MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Afrykańskie rytmy w Kwadracie

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 25 stycznia 2016, 8:27
Aktualizacja: 8:29
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Archiwum
We wtorek (9.02) w Klubie Kwadrat wystąpi wirtuoz perkusji zachodnioafrykańskiej – Sana Camara wraz z zespołem Fonike Fare. Muzyk pochodzi ze stolicy Gwinei – Konakry. Dzięki swoim umiejętnościom i znajomości tradycyjnych rytmów zapewni zgromadzonym muzyczną podróż na Czarny Ląd.

Sana Camara urodził się i dorastał w Konakry. To djembefola znany i ceniony zarówno w Gwinei, jak i poza jej granicami. Koncertował w Mali, Burkina Faso, Sierra Leone, Senegalu i w Maroku, kilkakrotnie odwiedził również Europę - m.in. Niemcy, Francję, Belgię, Holandię, Włochy i Polskę. Współpracował z narodowym baletem Gwinei - Les Ballets Africains, z baletem Sourakhata, a także z zespołem Percussions Touré Kounda. Solista konakryjskiej grupy baletowej Soleil d'Afrique oraz grupy Percussions Sabougnouma. Z powodzeniem łączy pracę artystyczną z pedagogiczną. Pogoda ducha, otwartość, znajomość tradycji oraz własny, rozpoznawalny styl gry zjednują mu coraz większe grono zwolenników.

Fonike Fare to grupa przyjaciół, których połączyła pasja do tradycyjnej muzyki zachodnioafrykańskiej oraz chęć rozpowszechniania jej w naszym kraju. Zespół wykonuje utwory inspirowane tradycyjnymi rytmami pochodzącymi głównie z Mali i Gwinei. Fonike Fare podczas swoich występów używa instrumentów przywiezionych z Afryki Zachodniej takich, jak: djembe, dundun, balafon i shekere.

Występ Sany Camary z zespołem Fonika Fare zaplanowano na wtorek, 9 lutego o godz. 18:00 w Klubie Kwadrat przy ul. Bankowej 28/30 w Jeleniej Górze. Bilety: 10 zł (w przedsprzedaży), 15 zł (w dniu koncertu).

Ogłoszenia

Czytaj również

Silesia Sonans: Agnieszka Rehlis zachwyciła

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 25-01-2016 23:54
A po imprezie na jelonce pojawią sie komentatorzy,którzy w wystepie będa sie doszukiwać ukrytych aluzji do jeleniogórzan :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O wędrówce ludów

Johann Sebastian Bach na zakończenie festiwalu

Warsztaty z digital artu w BWA

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Zakończenie wakacji w Teatrze Zdrojowym

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
930
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%