MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Akcja "Bezpieczeństwo dziecka na drodze"

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 29 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 19:12
Autor: Oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze kom. Edyta Bagrowska, R
Fot. Artur Wilimek
W dniu 23.09.2005 w Szkole Podstawowej nr 10 odbyło się spotkanie „Bezpieczna droga do szkoły”.

Jak co roku w okresie września spotkania takie są organizowane przez Koncern Paliwowy Statoil przy współudziale instytucji szeroko zaangażowanych statutowo w sprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego Straży Miejskiej i Policji Sekcji Ruchu Drogowego i Sekcji Prewencji do spraw nieletnich.

Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” oraz programu prewencyjnego „ Nie daj się uzależnieniom”. Działaniami zostali objęci uczniowie wszystkich klas I Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Morcinka w Jeleniej Górze.

Podczas została przeprowadzona pogadanka na temat bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym oraz rozdano ulotki i broszury.

Dzieci otrzymały książeczkę prewencyjną „Policja nie tylko dzieciom” i „Kodeks młodego rowerzysty” oraz kamizelki, znaczki odblaskowe i gry planszowe dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Funkcjonariusz Straży Miejskiej przygotował wspólnie z Sekcją Ruchu Drogowego miasteczko autochodzikowe, w którym dzieci zapoznawali się ze znakami drogowymi i sytuacjami w jakich może dojść do wypadku.

W akcji wzięło udział 80 dzieci., wychowawcy tych klas, Pani Danuta Gajlewicz, Wicedyrektor Szkoły, Pan Piotr Stawski – Kierownik Stacji Statoil Polska.

Na zakończenie został podsumowany konkurs rysunkowy „Bezpieczna Droga do Szkoły”, gdzie za pierwsze miejsce uczeń klasy pierwszej otrzymał rower oraz wszystkie dzieci dostały upominki przygotowane przez Koncern Paliwowy Statoil, Straż Miejską i Policję.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oddawali krew pamięci Kresowian

Pomnik Nepomucena odrestaurowany

Policyjna akcja "Pieszy"

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~adi 29-09-2005 10:11
łepek na rowerze jest bardzo szczęśliwy. aż mu zazdroszczę.
~Z wyrazami szacunku - ro 30-09-2005 14:30
Jak dobrze, że w Jeleniej Górze mamy tak prężnie działającą Straż Miejską! Powinni nam wszyscy zazdrościć! Ciekawy jestem, czy wszyscy dostrzegają ile to swojego czasu, pracy i zaangażowania wkłada pan Grzegorz , aby przygotować i umilić naszym dzieciom czas? A nawiasem mówiąc nasze dzieci też są szczęściarzami, bo przez zabawę uczą się bezpieczeństwa. Życzę wytrwałości, zdrowia i dalszych sukcesów naszym Strażnikom Miejskim i Policji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Niewybuch w Złotoryi

Biuro Rzeczy Znalezionych w Bolesławcu

Bobry na Zabobrzu

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
367
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
14%