MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Akademia samorządowa w Cieplicach

Wiadomości: Jelenia Góra/Cieplice
Środa, 26 sierpnia 2009, 14:14
Aktualizacja: 14:16
Autor: Rylit
Fot. Rylit
Polsko–Niemieckiej Letniej Akademii Samorządu Terytorialnego będącą projektem partnerskim Fundacji Współpracy Polsko–Niemieckiej oraz Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej przy czynnym udziale Centrum Samorządu Lokalnego w Jeleniej Górze.

Do piątku w salach zabytkowej auli Pałacu Schaffgotschów gdzie mieści się zamiejscowy oddział Politechniki Wrocławskiej odbywają się wykłady Letniej Akademii Samorządu Terytorialnego przeznaczone dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, starostów samorządów gminnych i powiatowych leżących wzdłuż granicy polsko-niemieckiej. To kolejne spotkanie w ramach przedsięwzięcia, które ma podnosić wiedzę urzędników samorządowych i uczyć jak najlepiej wykorzystywać istniejące możliwości.

Wykładowcami są profesorowie, dyrektorzy, prezesi i doradcy, wybitni specjaliści w dziedzinach dotyczących samorządu, ochrony środowiska i współpracy terytorialnej. Wykłady prowadzone są w językach: niemieckim i polskim. Oprócz teoretycznych wykładów prowadzonych na terenie politechniki organizatorzy letniej akademii przewidzieli warsztaty kulturowe, turystyczną promocję gminy i turystyczne wizyty studyjne.

Uczestnicy wszystkich zajęć Letniej Akademii Samorządu Terytorialnego otrzymają stosowny dyplom sygnowany przez Wyższą Szkołę Administracji Publicznej w Szczecinie, Fachhochschule, Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Traktorek ze zrzutki

Razem bezpieczniej

W obronie zwierząt

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~mim 26-08-2009 20:39
Kilkanaście osób,które tam widać na fotkach- toż to para w gwizdek. Dlaczego nie widzę radnych z Jelonki,powiatu i kilku naszych gmin? Czyżby krąg wtajemniczonych miał być mały ? Widzę ,że coś nie tak z informacją o pożytecznym -bądż co bądź- przedsięwzięciu. A gdzie pan H. Papaj -Przewodniczący Forum Przewodniczących Rad Gmin i Powiatów Dolnego Śląska ?? Według jakiego klucza zapraszano? Wiedzą chyba tylko organizatorzy.
~nie zadowolony 26-08-2009 23:51
Organizatorzy macie pałę z organizacji imprez.Nie nada wam !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Strata przy Kilińskiego?  

Odpust na szczycie

Seans plenerowy z Janem Nowickim

Kto strzelał do konia?

Zmiany w jeleniogórskim Schronisku dla Małych Zwierząt  

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
504
Tak
86%
Nie
10%
Nie mam zdania
5%