MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Akademia policyjna w natarciu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 14 stycznia 2009, 10:58
Aktualizacja: Czwartek, 15 stycznia 2009, 8:03
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Ubrani w policyjne uniformy, w czapkach z orzełkiem i w większości dziewczyny – to uczniowie klasy o profilu policyjnym lubomierskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, którzy dziś odwiedzili Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze. Miejsce pracy tych, których zawód jest przedmiotem marzeń licealistów.

To jedna z nielicznych tego typu klas w regionie i na Dolnym Śląsku. Uczą się tam młodzi ludzie, którzy zamierzają przyszłość związać z mundurem i z walką z przestępczością. Jak na razie większość nie zamierza zmienić planów. – Będę policjantką. Zawsze fascynował mnie ten zawód i dlatego wybrałam szkołę w Lubomierzu. Tu mogę zrealizować swoje marzenia – powiedziała nam Izabela Knapp.

O ile młodzie mają swoją wizję wykonywania zawodu policjanta, na którą nie rzadko wpływają filmy kryminalne i ogólne wyobrażenie, o tyle rzeczywistość bywa zupełnie różna. O tym mieli okazję przekonać się dziś podczas wycieczki do Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – Przebywają na obozie szkolnym w Szklarskiej Porębie – mówi podinsp. Tomasz Szczurowski, naczelnik wydziału prewencji, który osobiście oprowadzał dziś gości po siedzibie garnizonu jeleniogórskiej policji.

Goście odwiedzili stanowisko kierowania. Tu pracuje oficer dyżurny z zespołem pomocniczym. Tu wpływają wszystkie zgłoszenia od ludzi. Tu tętni serce komendy. Stąd dysponowane są patrole i koordynowane są działania poszczególnych policjantów. – Mamy rozmaite sposoby łączności. Poprzez radiostację możemy rozmawiać nie tylko z patrolami na terenie miasta i powiatu, lecz także w kraju – tłumaczył podinsp. Szczurowski. – Wszystkie rozmowy są nagrywane, zarówno te prowadzone przez stację, jak i zgłoszenia od obywateli – dodał, przestrzegając, że policja ma możliwości namierzenia numeru, spod którego dzwoni się na 997. – To ostrzeżenie dla żartownisiów, którzy zgłaszają fałszywe alarmy.

Uczniowie z Lubomierza, którym towarzyszyli nauczyciele: Feliks Bielewski oraz Rafał Głowacki, obejrzeli także policyjny magazyn broni i wyposażenia. Robili sobie zdjęcia w uniformie funkcjonariuszy prewencji (kamizelka kuloodporna, tarcza i pałka służbowa). Zobaczyli także pokaz umiejętności psów służbowych.

– Czas w Szklarskiej Porębie dziewczęta i chłopcy spędzają intensywnie. Wczoraj mieli zajęcia na strzelnicy, dziś zwiedzają komendę, jutro będą jeździć na nartach – usłyszeliśmy. Oprócz tego mają normalne lekcje. Uczniowie cieszą się, że wybrali właśnie tę szkołę. – Na pewno nie jest nudno – zapewnili nas. – Gdyby za moich czasów była taka szkoła, na pewno bym do niej poszedł – powiedział podinsp. Tomasz Szczurowski. Dla funkcjonariuszy z Jeleniej Góry taki pokaz to także możliwość pozyskania w przyszłości nowych kadr. – Zawsze lepiej, jeśli do służby przyjdą ludzie przygotowani i zdecydowani niż ktoś z ulicy – usłyszeliśmy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa "Davos" w Karpaczu

To będzie wzruszający maraton!

