MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Agnieszka Rehlis w piątkowym koncercie „Muzyka Mistrzów”

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 27 lutego 2014, 8:45
Aktualizacja: Sobota, 1 marca 2014, 12:22
Autor: Manu
Fot. Organizator
W piątek (28 lutego) o godz. 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Muzyka Mistrzów”. Solistką koncertu pod batutą Tomasza Bugaja będzie mezzosopranistka Agnieszka Rehlis. Cena biletu: 30 zł, 20 zł.

W programie piątkowego koncertu będzie można usłyszeć kompozycje Richarda Wagnera (Uwertura do opery „Rienzi”, Wesendonck-Lieder), Richarda Straussa (Dyl Sowizdrzał) oraz Gustava Mahlera (Kindertotenliede).

Urodzona w Jeleniej Górze Agnieszka Rehlis odbywa właśnie tournee z Orkiestrą Filharmonii Izraelskiej, śpiewając Polskie Requiem Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora. W tym roku Agnieszka Rehlis zadebiutowała w Houston Grand Opera w Houston (USA), w operze „Pasażerka” Mieczysława Weinberga, w lipcu wystąpi także w operze Weinberga w Nowym Jorku podczas Lincoln Center Festival.

Agnieszka Rehlis w 1996 r. ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W latach 1993-96 była stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki. Laureatka I nagrody na Konkursie Wokalnym im. Franciszki Platówny we Wrocławiu (1991) oraz III nagrody na III Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Dusznikach-Zdroju (1994). Od roku 1996 do roku 2007 była solistką Opery Wrocławskiej, gdzie zadebiutowała partią Jadwigi w „Strasznym dworze” Stanisława Moniuszki. Z Operą Wrocławską odbyła tournee po Niemczech (m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu w Xanten), Holandii (w Teatr Caree w Amsterdamie i Royal Theater w Hadze), Belgii, Anglii, Irlandii, Francji, Włoszech oraz Tajwanie (Narodowy Teatr Taipei).

Działalność koncertowa Agnieszki Rehlis w głównej mierze obejmuje koncerty oratoryjne. Ma w swoim repertuarze ponad 60 pozycji - od Johanna Sebastiana Bacha do Krzysztofa Pendereckiego. Obejmuje on m.in.: Requiem Verdiego i Mozarta, Missę solemnis i IX Symfonię Ludwiga van Beethovena, Stabat Mater Gioacchino Rossiniego, Antonína Dvořáka i Giovanniego Battisty Pergolesiego oraz utwory Bacha, Georga Friedricha Haendla i Josepha Haydna. Występowała z takimi dyrygentami jak: Jiří Bělohlávek, Gabriel Chmura, Lawrence Foster, Marco Guidarini, Gustavo Dudamel, Jacek Kaspszyk, Kazimierz Kord, Bramwell Tovey, Antoni Wit, Long Yu. Wielokrotnie uczestniczyła w koncertach prowadzonych przez Krzysztofa Pendereckiego w kraju i za granicą.

Sprostowanie: W powyższym artykule podaliśmy wcześniej mylną informację jakoby, Pani Agnieszka Rehlis nagrała płytę „Lutosławski w SACD (vol. 2) ”. W kategorii Album roku muzyka symfoniczna i koncertująca za płytę "Lutosławski w SACD (vol. 2) ” nominowany jest dyrygent i kompozytor Jerzy Maksymiuk, którą nagrał z wiolonczelistą Robertem Cohenem, pianistką Ewa Pobłocką i orkiestrą Sinfonia Varsovia. To białostoccy chórzyści zostali wyróżnieni w kategorii Album roku muzyka współczesna za płytę "Penderecki: The Complete Symphonies”, którą nagrali z solistami m.in. Agnieszką Rehlis i Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego. Za mylną informację Panią Agnieszkę Rehlis przepraszamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Kabaret Paka w starym, dobrym stylu

