MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ajagore w cieplickiej muszli koncertowej

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 22 lipca 2012, 6:54
Aktualizacja: 7:02
Autor: Jakub Thauer
Fot. Jakub Thauer
Wczoraj (21 lipca) w muszli koncertowej Parku Zdrojowego wystąpił zespół Ajagore. To występ w ramach Koncertów Promenadowych przez Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury w Cieplicach. Koncert cieszył się zainteresowaniem głównie wśród starszych mieszkańców Jeleniej Góry oraz cieplickich kuracjuszy. – Zauważyłam że Jelenia Góra coraz częściej organizuje koncerty dla naszej grupy wiekowej, co mnie bardzo cieszy. Powinno być ich więcej – mówiła pani Adrianna, jedna z kuracjuszek.

Zespół Ajagore jest formacją folkową, której twórczość polega w dużej mierze na swobodnym traktowaniu tematów, melodii i przyśpiewek tradycyjnych. Twórczość tegoż zespołu inspirowana jest muzyką ludową. - Uciekamy od nadętej, ćwierć-intelektualnej muzyki. Liryka współczesna jest pretensjonalna, a teksty ludowe zawierają podstawowe prawdy. Powstają z potrzeby serca i ducha, przez co nie są komercyjne – mówią członkowie zespołu Ajagore.

Już za tydzień o tej samej porze zapraszamy na występy Młodych Jeleniogórskich Wykonawców – przed cieplicką publicznością zaprezentują się laureaci dwóch edycji Kutra Artystycznego (Festiwalu Młodych Talentów) organizowanego przez Przystań Twórczą – Cieplickie Centrum Kultury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rajd zdewastował las?

Kolizja trzech aut

Spotkanie z folklorem w Kowarach

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~GAPA 22-07-2012 9:44
moze zaproscie ICHTROJE TO BYŁBY SZOŁ

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rekordowy zlot

Hit Toyoty! Wielki powrót Camry po 15 latach!  

Konsultacje w Starej Kamienicy

Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

Droga Jubileuszowa już otwarta

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
524
Tak
31%
Nie
65%
Nie mam zdania
5%