MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Akademicka sztampa

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 17 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 17 października 2007, 14:00
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Zamiast ciekawych pokazów i prelekcji – panel i wykłady.

Trudno oceniać imprezę, zanim się odbyła, ale już sama lektura programu jeleniogórskiej odsłony nadchodzącego Festiwalu Nauki nie nastraja zachęcająco.

Ci, którzy spodziewają się interesujących pokazów multimedialnych, czy innych atrakcji, które jeleniogórzanom naukę przybliżą, mogą tylko pomarzyć. Będą za to akademickie debaty.
Dwudniowa impreza rozpocznie się w czwartek panelem dyskusyjnym. Tematem będzie kapitał społeczny w samorządzie terytorialnym. Trudno zakładać, że taka pozycja będzie cieszyła się wzięciem wśród jeleniogórzan.

W roli prowadzących pokażą się dziekan WGRiT prof. Ryszard Brol, prezydent Jeleniej Góry dr Marek Obrębalski oraz dr Marian Kachniarz, były starosta kamiennogórski.
Panowie będą dyskutować, między innymi, o przyczynach różnic w rozwoju poszczególnych miast, mimo ich zbliżonego potencjału. Początek panelu w południe w sali nr 50 w siedzibie uczelni przy ul. Nowowiejskiej w Jeleniej Górze.

Dzień później Akademia Ekonomiczna proponuje wykład zatytułowany „Portret Europy w danych Eurostatu” prowadzony przez pracowników naukowych uczelni dr Elżbietę Sobczak, dr Małgorzatę Markowską oraz dr Beatę Bal Domańską. Prelegentki przedstawią, między innymi, pozycję Polski na tle krajów Unii Europejskiej. Wykład odbędzie się w piątek, 19 października, w auli Akademii Ekonomicznej przy ul. Nowowiejskiej.

Szkoda, że do Jeleniej Góry nie zawitają takie elementy, które znamy choćby z migawek telewizyjnych ukazujących przebieg popularnych festiwali nauki w innych miastach, gdzie rzeczywiście nawet zupełnie nie zainteresowani wiedzą na poziomie wyższym, mogą coś dla siebie znaleźć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Jan Sopata na emeryturze

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~nnn 17-10-2007 14:03
Ktoś niedoinformowany pisał ten felieton (pewnie jakiś niedoszły absolwent) nie Marek kachniarz tylko Marian, a poza tym Festiwal Nauki to nie tylko pokazy ważenia piwa – dla niektórych dyskusja na temat kapitału społecznego czy prezentacja multimedialna nt. danych eurostatu może być czymś ciekawym. Widzę, że w Redakcji Jelonki musi być ba....ardzo nudno skoro takimi nudnymi tekstamui powiewa. No, ale jak się nie ma czego przyczepić....to zawsze można coś, co się jeszce nie odbyło źle ocenić. Ciekawa jestem, czy autor pojawi się na której prezentacji aby się przekonać czy faktycznie będzie aż tak nudno
~ja 17-10-2007 14:42
każda uczelnia może pochwalić się na otwartych wykładach swoją działalnością. jężeli dla kogoś to nudne to trudno. nic nie stało na przeszkodzie aby do festiwalu włączyła się politechnika i kolegium ale ich nie ma. więc jesli chociaż coś się w jg dzieje to trzeba to uszanować
~jelgór 17-10-2007 15:54
Nie no, 2 przypadkowe wykłady wyrwane z kursu, który i tak się daje studentom, to faktycznie porażka. Nie będę podpowiadał, co można zrobić, ale można wiele, jak się umie.
~rrk 17-10-2007 16:56
W tamtym roku to było tak że pani czytała z prezentacji na powerpoincie , w której były błędy , a na sali nie było miejsca żeby usiąść , bo wszystko obsadził biochem z norwida .
~jelggór re 17-10-2007 18:09
Raczej przypadkowa jest ta ocena wykładu ,który się jeszcze nie odbył.Takie zwykłe bla..bla.A może jelgór poprowadzi wykład??
~studentka 17-10-2007 21:53
"Kapitał społeczny w samorządzie terytorialnym" to dla mnie bardzo ciekawy temat – żałuję, że studiuję w innym mieście i nie będę mogła uczestniczyć w panelu. Mam nadzieję, że będzie gdzieś później dostępna relacja z tego wydarzenia...
~toja 17-10-2007 22:24
której politechniki nie ma,odrobina dobrej woli lub minimum zainteresowania czwartek od rana zapraszamy do Cieplic.
~ja 18-10-2007 7:41
to jeżeli jest politechnika to przepraszam. tylko dlaczego w takim razie nikt w artykule tego nie wspomina, tylko krytykuje program przygotowany przez jedna uczelnie? czyzby taka linia krytykować wszystko co się na ae dzieje...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Co z wodą w zalewie złotoryjskim?

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Magistrat do remontu

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
757
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%