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Komentarze (49) Dodaj komentarz

~zz 14-01-2009 11:17
o łał.
zły23 14-01-2009 11:56
i wyrosną nam służbisci....... dla których sukcesem będzie złapanie jakis młodych osób na piciu piwa...przynajmiej jelonka.com będzie miała o czym pisac....
~PijMleko :) 14-01-2009 12:46
Nasza Piipi Tam Sie Uczy ;) Chce zostac Komisarzem
~Agata 14-01-2009 12:56
szał jakiś, różowa bluza, adidasy - prawdziwa szkoła policyjna - absurd ubrali by się porządnie jak przystało a nie szopkę kręcą
~zenonek 14-01-2009 13:12
nie o łał - tylko: o piipi :))
~gh 14-01-2009 14:45
O a z pana Tomasza Sz. to niezły amant!
~onn 14-01-2009 15:09
Panie Naczelniku niewdzięczna rola. Słynie Pan z tego, że nie powinno się takich osób do firmy przyjmować bo są nieporadne. A tu proszę w roli przewodnika ! ;)
rymcycymcy 14-01-2009 15:28
W Lubomierzu mieli zawsze dobre pomysły. Dawniej uczono na przedszkolanki. To była strasznie fajna szkoła, bo było 2 - 3 facetów i same panienki ...po prostu raj ;) Teraz "Akademia policyjna" ;) ...to jasne - Lubomierz stolicą komedii ;))) Ciekawe jak często dziewczyny mają tam zajęcia z suszarek ;)
~Zdziwiony 14-01-2009 15:56
Takie akademie policyjne nie mają racji bytu ! Gdyby zawód policjanta stał się profesją ELITARNĄ i wymagająca specjalnych umiejętności, to klasy o profilu policyjnym jak najbardziej byłyby potrzebne. Jednak nie oszukujmy się, żeby zostać zwykłym funkcjonariuszem wystarczy roczne przeszkolenie, na którym to można zdobyć wszystkie wymagane kwalifikacje. Nie chce deprecjonować zawodu policjanta, ale obecnie jest tak, że wybierają go ludzie, którzy nie mają innych perspektyw na przyszłość ( w naprawde skrajnych przypadkach, są to idealiści, dla których jest to pewien styl życia ). Można zadać teoretyczne pytanie : Kto poświęci 3 czy 4 lata nauki, zeby sotać policjantem i zarabiać 2 tysiące na ręke, a dodatkowo dostać stesującą i niebiezpieczną dla zdrowia pracę ? Nie mowiąc już o istnym "burdelu" panującym w naszej polskiej policji i o bardzo utrudnionej ścieżce awansu w szeregach tej instytucji. Nie chcę nikogo obrażać, ale uczniowie tej policyjnej szkoły nie wyglądają na takich, co są w stanie poradzić sobie z każdym zagrożeniem i błyskawicznie ocenić sytuacje ( nieodpowiedni ubiór naprawdę rzuca się w oczy ). Moja konkluzja jest taka, że dopóki młody funkcjonariusz policji nie będzie zarabiał powyżej średniej krajowej, a jego zawód nie będzie wymagał rzadkich i wyjątkowych umiejętności do nabycia, to dopóty zawód stróża prawa nie będzie potrzebował specjalnych szkół .
~oli 14-01-2009 15:57
~praca w policji 14-01-2009 16:16
za tysiąc parę zlotych 7 dni w tygodniu na trzy zmiany "przygoda"z narkomanami,bandziorami,patologią,trupami itp.Tylko POZAZDROSCIC takiej fuchy.
Robcio 14-01-2009 16:35