Skalne ławki pod Szrenicą

Komentarze (28) Dodaj komentarz

~diuk 27-02-2014 12:02
Poprosimy o wywiad z Agnieszką i jej spostrzeżenia na temat rozwoju rodzinnej Jeleniej Góry! Z pewnością jest zachwycona, jak rozwija się nasze miasto, jak pięknieje w oczach i stanowi perełkę naszego regionu
~ 27-02-2014 20:43
...mama tej pani jest radną i tyle, ona się tego nie wstydzi ..... ?
~Agnieszka Rehlis 1-03-2014 0:19
Myli się Pan/Pani! (Nawet nie wiem do kogo mam się zwrócić). Moja mama nigdy nie była i nie jest radną! Radzę nie posługiwać się fałszywymi informacjami na mój temat i chyba warto się podpisać! Pozdrawiam!
~Agnieszka Rehlis 1-03-2014 0:26
Dziękuję za piękny życiorys ale chciałabym sprostować zawarte w nim błędne informacje dotyczące cytuję: "Płyta „Lutosławski w SACD (vol. 2) ”, którą nagrała z wiolonczelistą Robertem Cohenem, pianistką Ewa Pobłocką i orkiestrą Sinfonia Varsovia oraz innymi solistami jest nominowana do najważniejszego wyróżnienie muzycznego w Polsce, czyli Fryderyka 2014, w kategorii album roku - muzyka symfoniczna i koncertująca." Otóż nie nagrałam takiej płyty!!!
~Maciekkkk 2-03-2014 12:18
Nie wiem gdzie mógłbym to napisać więc spróbuję tutaj. Pani Agnieszko koncert bardzo mi podobał, w szczególności Pani wykonanie "Kindertotenlieder" Mahlera. Bardzo smutne ale niezwykle piękne.
~Agnieszka Rehlis 2-03-2014 15:12
Bardzo serdecznie dziękuję Panie Maćku!!! :-) Pozdrawiam!
~Mieszkaniec 2-03-2014 17:20
Rewelacyjny koncert i prawdziwe muzyczne misterium - tak w największym skrócie opisać można piątek w naszej filharmonii.Pani Agnieszka Rehlis jest wielką śpiewaczką, a jej interpretacja Wagnera i Straussa, była tego spektakularnym dowodem. Od lat powtarza się, że osiągnęła ona apogeum możliwości wokalnych, że śpiewa doskonale a w interpretacji ról jest niezrównana.
~emeryt 2-03-2014 20:07
Panie Agnieszko, pozwolę sobie zadać w tym miejscu to pytanie. Co Pani sądzi o mężczyznach śpiewających jak baby? Uważam, że jest to sprzeczne z naturą ludzką, gdyż facet powinien śpiewać gromkim basem, a nie piskliwym głosikiem niczym eunuch po zadyszce. Pozdrawiam
~Agnieszka Rehlis 3-03-2014 13:53
Drogi Mieszkańcu, dziękuję bardzo serdecznie za tak miłe słowa :-) Jeżeli mogę tylko sprostować, pewnie to techniczny błąd, że śpiewałam pieśni Mahlera a nie Straussa :-)! Myślę, że człowiek nigdy nie osiągnie tego szczytu artystycznego, bo to droga bez końca :-) pozdrawiam serdecznie!
~Agnieszka Rehlis 3-03-2014 14:14
Miły Panie Emerycie. Zdarzają się głosy kontratenorowe i nie jest to niezgodne z naturą. Zjawisko to występuje dość rzadko, że głos męski pomimo mutacji, posiada nadal bardzo rozbudowany falset. Są to naprawdę sporadyczne przypadki ale się zdarzają i myślę, że to właśnie natura ich tak stworzyła a nie inaczej. Proszę mi wierzyć, że nie da się z głosu typowo męskiego: tenor, baryton, bas zrobić na siłę kontratenora. Oczywiście każdy głos męski posiada falset ale nie na taką skalę, jak w przypadku kontratenora. Tutaj też muszą być te większe predyspozycje i wyjątkowy falset :-) Pozdrawiam!
~emeryt 3-03-2014 19:55
Panie Agnieszko, dziękuję za fachową odpowiedź. Sama pani jednak musi przyznać, że jak coś jest wyjątkiem w naturze, to znaczy, że odbiega od powszechnych norm. Żeby nie szukać daleko: podobnie jest z homoseksualizmem, który też występuje rzadko w naturze, a jednak nie ma wątpliwości, że jest objawem choroby i przez to sprzeczny z naturą. Chociażby dlatego, że człowiek musi się rozmnażać, żeby przedłużyć swój gatunek. Dzisiejsza rozprzężona cywilizacja patrzy łagodnie na wiele kuriozów, a wręcz je gloryfikuje, co jednak nie zmienia faktu, że doprowadzą nas one do zguby. Podobnie jest z mężczyznami, którzy zatracili swoją męskość, czego przejawem jest m.in. nienaturalny, piskliwy głos. Zgadza się pani, że są to kurioza, które powinny być eliminowane, dla dobra całego społeczeństwa?
