MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Akademia oddychania za darmo. Skorzystaj!

Wiadomości: Karpacz
Wtorek, 14 kwietnia 2015, 17:10
Aktualizacja: Środa, 15 kwietnia 2015, 9:47
Autor: Org
Fot. Centrum Medyczne Karpacz
Centrum Medyczne Karpacz zaprasza na bezpłatne warsztaty w ramach Akademii Oddychania. Spotkanie dla rodziców – 15.04 (środa), godzina 14:30, spotkanie dla dorosłych – 17.04 (piątek), godzina 14:30. Warsztaty odbędą się w głównym budynku Centrum Medycznego Karpacz, przy ul. Myśliwskiej 13, w sali konferencyjnej na I piętrze.

Akademia Oddychania to kampania wspierająca świadome leczenie chorób oskrzeli i płuc (astma, POChP, zespół krupu). Umożliwia ona pacjentom szerszy dostęp do wiedzy o chorobach układu oddechowego, sposobach radzenia sobie z chorobą i przeciwdziałania skutkom nieprawidłowego leczenia. Ma uświadomić chorym i ich bliskim, jak ważna jest kontrola choroby oraz właściwe stosowanie systemów inhalacyjnych.

Szacuje się, że astma dotyka ponad 4 miliony Polaków. Niestety, szacunkowo aż połowa chorych nie ma postawionej diagnozy i – mimo ewidentnych objawów – nie wie, że powinna się leczyć. Natomiast 70–80% tych, którzy przyjmują leki, robi to niewłaściwie. Liczby te pokazują, iż warto podjąć wysiłek edukacyjny, by zwyczajnie pomóc chorym. Od 23 marca br. w całym kraju Akademia Oddychania organizuje bezpłatne warsztaty, które pozwolą chorym poznać specyfikę samych schorzeń, obecne metody leczenia, nauczyć się, jak dobrać odpowiedni inhalator, a wreszcie jak używać go tak, żeby leczenie było maksymalnie skuteczne.

Szkolenia noszą nazwę Warsztatów Oddychania i mają uzmysłowić uczestnikom, że prawidłowe postępowanie z chorobą jest proste jak zwyczajny oddech.
Akademia Oddychania dla wszystkich chętnych przygotowała też poradniki – jak się leczyć, czego unikać, jak sobie pomagać w codziennych zmaganiach z chorobą. Powstała też mobilna aplikacja dla dorosłych i interaktywna gra dla dzieci. Jej bohater pomoże najmłodszym oswoić się z chorobą i zrozumieć specyfikę jej leczenia.

Z astmą można żyć aktywnie i tak jak się lubi – ważne, by znać i właściwie stosować zalecenia dotyczące postępowania w chorobie.

Więcej przydatnych informacji znajduje się na stronie www.akademiaoddychania.pl – można również sprawdzić terminy i miejsca i i zapisać się na bezpłatne warsztaty.
Inicjatorem kampanii jest AstraZenecaPolska; patronatem akcję objęły: Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POCHP, Polskie Towarzystwo Pneumonologii Dziecięcej oraz Fundacja „Zawsze O Krok Przed Astmą”.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

W obiektach Sudeckiego Gwarka Walońskiego

Będzie skate park w Jeleniej Górze?  

Podgórzyn chce wyjść z KSWiK

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Łagodny wyrok za zakatowanie kota

Wsparcie dla samorządów  

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
822
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%