Na zdjęciu 25 pan policjant w pełni wyposażony nawet telefon ma którym trzeba się pochwalic a może podkreślić swoją ważność, na 19 zdjęciu natomiast pan policjant pokazuje swój nadzwyczajny szacunek do młodzieży trzymając ręke w kieszeni - być może też ma telefon i właśnie sięga po niego. do Agaty spójrz na wszystkie inne dziewczęta albo mają stopy wielkie albo w magazynie tylko obówie dla takich stóp. Ja usprawiedliwiam koleżankę w tych halówkach kurtke jej dali o niebo za dużą butów nie założyła bo pewie zostały tylko dłuższcze od jej wzrostu wyglądała by komicznie. w ogóle to przypomina mi się jak chodziłęm kiedyś, jak jeszcze mamuty po ziemi chodziły do przedszkola też na Nowowiejską mieliśmy wycieczke też oglądaliśmy panów wtedy jeszcze milicjantów - i to wlłaśnie mi się z tym kojarzy dziecinada. Policjo jeleniogórska wypadliście dzięki panu fotografowi jak niechluje i pokazaliście swój stosunek dosłużby -
~xzc 14-01-2009 16:40
Fakt wielu policjantów to zwykłe zlepy i zakompleksione buraki...może czas na jakieś zmiany???
~ago od kosmosu 14-01-2009 16:46
Rozumiem, że Policja zawsze bardzo potrzebowała maszynistek, tylko po co ich aż tyle...? ):-|
~Żbik 14-01-2009 17:58
Jeżeli młody człowiek zdecydował się pełnić zawód policjanta,to bardzo dobrze ,że poświęci mu cztery lata nauki w Liceum Ogólnokształcącym w klasie o profilu policyjnym.Uczniowie wypowiadali się,iż wybór tego zawodu jest ich marzeniem życiowym i fascynacją.Osobowość młodzieży w tym wieku nabiera kształtu do przejścia w okres dorosłości.Jeżeli wybór szkoły był trafny,rokuje to dobrą przyszłość zawodową ,osobistą i honorową. Kształcenie w klasie ukierunkowanej na zdobycie zawodu -policjanta,nie jest tożsame z rocznym przeszkoleniem p.Zdziwiony z godz15:56 "na którym mozna zdobyć wszystkie kwalifikacje"-jak Pan pisze powyżej.Kursy i szkolenia są instrumentem pomocniczym dla zawodowców,stanowia element doskonalenia zawodowego.Zdziwienie Pana,że "takie akademie policyjne nie mają racji bytu" jest chybione, ponieważ jest to przenośnia uzyta przez autora w tytule artykułu. Młodym adeptom policji ze Szkoły w Lubomierzu życzę wytrwałości w nauce oraz ukończenia Akademii Policyjnej.
~ago od kosmosu 14-01-2009 18:40
i skąd potem brać te patrole piesze... ciekawe, czy ktoś o tym pomyślał... bo na razie to "ślicznie wygląda", po tej szkole będzie "wyglądać ślicznie", ale czy bezpieczeństwo ludzi na ulicach się od tej "śliczności" zwiększy...?
~papadryl 14-01-2009 21:10
Towarzyszący policji każdego państwa na świecie syndrom armii okupacyjnej,powodujący u częsci populacji niechęć do tej instytucji to zjawisko oczywiste i powszechnie znane,pewnie także policjantom.W Polsce jednak dochodzi do tego wszechwiedza malkontentów twierdzących na wszelkich możliwych forach,że policjanci to nieudacznicy,lekarze-to wiadomo,księża-strach gadać,tirowcy-o matko i córko,żołnierze-no proste,że agresorzy napadający na niewinnych talibów,nauczyciele-szkoda gadać,itp,itd.Tymaczasem jako człek nieco bywały muszę uczciewie przyznać,że police mamy całkiem spoko,nie wierzcie opowieściom najemnych zrywaczy truskawek,czy wstawiaczy okien,którzy opowiadają cuda wianki o niemieckich,francuskich ,czy amerykańskich robocopach.
~Aldon 14-01-2009 21:27
No już chyba starczy z tymi panienkami w Policji. Zresztą teraz w Policji jest tak , że jak nie można znaleźć roboty to się idzie do Policji bo każdego przyjmą. Kiedyś to taka Pani co pała jest dłuższa od niej, a do kasku by dwie głowy weszły to nawet nie miała by co szukać w kadrach. Zresztą jak jest to chyba każdy widzi na ulicy !!!!!!