~Do ~ 3-03-2014 21:33
~emeryta Takim niesamowitym śpiewakiem jest np. Arno Raunig, którego skala sopranowego głosu wynosi trzy i pół oktawy. Gościł u nas w JG chyba 17 sierpnia. A co do homoseksualizmu to żadna choroba, to wszystko sprawił grzech.
~Maciekkkk 3-03-2014 22:13
O jejku :) rozmawialiśmy o muzyce, o pięknym piątkowym koncercie a Wy tu nagle szukacie, w osobie pani Agnieszki, sprzymierzeńca do Waszych dziwacznych (delikatnie mówiąc) rozważań. Chciałbym jeszcze zapytać, czy istnieje cień szansy, usłyszeć w najbliższym czasie Pani wykonanie III Symfonii Pieśni Żałobnych Henryka Góreckiego??? Ten ostatni, wrześniowy występ w Kościele Garnizonowym musiałem opuścić (czego nie mogę odżałować do dnia dzisiejszego) a pomimo skrajnych opinii na temat tego utworu, ja go uwielbiam wręcz - jest piękny i niesamowicie wzruszający. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)
~Maciekkkk 3-03-2014 22:19
O jejku :) rozmawialiśmy o muzyce, o pięknym piątkowym koncercie a Wy tu nagle szukacie, w osobie pani Agnieszki, sprzymierzeńca do Waszych dziwacznych (delikatnie mówiąc) rozważań. Chciałbym jeszcze zapytać, czy istnieje cień szansy, usłyszeć w najbliższym czasie Pani wykonanie III Symfonii Pieśni Żałobnych Henryka Góreckiego??? Ten ostatni, wrześniowy występ w Kościele Garnizonowym musiałem opuścić (czego nie mogę odżałować do dnia dzisiejszego) a pomimo skrajnych opinii na temat tego utworu, ja go uwielbiam wręcz - jest piękny i niesamowicie wzruszający. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)
~Agnieszka Rehlis 4-03-2014 12:04
Witam Panie Maćku. III symfonia Góreckiego jest rzeczywiście bardzo pięknym dziełem ale dość rzadko jest ona wykonywana. W najbliższym czasie nie ma w swoich planach wykonania jej. Ale kto wie? :-) Za to już 18-go kwietnia zapraszam do Pałacu Staniszów na koncert pasyjny. Bęzie to recital wokalny z towarzyszeniem fortepianu. Na fortepianie zagra Magdalena Blum. Zapraszam i pozdrawiam! :-)
~Czytelniczka 4-03-2014 19:21
Szkoda, że bilety są takie drogie. Sama chętnie wybrałabym się na taki koncert, ale zwyczajnie na to mnie nie stać. Pani Agnieszka, jak widzę, nie ma żadnych skrupułów, żeby reklamować swoje usługi także na forum (co drugi wpis to jej), szkoda, że nie pomyślała o najuboższych warstwach społeczeństwa, które chciałyby sobie też posłuchać taki koncert, a mogą tylko o nich czytać. Jak ktoś ma do wyżywienia całą rodzinę i ledwo starcza do pierwszego, to naprawdę nie stać go, żeby zapłacić kilkadziesiąt złotych za taki koncert. Choć bogaty biednego nie zrozumie. Pani Agnieszka mogłaby wykazać się większym taktem i kulturą i nie wspominać za każdym razem, pozornie przypadkowo, o swoich kolejnych usługach, które w ten sposób sprzedaje ludziom.
~Do ~ 4-03-2014 21:02
~Czytelniczki,,,Bez przesady, bez przesady. Czy 20 zł to tak dużo? Byle jaki kabarecik lub jakaś chałtura typu "Klimakterium" ile kosztuje? Od 50 zł wzwyż! A Pani Agnieszka Rehlis jest Damą w każdym calu. Na co dzień stosuje przecież pewien dystans, przyzwoitość w mowie, ubraniu, a także w zachowaniu, a także umiejętność poprzestawania na małym, a więc postawę umiarkowania. I potrafi nie tylko zachować umiar, ale także kulturę i wyczucie sytuacji.
~Agnieszka Rehlis 5-03-2014 0:08
Gdy ostatnio występowałam w Houston Grand Opera bilety kosztowały 250 USD, tutaj zaledwie 7 USD. Fakt to bardzo drogo! Nie ma sprawy załatwię darmowe :-)
~Agnieszka Rehlis 5-03-2014 0:12
Zbierać na Trabanta zawsze można :)))))))), pozdrawiam!
~Agnieszka Rehlis 5-03-2014 11:31
Zbierać na Trabanta zawsze można :)))))))), pozdrawiam!
~Jan 6-03-2014 1:06
