użytkowania. W przyszłym roku MZK zamierza kupić jeszcze kilak takich autobusów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Równowaga między kulturą a naturą

Danuta Sadownik o uzależnieniach

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 2-09-2016 19:15
Dlaczego urzędnicy nakręcają się tą hybrydą i chcą wpakować przedsiębiorstwo w poważne koszty. Zużycie paliwa w zasadzie na poziomie konwencjalnego autobusu, a cena o wiele wyższa. Gwarancja minie i koszty naprawy mogą doprowadzić do ruiny najbogatszych, dlatego nie widać w innych miastach wielkiego tłoku w zakupach tego wynalazku. Wszystko to w sumie przypomina zachwyt nad kupnem pociągów Pendolino. Też były wycieczki, ochy, achy, a potem okazało się, że za cenę pociągu można kupić dwa z Bydgoszczy, równie dobre. Styl ten sam, bo i ekipa polityczna z tej samej opcji PO.
~ 2-09-2016 20:18
mowa trawa-podaj fakty
~do 19:15 3-09-2016 8:25
Świeta racja. Ja nigdy nie kupie auta hybrydy. Fajne jak nowe a po latach jak zacznie się psuć to lepiej zezłomować niż naprawiać. Wole auto na benzyne, wstawiam gaz i tanio się jeździ. Cena hybryd już przeraża przy zakupie.
~bo 3-09-2016 10:47
Macie rację. Ja też nigdy nie kupię autobusu hybrydy bo to duże, cięzko zaparkować i do galerii na parking podziemny nie wjedzie.
~ 3-09-2016 11:41
Z hybryda jest ogólnie jakaś dziwna sprawa i lokalna propaganda. Owszem autko ładne, przyjemnie się jedzie, dobra klima itp. Jeżeli chodzi o względy ekonomiczne... -mija się z celem. Ponad pół miliona drozsza od diesla. Mniej więcej za dwie hybrydy kupimy 3szt. euro 6. Na hybryda wydajemy +/- pół miliona więcej. Przy założeniu, że spalanie wyniesie tyle ile podaje producent, daje to jakieś 6-7l/100km mniej niż tradycyjny diesel. Autobus w JG w zaleznosci od lini przejeżdża ok 300km dziennie. Przy założeniu 4zł za litr ON . 500 000zł które zapłaciliśmy więcej za hybryde zwróci sier JUŻ po jakiś 20latach :) Ps.Pan prezes MZK sam przyznał, że hybryda ma większe spalanie niż w katalogu
~psomacz 3-09-2016 16:44
Mój mały Piesek, spełnia funkcje nauczyciela na Zabobrzu. Podchodzi do krawężnika i stoi czekając na mnie. Kiedy podchodzę, patrzy pytająco i na hasło IDZIEMY, psim truchtem pokonuje ulicę i to tylko po pasach. Bardzo często słyszę wówczas głosy mam lub babć do swoich małych: WIDZISZ JAKI MĄDRY PIESEK? UCZ SIĘ OD NIEGO. Albo jeszcze lepiej: WIDZISZ JAKI MĄDRY PIESEK? JAK PIĘKNIE PRZECHODZI PRZEZ ULICĘ? NIE JAK TY BARANIE, KŁUSEM BYLE DO PRZODU, BEZ OGLĄDANIA SIĘ. Nie wiem co wówczas odczuwa Piesek, ale po lekkim uśmiechu mogę wywnioskować, jakie to myśli krążą po małym, ale bardzo mądrym łebeczku.
~jego mać 3-09-2016 16:48
Podobno papież w Rzymie jeździ czasami autobusem. Nasz proboszcz poczuł się nieswojo i też kazał sobie kupić autobus. Może nawet HYBRYDĘ P.S. Nie wiem jak on, ale dla mnie słowo HYBRYDA brzmi prawie jak Lucyfer.
~ 3-09-2016 16:58
Papież jeździ autobusem, ale nasi włodarze nie, dlatego rozkład jazdy i pomysły z rowerami w autobusach bez odrębnego dla nich miejsca są takie jakie są. Jak się "myśli" w teorii, a nie sprawdza samemu możliwości realizacji swoich pomysłów z sufitu, to potem rzeczywistość skrzeczy.
rymcycymcy 3-09-2016 22:46
Taka hybryda to mi się kojarzy ...trochę z babą, a trochę z chłopem ! :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wybory parlamentarne (aktualizacja)

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Apel do parlamentarzystów

Święto województwa  

Jesienne remontowanie – jakich fachowców potrzebujemy?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
741
Tak
15%
Nie
65%
Nie wiem
21%