~Mamuśka 14-01-2009 22:12
Żenujące są wypowiedzi niektórych internautów, Zdziwiony pewnie ukończył tylko podstawówkę albo też i nie, " obuwie raczej nie pisze się przez "ó", a jego styl wypowiedzi ma wiele do zyczenia. Może zazdrości, że młodzi ludzie mają jakieś ambicje. Czepiacie się (zły23, zdziwiony, ago , nie czytając artykułu), dla mnie jest to wyraz dużej zazdrości. To nie są policjanci, to jest młodzież, która być może w przyszłości stanie w szeregach policji, zeby chronić porządnych ludzi od takich " wyrzutków społeczeństwa". Zgadzam się z wypowiedziami Żbika i papadry. A Wy tam na tym obozie bawcie się dobrze, zycie przed Wami, w Was siła:):):):)
~Mamuśka 14-01-2009 22:14
A wracając do ubioru. Ta młodzież nie jest na służbie tylko na obozie. Popatrz lepiej lumpie na siebie jak chodzisz ubrany
~ago od kosmosu 14-01-2009 22:34
do Mamuśki. Naprawdę nie mam im czego zazdrościć. Zobaczyłam i przeczytałam w artykule, że w większości uczniami są dziewczęta. Szkoda ich na ulice. Już widzę, jak lumpy uliczne trzęsą przed nimi portkami. Widzę na zdjęciach markowanie sytuacji ulicznych - przyszłe policjantki używają jako zasłony tarcz policyjnych, a inne dziewczyny markują atak. Można sobie wyobrazić, jak one poradzą sobie na ulicy, z prawdziwym niebezpieczeństwem, a wtedy ich przeciwnikami nie będą koleżanki. Nie wyobrażam ich sobie w patrolach ulicznych. Jeżeli chcą pozostać w policji, to powinny po skończeniu tej szkółki albo iść dalej na studia, np. prawnicze lub inne, przydatne w policji (czego im życzę), albo ... zostaną maszynistkami. Czego im nie życzę. Zazdrościć zaś nie mam czego. Praca w Policji to ciężki chleb, na dodatek nie jest dobrze opłacana.
~reMamuśka 14-01-2009 22:47
rzeczywiście bycie policjantem jest powodem do zazdroście hehe
~Sierżant 14-01-2009 22:48
Popieram wypowiedź Mamuski bo dobry i wyszkolony policjant powinien szanować swoją funkcję i czuć zamiłowanie do swojego zawodu a także wychodząc do pracy powinien być zadowolony a tak zaprawdę doświadczenie zdobywa się całe życie a kiedy będzie lepszy czas jak młode lata . A tak pozatym na obozie jest super naprawdę polecam taką klasę :) pozdro dla mojej klasy I d
piipi 14-01-2009 23:17
..do - [~Mamuska..]..Taka szkola jest wspaniala,bo ona ..ROWNIEZ "produkuje" *dobre zony i *dobrych mezow !!.~MARZENIE **.
~zioooooooooom 15-01-2009 5:18
~Uczeń 16-01-2009 10:38
Robią z tej policyjnej klasy nie wiadomo kogo, a tak naprawdę to my klasy wojskowe jesteśmy renomą tej szkoły.Ich mundury trochę nazbyt przypominają kominiarzy
~twoja_stara 16-01-2009 17:13
Wątpie aby ta młodzież coś osiągnęła....wyrośnie taka banda służbistów...wogóle nie przydatnych na ulicy....Mundury mają jak prawdziwi posterunkowi....ale mundur to nie wszystko,prawda??
~Aspirant 16-01-2009 17:39
Policja to dobry pomysł ,stoimy po drugiej stronie by was chronic a ,,wy'' sie nabijacie ... (do zły23)ciekawe gdzie dzwonisz jak ci cos ukradna albo jak cie pobija co?? zastanów się najpierw a potem pisz...
~zaciekawiony 16-01-2009 23:08
Ale i tak największe wrażenie zrobił na mnie ten różowy plecaczek.Jest ekstra!!! Pozdrowienia dla dowódcy
