MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Akcja „Bezpieczeństwo nad wodą"

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 1 czerwca 2018, 16:19
Aktualizacja: Niedziela, 3 czerwca 2018, 23:35
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Już niebawem wakacje, dlatego warto pomyśleć o tym jak przygotować się do bezpiecznych pobytów nad wodą. Na początku tego roku Klub Sportowy Just Swim Jelenia Góra przeprowadził w jeleniogórskich przedszkolach serię prelekcji dla dzieci dotyczących bezpiecznego przebywania w wodzie i nad wodą. Analogiczne zajęcia przeprowadzone zostaną teraz w jeleniogórskich podstawówkach.

- Just Swim to klub, który nie tylko uczy pływać ale też kładzie ogromny nacisk na edukowanie dzieci w kwestii bezpieczeństwa przebywania w wodzie i nad wodą. Niestety świadomość tego jak niebezpieczna jest woda i jak postępować aby czas spędzony na kąpieliskach był czasem spokojnym i bezpiecznym jest wciąż mała. Dla naszego klubu priorytetem jest edukacja dzieci ponieważ wiedza zapewni im bezpieczeństwo i będą mogli uzyskaną wiedzę przekazać dorosłym - mówi Marcin Binasiewicz, trener KS Just Swim.

Podczas zajęć dzieci poznają podstawowe oznakowania jakie występują na kąpieliskach, zasady bezpiecznego przebywania nad wodą, zapoznają się z pracą ratownika, nauczą się jak postępować w sytuacjach zagrożenia. Zajęcia dedykowane są uczniom klas I-III z jeleniogórskich szkół podstawowych, przeprowadzane będą w czerwcu. Udział w nich jest bezpłatny. Zajęcia odbywają się na terenie szkół. Aby wziąć udział w prelekcjach należy skontaktować się z Klubem Sportowym Just Swim Jelenia Góra, tel.: 534 737 600 lub klub@justswim.pl

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Działka nad zabytek?

Spotkali się z Beatą Kempą

Szosowy Klasyk Szklarska Poręba – będą utrudnienia w ruchu

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Trwa rozbudowa SOSW

Nadbrzeżna gotowa

Janowickie siatkarki awansowały na MP!

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1287
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%