MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Akcja czytelnicza Ryszarda Kiełka u pierwszaków

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 1 grudnia 2011, 8:22
Aktualizacja: 8:23
Autor: Angela
Fot. Organizator
Odznaczony Orderem Uśmiechu Ryszard Kiełek sprawił wielką frajdę najmłodszym uczniom jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza. Wzorem ubiegłych spotkań, w ramach ogólnokrajowej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” pod patronatem Fundacji ABC XXI po raz kolejny włączył się w imprezę czytelniczą dla dzieci z klas pierwszych.

Ryszard Kiełek to jeden ze starszych stażem wolontariusz w Polsce. Jako absolwent jeleniogórskiej „siódemki”, z przyjemnością odwiedza swoją byłą szkołę, by reklamować atuty głośnego czytania. - Czytanie nie tylko buduje szczególną więź między dorosłym a dzieckiem, ponadto sprzyja szybszemu, samodzielnemu i poprawnemu mówieniu, a to jest szczególnie istotne zwłaszcza w przypadku najmłodszych uczniów. Mało się o tym mówi, ale przecież czytanie uczy także wartości moralnych, przez co chroni przed uzależnieniem od multimediów – stwierdza Ryszard Kiełek.

W placówce odbywają się cykliczne zajęcia czytelnicze, a do akcji czytania dziecku zaangażowani zostali również rodzice uczniów. - Wszyscy chętni do głośnego czytania wierszy, bajek lub baśni mogą spotykać się w klasie i zaprezentować swoje umiejętności, czytając zarówno swoim pociechom, jak i ich koleżankom i kolegom – mówi Małgorzata Soból, wychowawczyni i nauczycielka klasy pierwszej.

Ryszard Kiełek przygotował dla dzieci wiele atrakcji, opowiedział o swej działalności i rozmawiał z pierwszakami o tym, czy i dlaczego warto być dobrym człowiekiem. Jego zaangażowanie w promocję czytania najmłodszym trwa już tak od lat i jest inwestycją w kształtowanie przyszłych świadomych odbiorców kultury.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wsparcie dla zdalnej nauki

Koderzy ze Ścięgien

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Spotkali się z Beatą Kempą

Czas na egzamin ósmoklasisty

Nabór do szkół ponadpodstawowych  

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1331
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%