~ago od kosmosu 16-01-2009 23:19
do Aspirant. Policja to bardzo dobry pomysł, ale trzy razy więcej kobiet niż mężczyzn w tej policji to chyba złe proporcje, nie uważasz? A tak jest w tej szkole. Ciekawe, czy przed przyjęciem do tej szkoły zostały poddane testom psychologicznym.
~dowódca 17-01-2009 20:09
Jestem dumny z obozwiczów w Szklarskiej Porębie!!! A wszyscy Ci którzy piszą o tej klasie niepochlebnie są ludźmi małostkowymi czepiajacymi sie sczegółów!Wszystko co nowe wzbudza falę róznych opinii!!!! Kochani wierzę,że nie bierzecie do serca tych płytkich wypowiedzi sfrustrowanych i niedowartosciowanych internautów!!!
~kadet20 18-01-2009 13:11
Tak naprawde to te złośliwe komentarze są od "ludzi" jeśli można ich tak nazwać, którzy nie mają żadnych ambicji i celów czy ktoś broni Panom wstąpywać do szeregii policji?? Nie tylko, że w dzisiejszych czasach to kobiety są odważniejsze i bardziej opanowane POZDROWIENIA DLA MOJEJ KLASY:p) Damy radę!!
~ago od kosmosu 18-01-2009 13:55
do kadet20. Z tym opanowaniem to oczywiście jak najbardziej masz rację, ale dobrze byłoby aby te dziewczęta nie poprzestały na tej szkole, lecz kształciły się dalej, czego im z całego serca życzę. A co do samej szkoły - to od czegoś trzeba zacząć!
~Generał 18-01-2009 21:51
Zupełna nowość!To naprawdę jest interesujące!Gratuluję pomysłu i życzę sukcesów w pracy zawodowej! Dobrze ,że już w tym wieku młodzież zaczyna myśleć o swojej przyszłości...
~rasko 19-01-2009 18:54
prawda jest taka że ta szkoła jest zupełnie nie potrzebna do policji może iść każdy po maturze, a ukończenie tej szkoły nic nie daje :)
~kadet20 19-01-2009 21:55
do rasko .No może i masz racje, ale czy każdy po maturze będzie miał przeszkolenie z ŚPB jeżeli wiesz co to jest i czy każdy będzie już uodporniony na tego typy teksty jak takich zazdrośników JAK TY no raczej nie!! To co wymieniłam to tylko dwa argumenty jest wiele rzeczy których inni uczniowie nie nauczą się w zwykłym liceum!!! A na tego typu teksty szkoda odpowiadać ....
~Sierżant 19-01-2009 21:56
Do (rasko)Po takiej szkole masz pojęcia o co chodzi w policji. Kiedy na szkółke idziesz po maturze to po paru dniach nie wiesz jak sie nazywasz bo jeżdzą na tobie jak na psie a tylko dlatego że nie znasz podstawowych rzeczy np. musztra policyjna i podstawy prawa !!! Lepiej pomyśl a dopiero potem pisz !!!
~KADETKA11 20-01-2009 10:59
Jestem uczennicą tej klasy i bardzo się ciesze ze otworzyli tan profil. Dzięki temu mogę doświadczyć ciekawszych rzeczy niż tylko siedzenia w ławce szkolnej. W przyszłości mam zamiar zostać policjantką i to dobra policjantką, ta szkoła na pewno mi w tym pomoże... Policja jest negatywnie odbierane przez społeczeństwo i cała moja klasa dobrze wie że praca funkcjonariusza wcale nie jest łatwym chlebem, jednakże ktoś musi wykonywać ten zawód. Jeżeli jest zbyt mało odważnych mężczyzn żeby to robili to dlaczego tak nagabujecie na dziewczęta. Z góry zakładacie że nie mamy szans w szeregach policji. Ja uważam zupełnie inaczej może jesteśmy słabsze fizycznie ale na pewno mamy mocniejszą psychikę, przecież wcale od razu nie musimy tworzyć kordonów na meczach. Wszyscy zdajemy sobie także sprawę z tego