Czy *.jeleniagora.vectranet.pl (109.241.*.*) to rzecznik pani Agnieszki? Ciekawe, że jak ktoś zadaje trochę bardziej krytyczne pytanie, zawsze wtrąca się jeden i ten sam troll. Szanowny trollu, jakbyś nie zauważył, to pytania są do pani Agnieszki, a nie do ciebie. Co do cen biletów, to nie ma co porównywać wejściówek dla amerykackich snobów z ubogim polskim społeczeństwem. Póki co, jeszcze nasze pensje nie są w USD. Nic dziwnego, że piractwo w sieci kwitnie, skoro niektórzy polscy artyści cenią swoje usługi na 250 dolarów za jeden występ. Od dawna uważam, że najlepszym sposobem walki z piractwem jest obniżenie cen utworów artystycznych do rozsądnych kwot, ale niestety wielu artystom zależy przede wszystkim na tym, żeby jak najwięcej się nachapać. Efekt jest taki, że chciwy dwa razy traci.
~Agnieszka Rehlis 7-03-2014 10:39
O czym Pan pisze Panie Janie??? Nie ma Pan pojęcia o tym jak to wszystko funkcjonuje, więc proszę się nie wypowiadać! Ja nie mam wpływu na ceny biletów i nigdy nie miałam, ponieważ nigdy żadnego koncertu nie organizowałam!!! Jestem zapraszana do produkcji operowej bądź koncertu przeważnie przez moich agentów, ja nie otrzymuję wynagrodzenia z biletów (nie jestem organizatorem!!!) Na świecie kontrakty się podpisuje z ponad 2 letnim wyprzedzeniem i tak na logikę, to organizator nie ma pewności jeszcze wtedy czy bilety sprzeda czy nie, a jednak kontrakt zawiera i tym samym jest zobowiązany za niego zapłacić! Tak samo jest z każdym koncertem nawet w Polsce, że wykonawcę nie obchodzą sprzedane bilety! Może śpiewać do pustej sali a kontrakt realizuje! To samo tyczy się wypowiedzi czytelniczki!
~emeryt 10-03-2014 0:44
Panie Agnieszko, wciąż nie odpowiedziała Pani na moje pytanie. Miałem Panią za osobę kompetentną w tej materii, stąd moja prośba, żeby to Pani udzieliła mi odpowiedzi. To bardzo niekulturalne, jeśli ktoś się kogoś o coś pyta, a druga strona w pewnym momencie zaczyna ignorować rozmówcę, a zamiast tego żartuje sobie na zupełnie inny temat z kimś innym. PS. Jak po koncercie, Panie Agnieszko?
~Agnieszka Rehlis 11-03-2014 8:27
Przepraszam, na jakie pytanie? Bo nie bardzo rozumiem :-) PS Ponadto proszę nie zwracać się do mnie w formie męskiej! Z poważaniem!
~emeryt 12-03-2014 19:34
Panie Agnieszko, zadałem Pani pytanie w moim wpisie z dnia 03-03-2014 o godzinie 19:55. W jakiej formie mam zatem zwracać się do Pani? Dzisiaj wszystko się pomieszało w kwestii płci, sama Pani wie, że nawet mężczyźni śpiewają jak baby a baby zachowują jak mężczyźni. Proszę o odpowiedź.
~Agnieszka Rehlis 12-03-2014 20:07
Chyba coś się Pani/Panie emerytko/cie nieźle w głowie poprzestawiało. Jeśli chodzi o koncert to miałam już po tym w Jelniej Górze kolejne 3 tak więc nie wiem o który Pani/Pan pyta :) Z poważaniem więcej tu nie zaglądam!
~emeryt 14-03-2014 2:59
Panie Agnieszko, chyba to oczywiste, że pytam o koncert nasz - jeleniogórski? Co do odpowiedzi na moje pytanie, to myślałem, że ma Pani jednak więcej kultury. Nie potrafi Pani / nie chce odpowiedzieć na najprostsze pytanie. No cóż, "warsiawka". A gdy jeszcze woda sodowa uderzy do głowy... Komu więc tutaj poprzestawiało się w głowie? Żegnam Panią.
~ 15-03-2014 19:48
Pani Agnieszka jak widać sama nie zna odpowiedzi stąd te uniki. Tylko po co te obraźliwe sformułowania wobec rozmówców ("coś ci się nieźle w głowie poprzestawiało" itd.), które raczej wystawiają złe świadectwo temu kto ich używa? Czasem warto umieć przyznać się do swojej niewiedzy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Czytelniczka: drogo i brudno

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Karmelek wakacyjnie

Koncert organowy Františka Vaníčka

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
282
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%