że owa instytucja nie funkcjonuje dobrze i będąc policjantami nie będziemy milionerami ale czy to tylko o to chodzi...Czasy komuny i zwykłych pałkarzy już dawno minęły, przecież mu nie możemy odpowiadać za błędy historii. Trzeba w końcu odważnie spojrzeć w przyszłość... Jesteśmy ludźmi młodymi sercem społeczeństwa wierzymy w to że potrafimy coś zmienić. Możecie mówić że jesteśmy naiwni ale my i tak będziemy stawiać problemom czoła a nie je omijać taj jak Wy autorzy wielu komentarzy zwykli malkontenci!!!!! 1d my się nigdy nie poddamy!!!
~KADETKA11Ż 20-01-2009 11:28
Jestem uczennicą tej klasy i bardzo się cieszę ze otworzyli tan profil. Dzięki temu mogę doświadczyć ciekawszych rzeczy niż tylko siedzenia w ławce szkolnej. W przyszłości mam zamiar zostać policjantką i to dobra policjantką ta szkoła na pewno mi w tym pomoże... Policja jest negatywnie odbierane przez społeczeństwo i cała moja klasa dobrze wie że praca funkcjonariusza wcale nie jest łatwym chlebem, jednakże ktoś musi wykonywać ten zawód. Jeżeli jest zbyt mało odważnych mężczyzn żeby to robili to dlaczego tak nagabujecie na dziewczęta. Z góry zakładacie że nie mamy szans w szeregach policji. Ja uważam zupełnie inaczej może jesteśmy słabsze fizycznie ale na pewno mamy mocniejszą psychikę, przecież wcale od razu nie musimy tworzyć kordonów na meczach. Wszyscy zdajemy sobie także sprawę z tego że owa instytucja nie funkcjonuje dobrze i będąc policjantami nie będziemy milionerami ale czy to tylko o to chodzi... Czasy komuny i pałkarzy już minęły. Przecież my nie możemy odpowiadać za błędy historii. Pora zamknąć drzwi za przeszłością i z optymizmem oraz siłą odważnie spojrzeć w przyszłość. W tak młodym wielu rozpoczęliśmy szkolenie policyjne by w przyszłości jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo ludzi. Nie rozumiem społeczeństwa… Powinniśmy być przez was wspierani…. Jesteśmy ludźmi młodymi sercem społeczeństwa wierzymy w to że potrafimy coś zmienić. Możecie mówić że jesteśmy naiwni ale my i tak będziemy stawiać problemom czoła a nie je omijać taj jak Wy autorzy wielu komentarzy zwykli malkontenci!!!!! 1d my się nigdy nie poddamy!!!
~ALA :) 20-01-2009 12:15
Ludzie wy nie wiecie co piszecie !!! Gdyby nie policja to byście chodzili z nożem w plecach po ulicy !! I nie martwcie sie o to, że każdego przyjmą do tej pracy . Jakby ktoś nie wiedział to trzeba spełnić dane wymagania. I te głupie komentarze to zwykła zazdrość !!!
~ALA :) 20-01-2009 12:26
Ta szkoła jak i zarówno praca w policji jest ciekawa jak i potrzebna !! te głupie komentarze tom z zazdrości lub z nudów ! Jak to powiedział nasz ulubiony pan :) DAMY RADE !!!!!!!!
~monia5 20-01-2009 16:50
~do ALA:) 20-01-2009 20:17
Przecież nikt nie kwestionuje przydatności samej policji, która jest oczywista. Chodzi o to co Wy - dziewczyny - będziecie w niej robić? Bo najbardziej potrzeba w tej policji właśnie takich ludzi do kordonów... Forum nie czytacie? Zwykli ludzie najbardziej potrzebują patroli pieszych, bo nie czują się bezpieczni w swoim mieście. Czy zapewnicie im to bezpieczeństwo? Same, bez pomocy facetów - policjantów? Jaką pracę spodziewacie się tam wykonywać? Jakie konkretnie czynności służbowe. Bo społeczeństwo jest właśnie tego bardzo ciekawe. Nie ma się co obrażać. To zwykłe pytania. Może któraś z Was udzieli na nie odpowiedzi. A może któryś z policjantów z dłuższym stażem się wypowie co o tym sądzi (oczywiście oprócz tych będacych nauczycielami, czy instruktorami dla dziewczyn w tej szkole). Dobrze byłoby, gdyby Locke zabrał głos. Pozdrawiam. ago
~Sierżant 20-01-2009 21:45
Wolę iść na patrol z jedną odważną policjantką niż napatowanym sterydami policjantem , który wygląda jak Pudzian a boji się jak małe dziecko !!! Pamiętajcie dziewczyny nie dajcie się Pozdro od Kadet 13 :)
~/Żuro/ 20-01-2009 22:06
Hmm... Czytając te wszystkie wypowiedzi.. stwierdzam ze niektórzy sądzą że kobiety są bezbronne, bezsilne, i nie dadzą sobie rady w policji.... Do policji nie przyjdzie byle jaka dama, która boi sie ze połamią jej się paznokcie.. ;) Przyjdzie taka która jest twarda i nic nie stanie na jej przeszkodzie aby coś osiągnęła! Istnieje takie coś jak samoobrona, różnego rodzaju kursy.. I sądzę że po kilku takich kursach dziewczyny z mojej klasy ;D zdołały by pokonać nie jednego byka ! Pozdrawiam! Paweł ;)
~do ~/Żuro/ i ~Sierżant. 21-01-2009 6:02
Nie bierzesz pod uwagę, że niektórzy przestępcy też mogą być po kursach samobrony lub wschodnich sztuk walki. Nawet w Jeleniej Górze pełno jest takich sekcji. Wtedy może być nieciekawie... Aby osiągnąć jakie takie rezultaty w tej dziedzinie, to nie wystarczy kilkumiesięczny kurs, po którym można robić przed publicznością pokazy obrony przed markowanym atakiem. Tak naprawdę to są długie lata codziennych żmudnych treningów. Ci co ćwiczą, wiedzą, o czym mówię. I nie sądzę, aby policjanci pakowali w siebie sterydy. Myślę, że raczej znają skutki uboczne ich działania.
~KADETKA11Ż 21-01-2009 12:25
To wszystko prawda kobiety nie mają aż tak dużo siły by zmierzyć się w równej walce z mężczyzną, więc kordony policyjne jak najbardziej można zostawić policjantom. Jednak to nie nasza wina że tak mało mężczyzn zgłasza się do policji. Uważacie że lepiej było gdyby i my dziewczęta przestały to robić? Lepiej mieć policjantki czy brak funkcjonariuszy? na to pytanie niech każdy odpowie sobie sam. Nie zapominajmy jednak że w policji jest ogromny wachlarz możliwości gdzie kobiety mogą odnaleźć się lepiej niż mężczyźni. Wydziały takie jak kryminalne czy śledcze.... tam twarde dziewczęta spokojnie dadzą sobie radę... ps dzięki chłopaki.
~Gryzli 21-01-2009 12:31
o wow w jakiej szkle uczy się moja kruszynka... Maleńka Neta(pewnie najmniejsza;0) ale ma jaja. jak wszystkie przyszłe policjantki takie są to możemy spać spokojnie... Pozdrawiam....
~Sierżant 21-01-2009 14:05
I tak ma być dziewczyny nie dajcie się każda z was ma możliwość pracy w policji i dążcie do realizacji tego celu . Pamiętajcie my przyszli funkcjonarjusze (mężczyżni ) zawsze wam dziewczyną pomożemy :) Pozdrawiam Kadetów i Kadetki Id (Kadet 13"Sierżant" )

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie taniej za wodę i ścieki

Zygzakiem po ulicy

Budują ekopostojownię

Wesoły festiwal kolorów

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
589
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%